×

رئیس حفاظت محیط زیست سیاهکل: شکارچیان متخلف در منطقه “شکار ممنوع” سیاهکل دستگیر شدند‌

 • کد نوشته: 11035
 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۱
 • 62 بازدید
 • ۰
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل گفت: دو ‌شکارچی متخلف در منطقه “شکار ممنوع” شهرستان سیاهکل بازداشت و به مراجع قانونی معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»جعفر میرزایی اظهار داشت: مأموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با همکاری مأموران پاسگاه آغوزی و فرماندهی انتظامی سیاهکل، در حین گشت و کنترل در […]

  رئیس حفاظت محیط زیست سیاهکل: شکارچیان متخلف در منطقه “شکار ممنوع” سیاهکل دستگیر شدند‌
 • رئیس اداره حفاظت محیط زیست سیاهکل گفت: دو ‌شکارچی متخلف در منطقه “شکار ممنوع” شهرستان سیاهکل بازداشت و به مراجع قانونی معرفی شدند.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»جعفر میرزایی اظهار داشت: مأموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل با همکاری مأموران پاسگاه آغوزی و فرماندهی انتظامی سیاهکل، در حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک، متوجه حضور شکارچیان غیرقانونی شدند.

  وی افزود: پس از تعقیب و گریز مأموران با شکارچیان متخلف در روستای سوتگوابر سیاهکل، دو قبضه سلاح شکاری تک لول مجاز و غیرمجاز به همراه ۱۹ عدد فشنگ، یک قطعه جیجاق و یک قطعه سهره کشف و ضبط شد.

  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سیاهکل خاطرنشان کرد: دو نفر از متخلفان بازداشت و به مراجع قانونی معرفی شدند و سه نفر نیز متواری شدند که تلاش برای شناسایی آن‌ها ادامه دارد.

  میرزایی اظهار داشت: در روزهای گذشته یک قبضه سلاح شکاری تک لول مجاز و یک قبضه سلاح شکاری تک لول غیرمجاز در منطقه دوست‌لات توسط ماموران پاسگاه آغوزی و دوست‌لات کشف و ضبط گردید.

  به گزارش گیل و دیلم، منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک در موقعیت جغرافیایی N3658 E4955 در استان گیلان واقع است. این منطقه در ۱۰ کیلومتری جنوب شهرستان سیاهکل قرار گرفته و از سال۷۴ به‌صورت شکار ممنوع مدیریت شده است.

  گونه‌های جانوری مهم منطقه شکار ممنوع دیلمان و درفک شامل مرال، شوکا، پلنگ، خرس قهوه‌ای، شغال، گراز، گربه جنگلی، سمور و رودک است.

  گونه‌های گیاهی مهم آن نیز شامل افرا، ممرز، پلت، شیردار، راش، توسکا، لیلکی، صنوبر، انار، تمشک، شب خسب، ون، شمشاد، گردو و ملج است.
  منبع:تسنیم

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=11035

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *