خانهاجتماعیرئیس راهور گیلان...

رئیس راهور گیلان خبر داد: کاهش ۳۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در گیلان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از کاهش ۳۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در گیلان خبر داد و گفت: در طرح نوروزی امسال تخلفات حادثه ساز افزایش یافته است.

به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ امیر طالبی در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون تخلفات حادثه‌ساز در گیلان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته، ۹۳ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: در بحث توقیف ساعتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۳۰۵ درصدی هستیم که این امر در کاهش تصادفات و روان‌سازی ترافیک درون شهری استان تاثیر اجتناب ناپذیری داشته است.

وی افزود: با تلاش شبانه‌روزی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان و رعایت قوانین از سوی شهروندان در طرح نوروزی سال ۱۴۰۲، شاهد کاهش ۳۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در سطح استان هستیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان تصریح کرد: برخورد با رانندگان پرخطر که با حرکات مخاطره آمیز امنیت ترافیکی دیگران را به خطر می‌اندازد همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و این افراد علاوه بر جریمه و اعمال قانون، مشمول درج نمره منفی در سوابق گواهینامه نیز می‌شوند.

طالبی از راه‌اندازی سامانه تلفنی گزارش تخلفات رانندگی ۱۲۰ خبر داد و بیان کرد: سامانه تلفنی ۱۲۰ توسط پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا برای پاسخگویی به سوالات و ابهامات شهروندان در تمامی امور خدماتی پلیس راهور در استان گیلان مانند صدور گواهینامه، آموزشگاه‌های رانندگی، شماره‌گذاری، تعویض پلاک، اسقاط خودرو و اجراییات راه‌اندازی شده است.

وی گفت: مردم می‌توانند در صورت مشاهده تصادفات و تخلفات رانندگی همچون صحبت کردن راننده با تلفن همراه، عدم استفاده از راننده یا مسافران از کمربند ایمنی، رانندگی خطرناک و دیگر مسائل این چنینی با سامانه تلفنی ۱۲۰ تماس بگیرند و مراتب را گزارش دهند.

رئیس پلیس راهور گیلان، اطلاع رسانی وضعیت ترافیکی و جوی سطح معابر استان و وضعیت راه‌ها را از دیگر کارکردهای سامانه تلفنی ۱۲۰ عنوان و خاطرنشان کرد: اعلام انسداد و بازگشایی معبر و اطلاع رسانی به شهرواندان در این خصوص نیز در حال حاضر از طریق این سامانه انجام می‌شود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.