Homeاجتماعیخزعلی: کسانی می‌گویند...

خزعلی: کسانی می‌گویند حجاب را کنار بگذاریم، کسانی هم می‌گویند به هر روشی حتی با خشونت جلوی بی‌حجابی را بگیرید

خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به اینکه اقدام سلبی همراه با خشونت، خشم را در بین مردم زیاد می‌کند، ابراز کرد: اینگونه رفتار‌های سلبی غلط و خلاف شرع است و نتیجه‌ای جز نفرت از اصل دین را در پی ندارد و باید نگاه افراطی و تفریطی را در بحث حجاب کنار بگذاریم.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در چهارمین جلسه نشست اصلاح و بازنگری در لایحه حمایت از عفاف و حجاب که به همت پژوهشکده مطالعات راهبردی حوزه و روحانیت با همکاری پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) برگزار شد به بیان نظرات و راهکار‌های خود در این زمینه پرداخت.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از سایت دیده بان ایران، خزعلی با بیان اینکه ما حتما باید قانون حجاب و عفاف را در مجلس به نتیجه برسانیم و رها کردن یا تصویب قانون با این کیفیت صحیح نیست، ابراز کرد: از سال ۶۵ مقام معظم رهبری قانون حجاب و عفاف را طراحی کردند و سال ۶۶ این طرح آغاز به کار کرد و از سال ۷۲ به صورت قانون حجاب مطرح شد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به اینکه قانون در طول دولت کارگزاران به نتیجه‌ای نرسید، تصریح کرد: دولت کارگزاران می‌گفتند که انواع مدل‌ها و رنگ‌ها در جامعه باید وجود داشته باشد و ما را به افراطی‌گری معرفی می‌کردند؛ قانون ۲۵۰ صفحه‌ای حجاب را به یک و نیم صفحه تقلیل دادند.

وی افزود: این یک و نیم صفحه قانون به دولت اصلاحات رسید و یک سری مسائل کلی، علمی و اخلاقی که در هر مکتبی وجود دارد در زمستان ۷۶ یعنی چند ماه بعد از دولت اصلاحات به تصویب رسید و تا آخر دوره اصلاحات چیزی به آن اضافه نشد.

خزعلی ضمن تاکید براینکه درسال ۸۴ راهبرد‌ها و در سال ۸۵ راهکار‌های قانون عفاف و حجاب در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی با حضور آیت الله جنتی و آیت الله مصباح یزدی تصویب شد، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور دولت وقت از جانب دولت و از جانب رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی این قانون را ابلاغ کرد و حدود یک سال در تدوین راهبرد‌ها و تعیین گروه نظارت و آموزش کار شد.

وی افزود: به دلیل اینکه بعضی از مسئولین از اجرای قانون خسته شدند این قانون از فرهنگ عمومی جدا شد و به وزارت کشور فرستاده شد و اسم این قانون به صیانت از حقوق شهروندی تغییر یافت؛ راه دور شدن از قانون اسلام و دین تبعیت از حقوق شهروندی است و ردپای این قانون را در سند ۲۰۳۰ می‌توانید ببینید.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با تاکید بر اینکه از دولت آقای خاتمی عرفی سازی حجاب را شاهد بودیم، اظهار داشت: درسال ۹۸ یک بار دیگر قانون عفاف و حجاب ابلاغ شد و در مجموع، چهار رئیس جمهور این قانون را ابلاغ کردند و نظارت بر این قانون بر عهده وزارت کشور گذاشته شد.

خزعلی با اشاره به اینکه روز‌های آخر سال ۱۴۰۰ گزارشی از اجرای این قانون داده شد، گفت: در این گزارش آمده بود که در خیلی از جا‌ها به این قانون عمل نشده و، چون در دنیا برهنگی مساوی پیشرفت است و فرهنگ برهنگی، توسعه با هم هماهنگ هستند، اگر پوشش جدی گرفته شود بازگشت به تحجر اتفاق خواهد افتاد.

خزعلی در ادامه با اشاره به صحبت‌های اخیر آقای نصیری، ابراز کرد: او در پیامی به مقام معظم رهبری گفته بود برای حفظ حکومت اجرای احکام را به بعد از ظهور محول کنید، زیرا هنگامیکه حضرت موسی از کوه طور برگشتند و به برادرشان گفتند که چرا به مردم مشرک شدند، حضرت هارون در جواب گفتند برای جلوگیری از اختلاف اجازه دادم که مردم مشرک شوند.

وی ضمن تاکید بر اینکه برخورد حضرت موسی علیه السلام برای ما الگو است و حضرت موسی علیه السلام برای برادرشان استغفار کردند، اظهار داشت: اگر، ولی زمان مانند امیرالمومنین علی علیه السلام که بعد از شهادت همسرشان با حکومت کنارآمدند، تصمیم بگیرند که تقیه کنند ما هم تبعیت می‌کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با اشاره به اینکه اقدام سلبی همراه با خشونت، خشم را در بین مردم زیاد می‌کند، ابراز کرد: اینگونه رفتار‌های سلبی غلط و خلاف شرع است و نتیجه‌ای جز نفرت از اصل دین را در پی ندارد و باید نگاه افراطی و تفریطی را در بحث حجاب کنار بگذاریم.

خزعلی گفت: کسانی که می‌گویند حجاب را کنار بگذاریم و کسانی که می‌گویند به هر روش ممکنی حتی با خشونت جلوی بی‌حجابی را بگیرد، روش آقا در مورد تهاجم دشمن، ترکیبی است و آنجا که لازم باشد با شدت برخورد می‌کنند و آنجایی که لازم باشد عفو و بخشش را دارند و ما هم باید از این روش استفاده کنیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

ماهیگیری روزنامه اصولگرا از مصاحبه تحریف شده کرباسچی / او از انتخاب یک زن به عنوان رئیس جبهه اصلاحات ناراضی است!

روزنامه جوان در یادداشتی به مصاحبه کرباسچی درباره انتخاب آذر منصوری به عنوان ریاست جبهه اصلاحات پرداخته است آنهم در شرایطی که کرباسچی از تحریف اظهاراتش در این گفتگو روایت کرده است. به گزارش گیل و دیلم ، در ادامه...

آقای رئیسی! به جای این همه سختی سفر برای خود و خانواده و این همه سخنرانی اگر یک تحریم لغو می‌شد، سودمندتر نبود؟

گیل و دیلم | اعتماد نوشت: نقدوبررسی سخنان آقای رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل محل نیاز و ضرورت نیست چراکه تاکید بر مواضع جمهوری اسلامی بود و این معانی تاکنون با لحن و ادبیات مختلف از انواع تریبون‌های...

عصبانیت شدید روزنامه اصولگرا از انتصاب وزیر روحانی به عنوان قائم مقام وزیر رئیسی

روزنامه اصولگرای جوان از انتصاب خاوازی، وزیر دولت قبل به عنوان قائم مقام محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی عصبانی شد. به گزارش گیل و دیلم ، روزنامه جوان در این باره نوشت: با توجه به عملکرد ضعیف خاوازی در دوره وزارتش...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.