خانهاجتماعیرئیس سازمان جهاد...

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان: مرکز تحقیقات کشاورزی هسته‌ای در گیلان راه‌اندازی می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از راه‌اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی هسته‌ای در استان خبر داد و گفت: این مرکز گامی مثبت در راستای تحقق کشاورزی دانش بنیان و امنیت غذایی است.

به گزارش گیل و دیلم ، صالح محمدی با اشاره به قابلیت‌های ارزشمند گیلان در بخش کشاورزی، اظهار کرد: گیلان با تولید ۳ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی از استان‌های پیش رو تأمین امنیت غذایی کشور است.

وی از فعالیت ۳۰۰ هزار بهره بردار کشاورزی در گیلان خبر داد و افزود: این تعداد بهره برداری کشاورزی در ۳۱۵ هزار هکتار ارضی زراعی و ۱۱۸ هزار هکتار اراضی باغی در گیلان فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر تقویت کشاورزی با رویکرد دانش بنیان، بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت فناوری هسته‌ای جهت توسعه علوم و کسب و کارهای کشاورزی بسیار اهمیت دارد.

محمدی از راه اندازی مرکز تحقیقات کشاورزی هسته‌ای در گیلان خبر داد و بیان کرد: راه اندازی این مرکز گامی مثبت در راستای تحقق کشاورزی دانش بنیان و دست یابی به اقتدار و امنیت غذایی است.

وی با اشاره به اینکه تأمین امنیت غذایی در مسیر دانش بنیان قرار دارد، افزود: بر اساس گزارش فائو، در ۴۰ سال آینده، تنها علم و تحقیقات می‌تواند امنیت غذایی جهان را تأمین کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به دستاوردهای بزرگ انرژی هسته‌ای در بخش کشاورزی، سلامت و امنیت غذایی، بیان کرد: تکنولوژی و انرژی هسته‌ای تحولات بزرگی از قبیل افزایش سلامت در حوزه تولیدات دامی، اصلاح تعادل آب و خاک، کنترل آفات و بیماری‌ها و سلامت غذایی ایجاد کرده است.

محمدی با بیان اینکه بهره گیری از فناوری هسته‌ای در بخش کشاورزی دستاوردهای خوبی به همراه دارد، گفت: ایجاد بسترهای لازم برای پیشبرد فعالیت‌های تحقیقاتی روی محصولات استراتژیک گیلان بویژه برنج، چای، خاویار، طیور و آبزیان و محصولات باغی، در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر تسریع در راه اندازی مرکز پرتودهی گیلان، افزود: بهره گیری از تکنیک پلاسما برای رفع معضل سراوان که شیرابه‌های حاصل از آن علاوه بر تاکید سلامت انسان، سلامت محصولات کشاورزی تولیدی را در معرض خطر جدی قرار داده است، مورد تاکید است

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.