×

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر قیمت طلا

 • کد نوشته: 3406
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۴
 • 54 بازدید
 • ۰
 • رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به جهش نرخ اونس جهانی طلا با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره کرد وگفت: نرخ طلا و سکه در بازار داخلی بدلیل تداوم موج قیمتی ایجاد شده، ظهر فردا(شنبه) مشخص می شود و تا آن زمان و بسته شدن بازارهای بورس جهانی باید به انتظار نشست. «محمد کشتی […]

  خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیرات آن بر قیمت طلا
 • رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به جهش نرخ اونس جهانی طلا با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اشاره کرد وگفت: نرخ طلا و سکه در بازار داخلی بدلیل تداوم موج قیمتی ایجاد شده، ظهر فردا(شنبه) مشخص می شود و تا آن زمان و بسته شدن بازارهای بورس جهانی باید به انتظار نشست.

  «محمد کشتی آرای» امروز (جمعه) در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تاثیر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا افزود: قیمت هر اونس طلا تا این لحظه حدود ۱۲ درصد نسبت به آخرین روز کاری هفته (یک هزار و ۲۶۵ دلار) رشد داشته و با افزایش ۷۰ دلاری به یک هزار و ۳۳۵ دلار رسیده است.
  به گفته وی، ارزش پوند نیز تاکنون به پایین ترین قیمت ۳۰ سال اخیر رسیده است اما هنوز تاثیرات نهایی مشخص نیست و نوسانها ادامه دارد.
  کشتی آرای افزود:‌ اکنون بازارهای مالی جهان به هم ریخته، ارزش سهام در بسیاری بورس ها کاهش یافته، قیمت دلار افزایش داشته و نرخ یورو نیز با کاهش مواجه شده است.
  وی گفت: دامنه این نوسانات هنوز مشخص نیست و به پیامدها و عواقب بعدی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بستگی دارد.
  رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران به موج ایجاد شده در بازارهای اقتصادی جهان اشاره کرد و افزود: اینکه این موج در کجا متوقف خواهد شد، باید تا پایان نیمه شب امشب به انتظار بنشینیم و نظاره گر تبعات آن باشیم.
  وی ادامه داد: امروز بازارهای جهانی باز هستند و دادوستد جهانی ادامه دارد و تا فردا (شنبه) ظهر که بازارهای جهانی بورس تعطیل می شوند، نمی توان نسبت به تاثیر آن بر بازارهای داخلی طلا و سکه اظهار نظر کرد.
  به گزارش ایرنا، با شمارش آرا همه‌پرسی تاریخی عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا، اکثریت مردم این کشور به خروج از این اتحادیه پس از ۴۳ سال رای دادند.
  آثار این خروج تاکنون ضمن کاهش برابری پوند با یورو و دلار، دامن بورس های جهان را گرفته و حتی سبب سقوط و تعطیل شدن برخی بورس ها از جمله در ژاپن و کره جنوبی شده است

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3406

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *