×

دلخوش مطرح کرد: افزایش دخل و تصرف در منابع طبیعی در پی بی‌توجهی مسئولان

 • کد نوشته: 13369
 • ۱۳۹۵-۱۲-۲۴
 • 129 بازدید
 • ۰
 • سخنگوی فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها،گفت:در پی بی‌توجهی مسئولان شاهد افزایش دخل وتصرف شهروندان در منابع طبیعی هستیم. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌ سرا در مجلس شورای اسلامی پیرامون اخبار منتشر شده مبنی بر دخل و تصرف در […]

  دلخوش مطرح کرد: افزایش دخل و تصرف در منابع طبیعی در پی بی‌توجهی مسئولان
 • سخنگوی فراکسیون محیط‌ زیست و توسعه پایدار مجلس با انتقاد از کم‌کاری دستگاه‌ها در صیانت از تالاب‌ها،گفت:در پی بی‌توجهی مسئولان شاهد افزایش دخل وتصرف شهروندان در منابع طبیعی هستیم.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» سیدکاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌ سرا در مجلس شورای اسلامی پیرامون اخبار منتشر شده مبنی بر دخل و تصرف در تالاب بین‌المللی انزلی، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب تصرف جدیدی در تالاب انزلی صورت نگرفته است، تصرفات مربوط به سال‌های پیش از انقلاب است که عموما در حاشیه تالاب صورت گرفته، منتهی عدم ساماندهی این مجموعه مشکلات محیط‌ زیستی منطقه را افزایش داده است.

  وی افزود:ممکن است در سال‌های اخیر تصرفات موردی صورت گرفته باشد و این طبیعی است زیرا مردم در سایه عدم برنامه‌ریزی جهت احیا و مدیریت تالاب دست به این کار زدند، در واقع این تصرفات موردی هم در حدی که به تالاب انزلی آسیب بزند نیست.

  دلخوش با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست در حفظ اموال خود و منابع طبیعی باید دقت بسیار داشته باشد،گفت: متاسفانه از سال‌های ابتدای انقلاب اقدامات موثری در حفظ منابع طبیعی، تالاب‌ها و رودخانه‌ها انجام نشد، در حقیقت مسئولان مربوطه اقدامی جهت حفظ و نگهداری این منابع نکرده‌اند، از این رو مردم به دخل و تصرف پرداختند.

  به گزارش گیل و دیلم،سخنگوی فراکسیون محیط‌زیست و توسعه پایدار در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دستگاه‌های اجرایی جهت صیانت از تالاب‌های کشور،گفت:ضرورت دارد سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و وزارت جهاد کشاورزی باید برای احیا و صیانت از تالاب‌هایی چون تالاب انزلی برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.
  منبع:خانه ملت

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=13369

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *