×

رئیس‌جمهوری اسبق آلمان درگذشت

 • کد نوشته: 5171
 • ۱۳۹۵-۰۶-۰۳
 • 48 بازدید
 • ۰
 • رئیس‌جمهوری اسبق آلمان در سن ۹۷ سالگی درگذشت. به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از ایسنا، دفتر ریاست‌جمهوری آلمان با انتشار بیانیه‌ای از درگذشت والتر شل در سن ۹۷ سالگی و پس از یک دوره بیماری طولانی‌مدت خبر داد. یوآخیم گائوک، رئیس‌جمهوری فعلی آلمان درگذشت والتر شیل را تسلیت گفت و افزود: […]

  رئیس‌جمهوری اسبق آلمان درگذشت
 • رئیس‌جمهوری اسبق آلمان در سن ۹۷ سالگی درگذشت.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم به نقل از ایسنا، دفتر ریاست‌جمهوری آلمان با انتشار بیانیه‌ای از درگذشت والتر شل در سن ۹۷ سالگی و پس از یک دوره بیماری طولانی‌مدت خبر داد.

  یوآخیم گائوک، رئیس‌جمهوری فعلی آلمان درگذشت والتر شیل را تسلیت گفت و افزود: او سیاستمداری بود که در تعیین سرنوشت این کشور برای چندین سال نقش بسزایی ایفا کرد.

  والتر شل را یکی از پدران اتحاد دوبخش آلمان می‌نامند.

  شل که رئیس حزب دموکرات آزاد بود، به بیماری زوال عقل دچار شده و در سال‌های پایانی عمر خود در یک خانه سالمندان در شهر شهر فرایبورگ آلمان زندگی می‌کرد و بسیار کم در برنامه‌های عمومی ظاهر می‌شد.

  والتر شل حزب دمکرات‌ آزاد را در سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۴ رهبری کرد و رئیس این حزب بود. او از سال ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۴ وزیر امور خارجه و معاون صدراعظم آلمان در دولت ائتلافی متشکل از حزب سوسیال دموکرات و حزب دموکرات‌ آزاد در دوران دولت ویلی برانت بود.

  به گزارش دویچه وله، در زمان والتر شل بود که روابط با شرق اروپا بنیاد جدیدی یافت. شل از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۹ رئیس‌جمهوری آلمان شد. او چهارمین رئیس‌جمهوری آلمان بود.

  آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، والتر شل را رئیس‌جمهوری بزرگ خواند؛ شخصیتی که به گفته مرکل توانسته بود، شهروندان بسیاری را تحت تأثیر خود قرار دهد. صدراعظم آلمان در ادامه گفت: والتر شل وزیر خارجه‌ای موفق طی سال‌های طولانی بود.

  نوربرت لامرت، رئیس مجلس نمایندگان آلمان (بوندس‌تاگ) درباره والتر شل گفت: او مردی سخنور بود، با خوش‌بینی کامل به جهان می‌نگریست، با مردم نزدیک بود و طنزی قوی داشت. لامرت در ادامه خاطرنشان کرد که آلمان مدیون خدمات این سیاستمدار بزرگ است.

  زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و انرژی و رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان به خدمات والتر شل برای برقراری صلح در اروپا اشاره کرد و گفت: او با سخنوری فوق‌العاده‌ و پشتکار شدیدش به هدف‌هایی که برای خود تعیین کرده بود، می‌رسید.

  کریستیان لیندنر، رئیس حزب دموکرات‌ آزاد نیز در رابطه با رهبر پیشین این حزب گفت: حزب دموکرات آزاد در سوگ یکی از برجسته‌ترین اعضای خود نشسته است.

  منبع : ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5171

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *