×

دبیر ستاد انتخابات کشور: برای الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان به توافق نرسیده ایم

 • کد نوشته: 13012
 • ۱۳۹۵-۱۲-۱۹
 • 73 بازدید
 • ۰
 • دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه تا این لحظه برای الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان به توافق نرسیده ایم، گفت: از ۶۵ هزار صندوق رای در نظر گرفته شده، در یک ششم آنها می توانیم انتخابات شوراهای شهر و روستا را الکترونیکی برگزار کنیم. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» علی پورعلی […]

  دبیر ستاد انتخابات کشور: برای الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان به توافق نرسیده ایم
 • دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه تا این لحظه برای الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان به توافق نرسیده ایم، گفت: از ۶۵ هزار صندوق رای در نظر گرفته شده، در یک ششم آنها می توانیم انتخابات شوراهای شهر و روستا را الکترونیکی برگزار کنیم.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» علی پورعلی مطلق، دبیر ستاد انتخابات کشور در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در انتخابات پیش رو که ۲۹ اردیبهشت سال آینده برگزار می شود، سه انتخابات مهم توسط ستاد انتخابات کشور برگزار می شود.

  وی افزود: دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا که به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود، و همچنین نخستین دوره انتخابات میان دوره‌ای دهمین دوره مجلس که فقط در چهار حوزه انتخابیه شهرستان های آذربایجان شرقی، هرمزگان و اصفهان برگزار خواهد شد.

  پورعلی مطلق گفت: ۴۲۹ شهرستان و یکهزار و ۵۸ بخش داریم که موظفیم تا هیات های اجرایی آنان را تشکیل دهیم. هر کدام از این انتخابات ها باید بر اساس قانون خودش برگزار شود چون لایحه جامع انتخابات هنوز توسط مجلس به تصویب نرسیده است.

  مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: مقدمات کار برای برگزاری انتخابات فراهم شده است، برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در ۲۵ اسفندماه جاری هیات اجرایی تشکیل می شود که متعاقب آن ثبت نام انجام می گیرد، در کشور ۳۷ هزار و ۷۹۵ روستا و یکهزار و ۲۲۴ شهر داریم و هر کدام باید برای خودشان هیات اجرایی جدا داشته باشند.

  وی اضافه کرد: استان گیلان ۵۲ شهر و بیش از دو هزار روستاها دارد که هر کدام از شهرها و روستاهای مذکور برای ستاد انتخابات کشور یک حوزه انتخابیه محسوب می شود لذا اکنون مقدمات و تمهیدات لازم اندیشیده و برنامه های آموزشی خوبی تدوین شده است، آموزش های لازم در راستای قانونمند عمل کردن برگزار می شود.

  دبیر ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: یکی از موفقیت های ما در انتخابات گذشته که با ۱۸ شاخص و مولفه یکی از بی نظیرترین انتخابات کشور بوده است زیرا آموزش های لازم برای عوامل اجرایی تشریح شد، در این دوره یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر فقط عوامل اجرایی انتخابات داریم.

  پورعلی مطلق در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیک، بیان کرد: تعامل بسیار خوبی با شورای نگهبان داریم و در هفته چندین جلسه با محوریت های مختلف برگزار می شود، تا این لحظه برای الکترونیکی کردن انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان به توافق نرسیده ایم.

  وی با بیان اینکه ۶۵ هزار صندوق رای در نظر گرفته شده است که به دلیل هزینه بالا نمی توانیم در تمام شعب اخذ رای انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کنیم، گفت: طی توافقی با هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با توجه به ظرفیت موجود می توانیم در یک ششم شعب اخذ رای، انتخابات شوراها را به صورت الکترونیک برگزار کنیم.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=13012

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *