Homeبین المللجمعی از نمایندگان...

جمعی از نمایندگان مجلس: آماده‌ایم تجارب خود را با طالبان به اشتراک بگذاریم!

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه با وزیر خارجه طالبان اعلام کردند که ایران آماده است تجارب خویش را در موارد مختلف با هیات حاکمه سرپرستی افغانستان به اشتراک بگذارد.

به گزارش گیل و دیلم ، ایسنا نوشت: معاون سخنگوی و معاون روابط عمومی وزارت امور خارجه افغانستان گفت: هیأت هفت نفری مجلس نمایندگان جمهوری اسلامی ایران به ریاست جواد کریمی‌قدوسی با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجهٔ هیات حاکمه سرپرستی افغانستان دیدار کرد.

حافظ ضیاء احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه هیات حاکمه سرپرستی افغانستان با اشاره به دیدار هیات هفت نفری مجلس شورای اسلامی با امیرخان متقی اظهار داشت: در این نشست درباره امنیت، مبارزه با مواد مخدر، جلوگیری از قاچاق، حفاظت از مرزها و تجارت گفت‌وگوهای مفصلی انجام شد.

وی تصریح کرد: وزیر امور خارجه هیات حاکمه سرپرستی افغانستان نیز گفت با بازگشت امارت اسلامی افغانستان، امنیت سراسری در کشور تأمین شده و نیروهای امنیتی افغان توانسته‌اند فتنه‌گران داعشی را از بین ببرند که این امنیت سراسری نه‌تنها به نفع افغانستان بلکه به نفع کشورهای منطقه و جهان نیز است.

به گفته وی، امیرخان متقی همچنین افزود که هیات حاکمه سرپرستی افغانستان گام‌هایی مؤثر در راستای مبارزه با مواد مخدر برداشته است.

معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان اظهار داشت: در این جلسه سرپرست وزارت خارجه هیات حاکمه سرپرستی افغانستان گفت که تعداد معتادان در دور گذشته به هزارها تن می‌رسید، اما در جریان ۲۰ سال اشغال این تعداد به میلیون‌ها تن رسید که امارت اسلامی درمان آنها را آغاز کرده و طی ماه‌های اخیر ده‌ها هزار معتاد را معالجه کرده است و این امر همچنان جریان دارد.

ضیاء احمد همچنین بیان کرد که در این ملاقات سرپرست وزارت امور خارجه هیات حاکمه سرپرستی افغانستان اظهار داشته که تجارت و ترانزیت با کشورهای همسایه و منطقه جریان دارد ‌و افغانستان در حال تبدیل شدن به مرکز اتصال میان کشورها است.

امیرخان متقی تأکید کرد که افغانستان بازاری خوب برای صنایع ایران است، لازم است که افغانستان و ایران در بخش تجارت و ترانزیت تسهیلات بیشتر ایجاد و از این فرصت استفاده بهینه کنند.

حافظ ضیاء احمد همچنین گفت: اعضای نمایندگان مجلس ایران در این نشست گفتند که دوطرف باید در مورد جلوگیری از قاچاق، مدیریت مشکلات مرزها و جلوگیری از رفت‌وآمد اشخاص غیر مجاز، به‌طور مداوم و مشترک کار کنند و راه‌حل آن را دریابند.

نمایندگان مجلس ایران همچنان اضافه کردند که ایران آماده است تجارب خویش را در موارد مختلف با هیات حاکمه سرپرستی افغانستان به اشتراک بگذارد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: یک وزیر که تغییر می کند، از بس همشهری هایش را می آورد، لهجه وزارتخانه...

یک نماینده مجلس می گوید: انتخاب وزرا در کشور چارچوب مشخص قانونی ندارد. برای انتخاب یک وزیر باید پیشینه و سوابقی تعریف شود. به گزارش گیل و دیلم به نقل از هم میهن نوشت: تغییرات در دولت طی دو سال...

احمد مسعود: تنها راه طالبان برای کسب مشروعیت، برگزاری انتخابات است

احمد مسعود، رهبر ضد طالبان افغانستان گفت: هیچ مذاکره ای با طالبان برای مذاکره برای حل و فصل صلح وجود ندارد و قول داد که جنگ چریکی را برای آوردن این گروه به میز مذاکره افزایش دهد. به گزارش گیل...

منتجب نیا: انجمن حجتیه ریشه خالص سازی هاست /خالص سازان به دنبال بالاتر از قالیباف هستند / بزرگان نظام بر دهان تندروها بکوبند /...

منتجب نیا، چهره شاخص اصلاح طلب به خبرگزاری خبرآنلاین، می گوید:شعار خالص‌سازی یعنی براندازی جمهوری اسلامی، جنگ با ملت، قرار دادن نظام در دست اقلیت ناکارآمد و غیرمردمی است. لذا شعار خالص‌سازی بسیار خطرناک است، امیدوارم بزرگان کشور بر...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.