خانهاقتصادیرئیس سازمان برنامه...

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان : شفت، املش، سیاهکل و رضوانشهر ، شهرستان‌های کم برخوردار گیلان هستند

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان از تخصیص اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومانی برای راه‌های روستایی استان خبر داد و گفت: گیلان در این بخش از متوسط کشوری بالاتر است.

به گزارش گیل و دیلم ، مهدی نقدی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان شفت که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان در فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: شفت از شهرستان‌های محروم و کمتر توسعه یافته است و باید نگاه‌ها به این شهرستان ویژه‌تر شود.

وی با اشاره به مشکل آب و فاضلاب شفت، افزود: شفت در بخش زیرساخت‌های آب و فاضلاب با چالش جدی مواجه است.

فرماندار شفت با اشاره به مشکلات اعتباری برای انجام پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در این شهرستان، بیان کرد: میزان اعتبارات پاسخگوی چالش‌ها و مشکلات شفت نیست.

نقدی با اشاره به نامگذاری شعار سال تحت عنوان مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری، اضافه کرد: شهرک صنعتی شفت با مشکلات عدیده‌ای مواجه است و باید نگاه ویژه‌ای نسبت به ساماندهی این شهرک صورت گیرد.

وی با تاکید بر ساماندهی سردهنه‌ها برای جلوگیری از تنش آبی در مزارع کشاورزی، افزود: برای برون رفت از چالش آبی در سال زراعی جدید باید سردهنه‌ها ساماندهی شود.

۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های روستایی گیلان تخصیص یافت

شراره کاووسی ظهر یکشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان شفت، اظهار کرد: اعتبارات برای اساس شاخص جمعیتی تعیین و تخصیص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه تعریف پروژه و شاخصه جمعیتی ارتباط مستقیمی با میزان تخصیص اعتبارات دارد، افزود: عدم هدفمندی و برنامه محوری در تعریف پروژه‌ها منجر به انباشت پروژه‌ها می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه شفت از جمله شهرستان‌های کم برخوردار است، گفت: شفت، املش، سیاهکل و رضوانشهر جزء شهرستان‌های کم برخوردار گیلان هستند و در بخش اعتبارات به این شهرستان‌ها نگاه ویژه خواهد شد.

کاووسی از افزایش سهم اعتباری شفت در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: افزایش تصاعدی اعتبارات برای هیچ شهرستانی امکان پذیر نیست و باید این امر پلکانی صورت گیرد و از طرف دیگر به میزان اجرای پروژه‌های نیمه تمام هم بستگی دارد.

وی با بیان اینکه تلاش شده در تخصیص اعتبارات عدالت بین شهرستانی رعایت شود، افزود: به هیچ عنوان تخصیص اعتبار یک شهرستانی برای شهرستان دیگر داده نمی‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با تاکید بر برنامه محوری در دستگاه‌ها برای جذب اعتبارات، اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی در پایین یا بالا بودن تخصیص اعتبارات نقش آفرین هستند و اگر می‌بینید به عنوان مثال؛ شفت در بخش ورزش تخصیصی نداشته قطعاً کوتاهی از مدیر شهرستانی بوده است.

کاووسی با اشاره به تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سردهنه ها و کشاورزی، بیان کرد: اعتبارات پروژه‌های آب کشاورزی و ساماندهی سردهنه ها کامل تخصیص داده می‌شود.

وی از تخصیص اعتبار ۲۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای راه‌های روستایی گیلان خبر داد و افزود: شاخص اعتبارات استان گیلان در بخش تخصیص راه‌های روستایی از متوسط کشوری بالاتر است.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.