×

جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسیل های گیلان

 • کد نوشته: 12349
 • ۱۳۹۵-۱۲-۰۹
 • 83 بازدید
 • ۰
 • دکتر محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسیل های گیلان خبرداد . دکتر محمدپور گفت:جلسه مشترک هیات اعزامی از کمیسیون اتحادیه اروپا به سرپرستی دانیل کالخا کرسپو ، مدیرکل محیط زیست کمیسیون اتحادیه اروپا و هیات ایرانی با […]

  جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسیل های گیلان
 • دکتر محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان از جلسه مشترک وتبادل اطلاعات هیات ایرانی و هیات اعزامی از اتحادیه اروپا در خصوص بررسی پتانسیل های گیلان خبرداد .

  دکتر محمدپور گفت:جلسه مشترک هیات اعزامی از کمیسیون اتحادیه اروپا به سرپرستی دانیل کالخا کرسپو ، مدیرکل محیط زیست کمیسیون اتحادیه اروپا و هیات ایرانی با حضور شعبانپور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و خانم فرشچی معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با محوریت موضوع پسماند ٬ گردشگری ، آب و فاضلاب در بندرانزلی برگزار شد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان گفت: در این نشست مسایل مربوط به سرمایه گذاری در زمینه زیرساخت های گردشگری خصوصا گردشگری دریایی، ایجاد هتل ، مدیریت پسماند و احیای تالاب انزلی از اهم مسایل مطرح گردید .

  وی افزود: فرصت تشکیل این نشست از جمله شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های جدید برای احیای تالاب انزلی و مباحث سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و مدیریت پسماند و پساب پس از به فرجام رسیدن برجام مهیا شده است.

  دکترمحمدپور همچنین اضافه کرد: انتظار می رود اینگونه نشست ها و تبادل اطلاعات فیمابین می تواند موجبات ارتباط دولت ایران خصوصا استان گیلان را با اتحادیه اروپا جهت سرمایه گذاری در زمینه های مدیریت پسماند ٬ گردشگری ٬ آب و فاضلاب جهت دستیابی به توسعه پایدار و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان فراهم آورد و با نگاهی اصولی و علمی منافع دو طرف را جهت تشکیل کارگروههای آب و فاضلاب ٬ توریسم و پسماند مرتفع نماید.

  قربانعلی محمدپور در ادامه افزود: به منظور تبادل اطلاعات بیشتر در زمینه فوق الذکر مقرر شد جلساتی مدون و منظم به صورت کارگروه تشکیل شده و نتیجه آن در جلسات رسمی گزارش شود .

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان افزود: با توافق طرفین اروپایی و ایرانی مقرر شد در جولای سال جاری میلادی گردهمایی به همین منوال برگزار شده و در این جلسه توانمندیها و پتانسیل های موجود در زمینه مسایل تخصصی محیط زیستی و گردشگری و پسماند مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد .

  دکتر محمدپور اظهار امیدواری کرد اینگونه نشست ها می تواند امکان استفاده از فرصت های لازم و توانمندیهای موجود را برای طرف های ایرانی و اروپایی فراهم آورد .
  سپس هیات اعزامی از تالاب بین المللی انزلی، منطقه آزاد تجاری – صنعتی بندرانزلی و جایگاه دفن پسماند سراوان بازدید نمودند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=12349

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *