خانهاجتماعیدمای هوای گیلان...

دمای هوای گیلان ۱۰ درجه افزایش می یابد

کارشناس هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان تا اواسط هفته جاری آفتابی با افزایش ۱۰ درجه‌ای دما همراه خواهد بود.

به گزارش گیل و دیلم ،سمانه نگاه روز شنبه در گفت و گویی اظهار کرد: با توجه به خروج سامانه بارشی از روز گذشته هوای استان از امروز تا دوشنبه هفته جاری پایدار و گرم پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی ها حاکی از وزش باد جنوبی در برخی از ساعات به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌هاست، افزود: طی این مدت دمای هوای استان بین پنج تا ۱۰ درجه افزایش می‌یابد ضمن اینکه فزونی دما از روز گذشته آغاز شده‌است.

نگاه با بیان اینکه طی این مدت در نواحی جلگه‌ای در ساعاتی از شب و صبح شاهد پدیده مه خواهیم بود، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته دیلمان با چهار درجه کمترین و رودبار با ۲۳ درجه بیشترین دمای هوای استان را به خود اختصاص داده‌اند.

کارشناس هواشناسی گیلان دمای فعلی رشت را ۱۲ درجه و رطوبت نسبی را حدود ۱۰۰ درصد عنوان کرد و افزود: با توجه به نقشه‌های هواشناسی شرایط برای فعالیت‌های دریایی مناسب است.

وی در ادامه با اشاره به ورود موج ضعیف بارشی از سه‌شنبه هفته جاری به استان گیلان خاطر نشان کرد: با ورود این سامانه، بارش قابل ملاحظه‌ای نخواهیم داشت و بارندگی‌ها غالبا به صورت پراکنده است.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به وزش باد جنوبی از مسافران و هم استانی ها خواست تا از روشن کردن آتش در جنگل و مراتع خودداری کنند.

سرخوش کرم زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مردم در صورت مشاهده آتش در جنگل‌ها و مراتع برای اطلاع‌رسانی فوری با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس بگیرند تا در اسرع وقت برای مهار آتش اقدام شود.

وزش باد گرم هفته گذشته در گیلان موجب حریق در اراضی جنگلی استان شد.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

اختصاصی گیل و دیلم | سخنی دغدغه مندانه با امام جمعه محترم لاهیجان ؛ جنابعالی در توئیتر چه کار می کنید؟ | شما باید پاسخگو...

گیل و دیلم | امام جمعه محترم لاهیجان توییتی زده و نوشته "مرکز صدای من رو دارید ؟ شهر داره سقوط می کنه !!" با دیدن این توییت ،  ناگهان در ذهن راقم  سئوالاتی برخواست ، که امیدوارم امام جمعه محترم...

تشدید فعالیت سودجویان همزمان با تعطیلات ؛ مجروح شدن ۳ مامور منابع طبیعی در درگیری با قاچاقچیان چوب در سیاهکل

قاچاقچیان چوب در روستای بالارود سیاهکل ۳ جنگل‌بان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیاهکل را زخمی کردند. فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیاهکل به دلیل ضربات شدید و جراحت به بیمارستان پیروز لاهیجان منتقل شدند. به...

استاندار گیلان: ارائه خدمات به افراد هنجارشکن فرهنگی خلاف قانون است

استاندار گیلان با اشاره به اینکه قرارگاه جهادی فرهنگی متمرکز باید در استان تشکیل شود گفت: ارائه خدمات به افراد هنجارشکن خلاف است و با مدیر متخلف برخورد می‌شود. به گزارش گیل و دیلم ، اسدالله عباسی صبح پنجشنبه در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.