خانهسیاسیرئیسی: دشمن فکر...

رئیسی: دشمن فکر می‌کرد با شعار آز‌ادی می‌توانند مردم ایران گول بزند / ما امید و انتظاری از دستان بیگانه نداریم، تو به ما شر مرسان

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم به شعار”‌آز‌ادی و زندگی” دشمنان اعتماد نکردند، گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها در هر کجا حضور پیدا کردند زندگی را از مردم سلب کردند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از تسنیم ، رئیس جمهور با بیان اینکه مردم به شعار”‌آز‌ادی و زندگی” دشمنان‌ اعتماد نکردند، گفت: آمریکایی‌ها و غربی‌ها در هر کجا حضور پیدا کردند زندگی را از مردم سلب کردند.

سید‌ابراهیم رئیسی در جمع مردم نهبندان با قدردانی از حضور مردم اظهار داشت: این حضور نشان از دفاع از انقلاب، ولایت و آرمان‌های انقلاب دارد و از صمیم قلب از حضور باصفای مردم این منطقه قدردانی می‌کنم و رمز اینکه دشمن نمی‌تواند به کشور تعدی کند همین حضور مردم در عرصه‌های مختلف است.

وی با بیان اینکه آنچه باعث شده دشمن نتواند توطئه‌هایش را عملیاتی کند حضور، بصیرت و شور و شعور مردم است، افزود: ‌مردم ایران به خوبی می‌دانند باید برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی ایستادگی کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمن در اغتشاشات اخیر محاسبه اشتباه کرد، تصریح کرد: دشمن فکر می‌کرد با شعارهای دروغین و شعار آز‌ادی می‌توانند مردم ایران گول بزنند و با اسم بردن از زندگی، مردم به آنها اعتماد می‌کنند اما آنها در کجای دنیا به مردم زندگی داده‌اند؟ چه به روز همین افغانستان آورند، آمریکایی‌ها و غربی‌ها هر جا حضور پیدا کردند وضعیت آنها را ببینید.

وی با بیان اینکه ‌زنان نمونه ما زنان تحصیلکرده‌ای هستند که با خدمت‌رسانی به روستاها و مناطق محروم، آزادگی و زندگی به سبک اسلامی را به دیگران می‌آموزند، ادامه داد: ‌امروز به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا، مردم ایران از آزادی برخوردارند.

رئیسی با بیان اینکه دشمن در هر جا که حضور پیدا کرده ‌وضعیت نا امنی را در آن کشور‌ها رواج داده به طوری که اتفاقات مربوط به دو دهه حضور آمریکایی‌ها در افغانستان و کشتار مردم این کشور گویای نا امنی ایجاد شده در اثر حضور دشمن در منطقه است، گفت: گسترش فقر، بیماری و دیگر مشکلات در برخی از کشور‌ها مانند عراق، آفریقا، سوریه و یمن همگی نتیجه‌ی حضور غربی‌ها در این کشور‌هاست.

رئیس جمهور افزود: مردم کشور ما امروز به برکت خون شهیدان و سرداران و پاسداران از امنیت و آزادی بهره مندند و می‌دانند که حضورشان در صحنه‌های مختلف نماد وظیفه شناسی و احساس مسئولیت در برابر آرمان شهدا و ارزش‌های انقلاب اسلامی است. زنان ما زنانی با فهم، متعهد و زمان شناس هستند و احساس مسئولیت می‌کنند به طوری که حتی در روستا‌های مرزی نهبندان نیز زنان تحصیلکرده را می‌بینیم که با جان و دل خدمت می‌کنند و سبک زندگی اسلامی را به دیگران نیز می آموزند.

وی افزود: اگرچه مردم ما به خاطر تهدید‌ها و تحریم‌ها و کینه توزی دشمن دچار مشکلاتی هستند، اما اراده ما این است که مقابل دشمن خم به ابرو نیاوریم تا دشمن سوء استفاده نکند چراکه مردم دشمن را خوب می‌شناسند. دشمن با شعار‌های توخالی نمی‌تواند جوانان و نوجوانان ما را فریب دهد چرا که مردم و جوانان ما جنس حرف‌های دشمن را می‌شناسند و کشور ما به دست مردان و زنان همین کشور ساخته شده و ما امید و انتظاری از دستان بیگانه نداریم، تو به ما شر مرسان.

رئیس جمهور با بیان اینکه طرح توسعه نهبندان باید با قدرت احیا و اجرا شود، از خدمات شرکت‌های گاز و آب در تأمین زیرساخت‌های مناطق محروم نهبندان قدردانی و بر ادامه این خدمات و حمایت‌ها تأکید کرد و به استاندار خراسان جنوبی دستور داد بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان سریعا فعال شود تا راه‌های تعاملات اقتصادی با کشور همسایه از مبادی قانونی آن برقرار باشد و راه برای فعالیت‌های غیرقانونی باز نشود.

وی با تاکید بر اینکه عواید مرزنشینی برای این ماه به مردم نهبندان پرداخت شود و از ماه دیگر با کار کارشناسی، این پرداخت‌ها ساماندهی می‌شود، گفت: اصلاح جاده نهبندان و تسریع در دوبانده کردن این مسیر باید به سرعت انجام شود تا شاهد اتفاقات ناگوار در جاده‌های مواصلاتی نباشیم. سهمیه پزشک متخصص برای شهرستان نهبندان سریعا در نظر گرفته شود تا ساکنان نهبندان و روستا‌های اطراف احساس کمبودی در مراجعه به پزشک نداشته باشند. زمینه تحصیل رشته‌های پزشکی برای جوانان منطقه فراهم شود تا با تأمین پزشک بومی، مردم از نعمت درمان به موقع بهره‌مند شوند.

رئیس جمهور در پایان با بیان اینکه دولت از کنار مسائل به راحتی عبور نمی‌کند، گفت: قطار پیشرفت کشور پرشتاب حرکت خواهد کرد و با دست توانای مردم و جوانان برومند کشور و همچنین خدمتگزاری دولت‌مردان هیچگاه از حرکت باز نمی‌ایستد

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبودی و ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: تعداد بستری های کرونایی گیلان ۲۸ نفر است. به گزارش گیل و دیلم ، فردین مهرابیان...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.