Homeاقتصادیرئیس سازمان چای...

رئیس سازمان چای خبر داد : پرداخت نیمی از مطالبات چایکاران/ تولید ۲۸ هزار تنی چای خشک

رئیس سازمان چای، از پرداخت ۵۰ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و اضافه کرد: ارزش برگ سبز خریداری شده تاکنون حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است که ۸۰۰ میلیارد تومان آن به حساب چایکاران واریز شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، حبیب جهانساز در گفت وگویی، با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت چای تاکنون ۱۲۶ هزار و ۵۵۴ تن برگ سبز از چایکاران گیلان و مازندران خریداری شده است، اظهار کرد: از این میزان برگ سبز خریداری شده، ۴۷ درصد درجه یک و ۵۳ درصد درجه دو است.

وی از تولید ۲۸ هزار و ۴۷۵ تن چای خشک نیز خبر داد و افزود: از نظر تولید برگ سبز چای نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۴۹ درصدی هستیم؛ این در حالی است که در پایان دوره برداشت سال گذشته ۱۱۶ هزار تن برگ سبز خریداری کردیم.

رئیس سازمان چای، با بیان اینکه چین سوم روزهای پایانی خود را سپری می کند و به زودی چین چهارم آغاز می شود، عنوان کرد: این میزان برگ سبز خریداری شده طی ۱۵ سال اخیر بی سابقه بوده است.

جهانساز، همچنین از پرداخت ۵۰ درصدی مطالبات چایکاران خبر داد و اضافه کرد: ارزش برگ سبز خریداری شده تاکنون حدود ۱۶۰۰ میلیارد تومان است که ۸۰۰ میلیارد تومان آن به حساب چایکاران واریز شده است.

وی در ادامه از صادرات حدود ۳۰۰۰ تنی چای خشک خبر داد و بیان کرد: امیدواریم تعادل بین تولید چای داخلی و واردات صورت بگیرد؛ البته با اقدام به موقع وزارت جهاد کشاورزی، شاهد تعادل در بازار خواهیم بود و قرار شده مشوق های صادراتی و کاهش تعهدات ارزی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود.

رئیس سازمان چای از پیش بینی صادرات ۱۰ هزار تنی چای خشک خبر داد و تاکید کرد: توجه به صادرات در بازار چای رونق ایجاد می کند؛ همچنین با نظر کمیته ساماندهی چای، قبل از تعیین تکلیف چای تولیدی امسال، در انبارهای چای سنواتی بسته خواهد ماند.

وی با اشاره به برگزاری نشست هماهنگی وزیر جهاد کشاورزی با تجار و بازرگانان و سندیکای صنعت چای، خاطرنشان کرد: واردکنندگان باید بخشی از چای داخل را خریداری کنند.

جهانساز، در پایان به پرداخت تسهیلات ۶۲ میلیارد تومانی در حوزه چای طی سال گذشته خبر داد و یادآور شد: تسهیلات اصلاح و احیای باغات پس از پایان فصل بهره برداری پرداخت می شود و دستورالعمل سال گذشته ادامه دارد؛ البته امسال در حوزه مکانیزاسیون حدود ۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

هوای آفتابی همچنان میهمان گیلانیان ؛ آسمان گیلان تا اواسط هفته پایدار است

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: دمای هوا تا اواسط هفته نسبی افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی استان گیلان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی آسمان گیلان تا اواسط هفته صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی...

هوا سرد شد و کیهان دوباره نگران «زمستان سخت» اروپا شد!

روزنامه کیهان نوشت: با نزدیک شدن به زمستان زنگ‌ها دوباره برای «زمستان سخت» در اروپا به صدا درآمده است. روزنامه کیهان بار دیگر نسبت به «زمستان سخت» در اروپا هشدار داده است! به گزارش گیل و دیلم به نقل از کیهان،...

جمیله علم الهدی : من بانوی اول نیستم، همسر رهبری بانوی اول هستند / آرزو می کنم بتوانم برای انتقال خاطرات ایشان کاری بکنم

جمیله علم‌الهدی گفت: من تازه متوجه شدم که بنده را به عنوان بانوی اول معرفی کردند. لازم است توضیح دهم در ساختار جمهوری اسلامی ایران بانوی اول همسر رهبر معظم انقلاب هستند. همسر رئیس جمهور در یک سخنرانی خاطرنشان کرد...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.