خانهاجتماعیرئیس اداره حفاظت...

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار خبر داد: پلمب ۳ واحد آلاینده محیط زیست در رودبار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار گفت: سه واحد آلاینده به دلیل عدم توجه به اخطارهای زیست محیطی و رفع آلایندگی با دستور دادستان پلمب و از فعالیت آن جلوگیری شد.

به گزارش گیل و دیلم و به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان گیلان، علی فرهی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار از پلمب سه واحد آلاینده محیط زیست خبر داد و گفت: سه واحد آلاینده محیط زیست که حجم بالایی از آلودگی را وارد آب‌های جاری می‌نمودند، با دستور دادستان شهرستان رودبار به دلیل آلایندگی محیط زیست پلمب شدند.

وی اظهار کرد: این واحدها به دلیل ایجاد آلودگی آب و خاک و ارتکاب تخلفات زیست محیطی متعدد، پس از صدور اخطاریه های لازم و عدم همکاری و اقدام برای رفع آلودگی به دستور مقام قضایی پلمب شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار با اشاره به برخورد قاطع و جدی با واحدهای آلاینده زیست محیطی صنعتی، معدنی و خدماتی شهرستان، عنوان کرد: آلاینده های زیست محیطی سلامت عمومی جامعه را به مخاطره می اندازد، از این رو اداره حفاظت محیط زیست رودبار قاطعانه با گسترش آلودگی ها در جامعه مقابله می کند.

فرهی، با تاکید بر ضرورت رعایت الزامات زیست محیطی از سوی واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتیی خاطرنشان کرد: به منظور ارزیابی عملکرد زیست محیطی صنایع فعال شهرستان، پایش کلیه صنایع و واحدهای تولیدی با جدیت ادامه دارد و در صورت مشاهده هرگونه آلودگی، ضمن توقف فعالیت، نام واحد در فهرست صنایع آلاینده درج می شود.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی که الزامات زیست محیطی را رعایت نکنند علاوه بر معرفی به مراجع قضایی، از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز به عنوان واحد آلاینده شناخته می‌شوند، گفت: صنایع آلاینده مطابق تبصره ١ ماده ٣٨ قانون مالیات بر ارزش افزوده، مشمول پرداخت عوارض آلایندگی به میزان یک درصد از فروش خود هستند که توسط سازمان امور مالیاتی از واحدهای مورد نظر اخذ می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار یادآور شد: پلمب این واحدهای آلاینده، حسب دستور قضایی تا رفع کامل آلودگی و رعایت الزامات زیست محیطی به قوت خود باقی است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سیاستگذاران باید پوشش جدید خانم‌ها را بپذیرند/ اگر می‌خواهید عزتتان حفظ شود، نادیده بگیرید

قرایی مقدم جامعه شناس می‌گوید: نسل جدید دیگر نسل پیرویی نیست و باید نوع لباس پوشیدن آن‌ها و روسروی نداشتن آن‌ها را به عنوان بخشی از جامعه جدید پذیرفت و مسئولیان اگر نمی‌خواهند عزتشان از بین برود، این مسئله...

مدیرکل صمت گیلان خبر داد: پلمب ۵ واحد صنفی گیلان به علت عدم رعایت قانون حجاب

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از برخورد قاطع با بی‌حجابی در حوزه صنفی خبر داد و گفت: بیش از ۵ واحد صنفی در رشت به علت عدم رعایت عفاف و حجاب پلمب شدند. به گزارش گیل و دیلم...

هشدار حفاظت محیط زیست گیلان، خطر آتش سوزی در مناطق جنگلی و تالابی

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از مردم و مسافران خواست از روشن کردن آتش در عرصه‌های طبیعی، نهم و دهم فروردین به دلیل وزش باد گرم خودداری کنند. به گزارش گیل و دیلم ،حمزه عشوری گفت : با توجه به...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.