خانهاجتماعیحمیدرضا ترقی: بی...

حمیدرضا ترقی: بی حجابی حرام سیاسی است

حمید رضا ترقی معتقد است که ضمن اینکه ما حرام شرعی و عرفی به لحاظ فرهنگی در جامعه داریم این مسئله به حرام سیاسی هم تبدیل می‌شود. چون در واقع دشمن می‌خواهد از این ابزار برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و در آن هدف دشمنی نهفته است.

به گزارش گیل و دیلم ، همشهری نوشت: یکی از مباحثی که رهبر انقلاب در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام بیان کردند، موضوع حجاب بود که از تعبیر جدیدی به عنوان حرام سیاسی در این باره استفاده کردند. رهبر انقلاب در تبیین الزام شرعی و قانونی حجاب گفتند که «در مسئله پوشش، حجاب، محدودیتی شرعی و قانونی است نه محدودیتی دولتی، و کشف حجاب نیز هم حرام شرعی است هم حرام سیاسی. ایشان با تأکید بر اینکه بسیاری از کسانی که کشف حجاب می‌کنند از پشت پرده تحریک به این کار یعنی دستگاههای جاسوسی دشمن، مطلع نیستند، گفتند: اگر بدانند پشت کشف حجاب و مبارزه با حجاب چه کسانی و دستگاههایی هستند، این کار را نمی‌کنند چون خیلی از آنها اهل دین و تضرع و ماه رمضان و دعا هستند.»

حمید رضا ترقی قائم مقام حزب موتلفه اسلامی در این باره گفت:‌ این تعبیر جدید مقام رهبری در واقع حاکی از این است که بی‌حجابی از جنبه اخلاقی و شرعی خارج شده و به مسئله‌ای به عنوان ابزار دشمن تبدیل شده است. وقتی رفتاری به ابزار دشمن تبدیل می‌شود، طبیعتا انجام آن یک حرام سیاسی تلقی می‌شود.

بی حجابی حرام سیاسی است چون دشمن می خواهد از این ابزار برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و در آن هدف دشمنی نهفته است
ترقی افزود: مفهوم حرام سیاسی اینگونه تعبیر می‌شود، عملی که موجب ضربه زدن به اصل نظام و هویت نظام می‌شود و در نقشه براندازی نظام توسط دشمن علیه انقلاب اسلامی تاثیر دارد.

وی ادامه داد: بنابراین علاوه بر حرام شرعی و حرام عرفی نیز است، چرا که فرهنگ جامعه ما با فرهنگ پوشش عجین شده است و به لحاظ فرهنگی در طول تاریخ گذشته کشورمان زنان باحجاب بودند.

ترقی اضافه کرد: پس ضمن اینکه ما حرام شرعی و عرفی به لحاظ فرهنگی در جامعه داریم این مسئله به حرام سیاسی هم تبدیل می‌شود. چون در واقع دشمن می‌خواهد از این ابزار برای براندازی نظام جمهوری اسلامی استفاده کند و در آن هدف دشمنی نهفته است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

اعتراض عباس عبدی به لغو جلو کشیدن ساعت؛ فکر می‌کنند تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است!

عباس عبدی نوشت: با لغو جلو کشیدن ساعت کل نظام زندگی و کار را به هم زدند. آنان گمان می‌کنند که تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است و هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند....

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از دولت: سرو صدای حقابه هیرمند خوابید و بر گذشته‌ها صلوات؟!

جمهوری اسلامی نوشت: دو ماه دیگر، عمر سلطه طالبان بر افغانستان به دو سالگی می‌رسد و مسئولان ما به جای آنکه از فرصت جابجائی قدرت حداکثر استفاده را برای تأمین امنیت در مرز‌های شرقی کشورمان کرده و مؤلفه‌های همبستگی...

حمله کیهان به خاتمی: مواضع تان در مقابل دیدگاههای امام است/ روی هرچه دیکتاتور را سفید کردی

کیهان با انتقاد از سیدمحمدخاتمی، سخنان وی را مخالف دیدگاه‌های امام خمینی دانست. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه کیهان نوشت: سایت جماران، اظهارات یک سال قبل خاتمی در دیدار خانواده مرحوم سید محمود دعایی را منتشر کرد که...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.