خانهاقتصادیرئیس سازمان چای...

رئیس سازمان چای خبر داد : بالغ بر ۱۷۰ کارخانه چایسازی آماده خرید برگ سبز بهاره

رئیس سازمان چای از آغاز عقد قرارداد با کارخانجات چایسازی خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۷۰ کارخانه چایسازی شمال کشور برای عقد قرارداد خرید تضمینی برگ سبز بهاره در سال جاری اعلام آمادگی کردند.

به گزارش گیل و دیلم ،حبیب جهانسار، از آغاز عقد قرارداد سازمان چای کشور با کارخانجات چایسازی در سال زراعی ۱۴۰۲ خبر داد و اظهار کرد: سازمان چای کشور از امروز برای خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور با همه کارخانجات چایسازی عقد قرارداد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه هر ساله پس از اعلام نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای از سوی دولت و ابلاغ آخرین دستورالعمل‌ها، این سازمان با کارخانجات چایسازی قرارداد می‌بندد، افزود: صاحبان کارخانجات چاسازی قبل از بازگشایی واحد خود با ارائه اسناد و مدارک لازم مانند پروانه بهره برداری، اسناد مالکیت کارخانه، گزارش عملکرد سال گذشته در پرداخت مطالبات چایکاران و نداشتن بدهی، می‌توانند قرارداد خرید تضمینی را امضا کنند.

رئیس سازمان چای کشور در گفت وگوی ویژه خبری باران، با اشاره به اعلام آمادگی بالغ بر ۱۷۰ کارخانه چایسازی شمال کشور برای عقد قرارداد در سال ۱۴۰۲، افزود: شرایط عقد قرارداد در سامانه سازمان چای بارگذاری شده است.

جهانساز، با بیان اینکه هم اکنون باغات چای آماده است و لذا از اوایل اردیبهشت ماه می توانیم برداشت برگ سبز بهاره و خرید تضمینی را آغاز کنیم، گفت: امیدواریم با توجه به قیمت های پیش بینی شده، امسال برگ سبز کیفی تری برداشت و چای کیفی تری در کارخانجات تولید شود.

وی ادامه داد: براساس تصمیم شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی، نرخ تضمینی خرید برگ سبز چای درجه یک برای سال زراعی ۱۴۰۲ با ۵۲ درصد افزایش ۱۳ هزار و ۹۹۰ تومان اعلام شد و همچنین قیمت برگ سبز چای درجه دو با ۶۲ درصد افزایش به ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان رسید.

رئیس سازمان چای همچنین از پرداخت مبلغ ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات جاری و سرمایه ای از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور به چایکاران و واحدهای چایسازی در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: این رقم نسبت به سال قبل تر ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای بهداشتی نمودن، برندسازی و خرید ماشین آلات برای کارخانجات چایسازی و همچنین بهزراعی، تغدیه و نگهداری، احیاء باغات رهاشده، بیمه فراگیر، خرید کود شیمیایی و ماشین آلات برداشت و هرس به چایکاران پرداخت شده است، گفت: پرداخت تسهیلات در سال ۱۴۰۲ نیز ادامه دارد.

جهانساز از برداشت ۱۱۶ هزار و ۳۱۶ تن برگ سبز چای به ارزش ۹۴۹ میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان توسط چایکاران گیلان و مازندران در سال گذشته خبر داد و یادآور شد: بیش از ۵۵ هزار خانوار چایکار در گیلان و مازندران در ۲۸ هزار هکتار باغ چای به پرورش و تولید برگ سبز چای اشتغال دارند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.