خانهسیاسیرئیسی: نسبت به...

رئیسی: نسبت به تورم ناراحت هستیم/ از وعده ای که به مردم دادیم عقب نیستیم

رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش ما این بود که لایحه بودجه ۱۴۰۲ با سیاست‌های اعلامی رهبر معظم انقلاب و برنامه هفتم همخوانی داشته باشد.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از انتخاب، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور امروز (چهارشنبه ۲۱ دی) برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی که به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس برگزار شده است، حضور یافت.

رئیسی ضمن ارائه بودجه ۱۴۰۲ کشور به صحن علنی مجلس گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۲ بخش اول آن که مربوط به شرکت‌هاست که اول آبان ماه تقدیم مجلس شد و آنچه که از مسائل مربوطه به شرکت‌ها بود، قانون گذار برای اینکه وقت بیشتری برای بررسی داشته باشد یک ماه قبل از لایحه بودجه، بخش شرکت‌ها را مقرر کرد که در همان زمان ارسال شد.
لایحه بودجه ۵ دی ۱۴۰۱ ارسال و تحویل مجلس شد. طبیعتاً بخش مربوط به احکام و تبصره‌ها که قبلاً ارسال شده، بخش جداول هم امروز به مجلس تقدیم خواهد شد. در لایحه بودجه تمام تلاش این بود که با سیاست‌های اعلامی رهبر انقلاب با سیاست‌های برنامه هفتم تطابق داشته باشد.

رئیسی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۲ بر اساس سیاست‌های اعلامی مقام معظم رهبری صورت گرفت؛ دولت برای اینکه بتواند بودجه را تمام کند و بتواند برنامه جامعی را تقدیم مجلس کند، با توجه به اینکه چشم‌های تیزبینی در مجلس وجود دارد، دولت در تدوین و تسلیم برنامه یک وقتی را نیازمند است. الان بعد از لایجه بودجه دوستان ما کار برنامه هفتم را دنبال می‌کنند و به زودی برنامه هفتم تقدیم مجلس می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برنامه هفتم که ارسال می‌شود، با اجرای آن هم همراه باشد، تصریح کرد: تمام تلاش بر این بود که لایحه بودجه با سیاست‌های مقام معظم رهبری و برنامه هفتم توسعه هماهنگ باشد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم برنامه هفتم که ارسال می‌شود، با اجرای آن هم همراه باشد، تصریح کرد: در برنامه هفتم نکات مهمی را مقام معظم رهبری در سیاست‌ها ابلاغ کردند که در بودجه ۱۴۰۲ مورد تاکید ما در دولت بوده است.

رئیس جمهور ادامه داد: احکام دائمی را از احکام سالانه در برنامه هفتم تفکیک کردیم. تلاش این بودکه در سال جاری دچار کسری بودجه نشویم و این هم خواست دولت است و هم خواست مجلس. همه ما نسبت به تورم ناراحت هستیم. دولت قبل ۵۹/۳ درصد تورم تحویل داد، اما در امروز ۱۹ درصد کاهش تورم داشتیم و اقدامات باید منجر به کاهش تورم بیشتر شود.

رئیس جمهور ادامه داد: سال جاری ما امر ۱۱ ساله رتبه بندی معلمان را با کمک مجلس اجرا کردیم. افزایش ۱۰ درصدی کارکنان و بازنشستگان هم در اواسط سال جاری به تصویب مجلس رسیده بود، انجام و پرداخت شد. در کسب درآمد‌ها فرار مالیاتی یکی از رنج‌های جدی بود. ۶۶ درصد افزایش درآمدی در حوزه مالیات داشتیم.

او با بیان اینکه نزدیک به یک میلیون اشتغال ایجاد شد گفت: برای افزایش اشتغال شش ماهه دوم ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از وعده ای که به مردم دادیم عقب نیستیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.