Homeسیاسیجلال محمودزاده نماینده...

جلال محمودزاده نماینده مجلس یازدهم: حلقه مدیریتی دولت بسیار تنگ است؛ فقط به اعضای ستاد خودشان، دانشگاه امام صادق و بدنه قوه قضاییه مسئولیت می‌دهند

یک نماینده مجلس درباره دولت سیزدهم گفت: حلقه مدیریت ها را بسیار تنگ کردند و فقط به اعضای ستاد خودشان، اعضای دانشگاه امام صادق(ع)، بدنه قوه قضاییه مسئولیت می دهند.

جلال محمودزاده نماینده مجلس یازدهم در خصوص قطعی برق و تاثیرات آن بر زندگی و تولید کشور، گفت: متاسفانه وزارت نیرو با بخش خصوصی همکاری نمی‌کند تا ما بتوانیم به اندازه کافی برق مورد نیاز کشور را تولید کنیم؛ همین مساله هم باعث شده است که در تابستان امسال، آب بخش خدمات، صنعت و کشاورزی قطع شود؛ در شرایطی که ما مشکل بی آبی در کشور داریم، آبی هم که قبلا در کانال های عمومی پمپاژ شده است، یا تبخیر شده و یا از دسترس خارج شود که در نهایت به آب های زیرزمینی و سطحی هم صدمه وارد می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از شفقنا، بخش هایی از گفت و گوی محمودزاده را در ادامه می خوانید:

عملکرد وزارت نیرو در سالی که به عنوان سال «رونق تولید و مهار تورم» معرفی شده در تضاد است. وزارت نیرو با بخش خصوصی همکاری نمی کند در حالی که اقلیم ما مناسب تولید برق است؛ بنابراین می‌توانند با بخش خصوصی قرارداد ببندند اما متاسفانه تولید برق را حاکمیتی می دانند و همین امر باعث شده است که تولید برق ما هر سال با مشکل مواجه شود.
قطعی برق نه تنها به خدمات و صنعت لطمه می زند، بلکه به لوازم برقی مردم هم آسیب می‌زند، اما وزارت نیرو اصلا جوابگوی خسارت مردم نیست و جوابی به مردم نمی دهد اکه باعث اعتراضات شدید از وزارت نیرو و شرکت توانیر شده است.
ای کاش آقای رئیس‌جمهور قبل از اینکه دور دوم سفرهای استانی را شروع می کرد، نحوه و میزان اجرای مصوبات سفرهای دور اول را مروری می کرد که در بعضی از شهرستان ها و استان‌ها یک مورد هم اجرایی نشده است.
یعنی آقای رئیس جمهور درحالی که هنوز مصوبات سفرهای اول اجرایی نشده و پروژه‌ها خوابیده، سفرهای دوم را شروع می کند تا هزینه ای دیگر برای دولت و نظام بتراشد.
در بعضی از استان ها حتی ۱۰ درصد مصوبات هم اجرایی نشده است و برخی استانداران آمار غلط به دولت می دهند و اعتباراتی که پروژه ها از محل بودجه سالیانه و وزارت خانه ها می‌گیرند را ملاک سفر رئیس جمهور قرار می‌دهند.
کارآمدی دولت آقای رئیسی از نظر مردم‌داری، تقویت تولید داخل، اجرای وعده‌ها و .. ضعیف است و هر قولی که مسوولین در رسانه ها می‌دهند، مردم خلاف آن را باور می کنند.
گوشت قرمز از ۵۰۰ هزار تومان رد شده است و دام زنده کیلویی ۱۹۵ هزار تومان است؛ بنابراین قشر فقیر و متوسط به پایین اصلا نمی تواند گوشت بخورد و شعار دولت که می گوید «سفره فقرا را گسترش می دهیم» چه زمانی قرار است عملیاتی شود؟ اما به نظر من با این وضعیتی که دولت پیش می رود وضعیت بدتر خواهد شد.
دولت برنامه و نیرویی برای انجام کارها ندارد؛ مسوولیت ها را به گونه ای تقسیم کردند که یک شخص همزمان چهار مسوولیت دارد؛ یک نفر شهردار تهران است، همزمان دستیار رئیس جمهور هم می شود؛ زیرا حلقه مدیریت ها را بسیار تنگ کردند و فقط به اعضای ستاد خودشان، اعضای دانشگاه امام صادق(ع)، بدنه قوه قضاییه مسوولیت می دهند و چون دولت نتوانسته است اوضاع را بهبود ببخشد و مردم هم بسیار منتقد هستند باعث شده تعدادی از نخبگان کشور هم مسوولیت نپذیرند زیرا نمی‌خواهند چالش‌هایی که دولت ایجاد کرده است روی دوش آنها سنگینی کند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.