خانهاقتصادیدشمن بداند فشار...

دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند.

علم‌الهدی، امام جمعه مشهد با بیان اینکه مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند. ملت ما در مسیر این نظام دینی که بیش از ۴۴ سال از حاکمیت آن می‌گذرد، سرمایه‌گذاری کرده، بیش از نیم میلیون شهید خون‌های پاکشان را تقدیم کرده و بیش از یک میلیون خانواده داغدار جگرگوشه‌هایشان شده‌اند. در این شرایط، نمی‌شود نیم میلیون جوان، پیشانی‌بند «یا زهرا (س)» و «یا صاحب‌الزمان (عج)» بر پیشانی بسته و به میدان رفته باشند یا یک میلیون زن و مرد در داغ عزیزانشان بسوزند، اما ما بگوییم به دین خدا کاری نداریم.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از «انتخاب»؛ حجت الاسلام سید احمد علم‎ الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که با حضور زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق(ع) از آحاد مردم برای حضور در اجتماع صادقیون دعوت کرد و گفت: از همه شما عزیزان تقاضا می‌کنم که از ساعت ۸:۳۰ روز سه‌شنبه به مجلس عزای امام صادق(ع) مشرف شوید و در سوگ این امام همام به سمت بارگاه منور علی ابن موسی‌الرضا(ع) حرکت کنید، با تشرف به حرم مطهر بر فرش آقا بنشینید و برق اشک چشم خود را در مظلومیت جد غریبش به امام هشتم(ع) نشان دهید.

وی افزود: امیدواریم که همه برادران و خواهران اعم از زائر و مجاور در این مراسم باشکوه حضور پیدا کنند و عشق خود را به امام هشتم نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با تأکید دوباره بر ضرورت بهبود اقتصاد و معیشت مردم خاطرنشان کرد: عزیزان من، اینکه بارها رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند، مسئولان هم می‌دانند و مردم نیز مطالبه می‌کنند، باعث می‌شود تا همه بدانند که این مشکلات معیشتی باید حل شود و سفره مردم باید از حالت تنگنا نجات پیدا کند. در این میان، بدانید که وضعیت فعلی فقط محصول عملکرد مدیران داخلی نیست بلکه توطئه و خواست دشمن هم در بروز این بحران اقتصادی دخیل بوده و بر این اساس، دشمنی که پیروزی‌های ما را در عرصه‌های مختلف شاهد است، هر روز فشار خود را بر معیشت مردم بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: مسئولان نظام در موقعیت‌های مختلف باید آگاه باشند که سفره‌های مردم خالی نشود و معیشت مردم به تنگ نیاید زیرا انسان در کنار سفره تنگ، نمی‌تواند مقاومت خود را در موقعیت حفظ کند. بر این اساس، همه باید توان خود را به میدان بیاورند تا مشکلات معیشتی مردم به‌عنوان یک اصل و محور حل‌وفصل شود.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مردم هوشیار باشند تا تنگدستی عامل دست کشیدن از انقلاب نشود، تصریح کرد: دشمن بداند فشار اقتصادی و مشکلات معیشتی نمی‌تواند باعث شود که مردم ما از دین خود دست بردارند. ملت ما در مسیر این نظام دینی که بیش از ۴۴ سال از حاکمیت آن می‌گذرد، سرمایه‌گذاری کرده، بیش از نیم میلیون شهید خون‌های پاکشان را تقدیم کرده و بیش از یک میلیون خانواده داغدار جگرگوشه‌هایشان شده‌اند. در این شرایط، نمی‌شود نیم میلیون جوان، پیشانی‌بند «یا زهرا(س)» و «یا صاحب‌الزمان(عج)» بر پیشانی بسته و به میدان رفته باشند یا یک میلیون زن و مرد در داغ عزیزانشان بسوزند اما ما بگوییم به دین خدا کاری نداریم.

وی تأکید کرد: حکمرانی دین، مهم‌ترین هدف‌گذاری دشمن در جریان براندازی فعلی است. اینکه امروزه مسئله کشف حجاب را دنبال می‌کنند، به این دلیل است که این موضوع نماینده یک پرده‌دری باشد تا به‌تدریج، هرچه دین است از عرصه زندگانی مردم حذف شود.

علم‌الهدی گفت: امروز در عرصه ناهنجاری‌های فرهنگی و اخلاقی، در کشور مصادیق بارز پرده‌دری و ناهنجاری وجود دارد و متأسفانه در بسیاری از مسائل فرهنگی و هنری، آثار عدم حکمرانی دین قابل‌مشاهده است. این برای مردم شهیدپرور ما قابل‌تحمل نیست. این مردم به خاطر چهار نفر زن و دختری که میل دارند بی‌بندوبار در جامعه تردد کنند، از خون شهدایشان نمی‌گذرند.

وی ابراز کرد: مایه تأسف است که امروز این ناهنجاری فرهنگی از بی‌حجابی فراتر رفته و به سایر عرصه‌ها تسری یافته است. نمونه بارز آن را در جریان شبکه نمایش خانگی که به‌تازگی هم به راه افتاده می‌توان مشاهده کرد. در عرصه فرهنگی، باید صداوسیما میدان‌داری کند. هیچ‌کس متعرض حریم شخصی افراد نیست اما آیا نباید وزارت ارشاد به میدان بیاید تا بر هنر نظارت بیشتری صورت بگیرد و آن آقا یا خانم بازیگر یا کارگردان درحالی‌که با سرمایه کشور و بیت‌المال مردم رشد کرده، هنر خود را در استخدام ارزش‎ستیزی و اباحه‎گری همه محرمات قرار ندهد؟

عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف از تبدیل‌شدن تدریجی هنر مردمی به هنر صنعتی اظهار کرد: اینکه یک آقا یا خانم هنرمند که حتی ممکن است در زمان انقلاب به دنیا هم نیامده باشد، اکنون بیاید در خانه سینما که همه هزینه آن را نظام می‌دهد، از سرمایه کشور تغذیه کند، هنرمند شود، فیلم بسازد و در آن روابط نامشروع زن شوهردار با مردی غیر از شوهرش را ترویج دهد تا خیانت به یک امر عادی در خانواده تبدیل شود، این با روح مردمی و اخلاقی هنر سازگار است؟ مگر تولیت هنر در کشور با وزارت ارشاد نیست؟

وی افزود: در خانواده اصیل ایرانی، همه قوام زندگی به حرمت پدر و مادر است. خانواده محدود به روز نوجوانی نیست که هزینه تحصیل را بدهد بلکه در جوانی و میانسالی هم خانواده مهم است. حالا اینکه در یک فیلم، حرمت خانواده را بشکنند تا جوان برای پدر و اندیشه‌اش ارزشی قائل نباشد و به مادر احترام نگذارد یا در فیلم دیگر، روابط نامشروع بین زن و مرد یا دختر و پسر ترویج شود و فرزندان این سرزمین را به ارتباط نادرست تشویق کنند، این کارها با این هدف صورت می‌گیرد که ریشه دین‌داری جوان ما را خشک کنند

در برابر ناهنجاری بی‌تفاوت نباشید

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه نمی‌شود این فیلم‌های آزاد ساخته شود و هیچ‌کس جلوی آن را نگیرد، خاطرنشان کرد: این کشور، کشور جمهوری اسلامی است. این مردم جان دادند، خون دادند تا این نظام مستقر باشد و دین و ارزش‌هایش بر زندگی‌هایشان حاکم شود. اینکه این‌طور آزادانه جریان‌های دشمن، ناهنجاری‌های فرهنگی را ترویج کنند و در مقابل، ما بایستیم و نگاه کنیم، این بی‌تفاوت ماندن در برابر حرمت خون شهداست. مسئولان باید به این مسئله توجه کنند؛ اینکه بر دوام این نظام سرمایه‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: اینکه آقاپسر ۱۷ ساله‌ای بگوید پدران ما انقلاب کردند و این خواسته آن‌ها بود، ما خواسته دیگری داریم، این‌طور نیست. عزیز من، انقلاب فقط خواسته پدر شما نبود بلکه همه این ملت به میدان آمد، جان داد، خون داد تا ناموس و کشور خود را از بردگی دشمنانش نجات دهد و امنیتی را رقم بزند که امروزه به یک امر عادی و بدیهی تبدیل شده است.

علم‌الهدی تصریح کرد: شما مسئولان اگر همه باهم جمع شوید، نمی‌توانید اشک‌های یک مادر شهید در غم فراق فرزند، ناله یک پدر شهید در اندوه پسر یا خون مظلومانه یک شهید را جواب بدهید. هنوز هم این خون‌ها در جریان است. مدافعان حرم، خط سرخ ایثار و شهادتی هستند که تا به امروز هم ادامه دارد. حالا اینکه یک عده زن و دختر به میدان بیایند و کشف حجاب کنند، باعث نمی‌شود که این ملت از خون فرزندانش صرف‌نظر کند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.