خانهفرهنگی هنریدفاتر خدمات مسافرتی...

دفاتر خدمات مسافرتی گیلان افزایش یافت

پس از دریافت چندین خبر لغو پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی در نیمه دوم سال تاکنون، امروز چهارشنبه خبر رسید تعداد دفاتر فعال با صدور هفت پروانه جدید بهره‌برداری به بیش از ۹۰ مورد در گیلان افزایش یافت.

به گزارش گیل و دیلم ،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: با صدور هفت پروانه بهره برداری جدید دفاتر خدمات مسافرتی که سه مورد آن مربوط به روزهای اخیر است، تعداد این دفاتر فعال در حوزه گردشگری استان افزایش یافت.

ولی جهانی در در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به لزوم ساماندهی مسافران ورودی و تهیه بسته‌های سفر در سطوح و موضوعات مختلف از جمله گردشگری سلامت، طبیعت‌گردی، تجربه‌گرایانه و دیگر شاخه‌های گردشگری این اداره کل نسبت به بررسی درخواست متقاضیان دریافت مجوز بند”ب” اقدام و پس از طرح در کمیسیون های مربوطه نسبت به صدور پروانه بهره برداری آنان اقدام می‌کند.
وی عنوان کرد: دفاتر از بازوان اصلی صنعت گردشگری است که با تقویت این حوزه پیشرفت در این صنعت گردشگری در ابعاد مختلف بسیار چشمگیر خواهد بود.

توانمندسازی خدمات مسافرتی و جهانگردی در گیلان

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز از برگزاری دوره توانمندسازی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در استان از سوی این معاونت خبر داد.
رضا حسن پور بیان کرد: این دوره‌ها با هدف توانمندسازی فعالان بخش گردشگری و در ۲ بخش آشنایی با قوانین و مقررات دفاتر خدمات مسافرتی و قوانین مالیاتی برگزار شد.
همچنین در راستای اهداف آموزشی و دانش‌افزایی فعالان حوزه گردشگری، دوره‌های آموزشی با هدف ارتقاء سطح آگاهی و ایجاد شرایط بهینه آموزش برای مدیران تاسیسات گردشگری برگزار شده است.
در آبان ماه امسال ۱۹ پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی بدلیل عدم فعالیت سیاحتی و گردشگری در چهار سال گذشته، تمدید نکردن ضمانت نامه بانکی، عدم ارائه گزارش عملکرد سیاحتی، معرفی نکردن مدیر فنی واجد شرایط و نیز عدم تمدید پروانه بهره‌برداری لغو قرارداد شدند.
گیلان دارای سه هزار و ۴۸۳ واحد تاسیسات گردشگری است که بیش از ۹۰ واحد دفتر خدمات مسافرتی جزئی از آن است و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.