×

رئیس اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان: سیره حضرت فاطمه زهرا(س)، بهترین راه سعادت زنان مسلمان

 • کد نوشته: 12540
 • ۱۳۹۵-۱۲-۱۳
 • 63 بازدید
 • ۰
 • رئیس اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان حضرت زهرا(س) را بهترین الگو برای تمام جوامع دانست و گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا(س)را بهترین راه سعادت زنان مسلمان دانست . به گزارش« پایگاه خبری گیل و دیلم » حجت‌الاسلام عباس صباحی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: در سراسر تاریخ بشریت زنانی بودند که پایه […]

  رئیس اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان: سیره حضرت فاطمه زهرا(س)، بهترین راه سعادت زنان مسلمان
 • رئیس اداره تبلیغات اسلامی لاهیجان حضرت زهرا(س) را بهترین الگو برای تمام جوامع دانست و گفت: سیره حضرت فاطمه زهرا(س)را بهترین راه سعادت زنان مسلمان دانست .

  به گزارش« پایگاه خبری گیل و دیلم » حجت‌الاسلام عباس صباحی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) اظهار کرد: در سراسر تاریخ بشریت زنانی بودند که پایه گذار تحولی بزرگ در پیشبرد تعالیم دین شدند و با پروراندن و تربیت رهبران دین جایگاه بزرگی را به نام خود به ثبت رساندند .
  وی افزود: حضرت موسی و عیسی نمونه بارزی بودند که اگر شجاعت مادران آنها نبود رسالت نبوتی برای آنها به ثبت نمی رسید، ولی به خواست خداوند و اراده این زنان پاک و بزرگ ادیان الهی شکل گرفت تا به اسلام رسید .

  این کارشناس مذهبی به زندگانی حضرت فاطمه (س)اشاره و تصریح کرد: در طول تاریخ زندگی به سیاست و شجاعت و علم فاطمه نیامده است، دختری که در سن کودکی به جای بازی در بین دوستان به تربیت دو امام مشغول شد و در کنار آن با رشادت به صیانت از حریم نبوت و امامت پرداخت .

  حجت‌الاسلام صباحی در پایان یادآور شد: در بحران زندگانی پیامبر اسلام(ص)پس از وفات حضرت خدیجه، فاطمه(س)التیام بخش درد ایشان بودند و مانند مادری غمخوار به پرستاری از پیامبر(ص) خدا می پرداخت و در دوران ولایت امام علی(ع)نیز ضمن تربیت فرزندان و خانه داری، در راه صیانت از حریم امامت و ولایت به شهادت رسیدند و سیره او بهترین اسوه زنان مسلمان شد.
  منبع:ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=12540

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *