خانهاقتصادیرئیس سازمان چای...

رئیس سازمان چای خبر داد: پرداخت ۵۱ میلیارد تومان سرمایه در گردش برای چایکاران

رئیس سازمان چای، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای سرمایه در گردش چایکاران و کارخانجات از طریق صندوق چای و ضامن زنجیره ای است، گفت: مجموعا ۵۱ میلیارد تومان تسهیلات طی امسال پرداخت شده است.

به گزارش گیل و دیلم ، حبیب جهانساز، از پرداخت تسهیلات کم بهره به چایکاران و کارخانه داران شمال کشور خبر داد و اظهار کرد: چایکاران و صاحبان کارخانه های چای سازی می توانند جهت دریافت تسهیلات از صندوق حمایت از توسعه صنعت چای تا پایان سال به ادارات چای شهرستان ها مراجعه کنند.

وی با اشاره به پرداخت دو نوع تسهیلات به چایکاران و کارخانجات چای، افزود: تسهیلات یا به صورت سرمایه در گردش به فعالان حوزه چای پرداخت می شود و یا سرمایه برای اصلاح و به زراعی باغات چای و خرید ماشین آلات و نوسازی و برندسازی کارخانجات و بهداشتی کردن تولید چای خواهد بود.

رئیس سازمان چای کشور در گفت وگوی خبری باران، با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای سرمایه در گردش چایکاران و کارخانجات از طریق صندوق چای و ضامن زنجیره ای است، تصریح کرد: این تسهیلات برای چایکاران چهار درصد با بازپرداخت یک ساله بوده و به ازای هر هکتار چهار میلیون تومان پرداخت می شود.

جهانساز ادامه داد: کارخانجات هم ۱.۹ برابر به ازای هر سهامی که دارند می توانند تسهیلات دریافت کنند که مجموعا در این بخش ۵۱ میلیارد تومان تسهیلات طی امسال پرداخت شده است.

وی از پرداخت تسهیلات ۵۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی به چایکاران و کارخانجات طی امسال برای اصلاح و به زراعی و نوسازی و برندسازی خبر داد و اضافه کرد: این تسهیلات از طریق بانک های عامل پرداخت شده که برای چایکاران چهار درصد و برای کارخانجات هفت درصد با بازپرداخت سه ساله است.

رئیس سازمان چای همچنین از پرداخت تسهیلات هشت میلیارد تومانی تامین کود شیمیایی برای باغات چای خبر داد و گفت: سرمایه در گردش برای خرید نهاده مورد نیاز چایکاران را در اختیار کارگزاران تامین کننده کود قرار دادیم تا به موقع در اختیار چایکاران قرار دهند.

وی در پایان از بیمه تامین اجتماعی چایکاران از محل بهای خرید برگ سبز چای سال آینده خبر داد و خاطرنشان کرد: این قرارداد را از طریق صندوق بیمه برای چایکاران منعقد کردیم و نیازی به پرداخت حق بیمه نیست؛ همچنین چایکاران می توانند در قالب بیمه اجتماعی روستایی و عشایری بیمه شوند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

آغاز دوباره بارش باران در گیلان از فردا

بارش تناوبی باران در مناطق مختلف گیلان از فردا به مدت ۳ روز ادامه دارد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان گفت: آسمان استان در شرایط فعلی صاف تا نیمه ابریست، اما از فردا بارش تناوبی باران...

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خبر داد : تردد نوروزی ۱.۵ میلیون خودرو در محورهای گیلان/ افزایش ۱۵ درصدی حجم ورودی ها

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه همزمان با آغاز طرح نوروزی، شاهد تردد یک میلیون و ۵۱۹ هزار و ۶ وسیله نقلیه در محورهای استان بودیم، گفت: بالغ بر ۸۸۴ هزار خودرو وارد گیلان...

مدیرعامل هلال احمر گیلان خبر داد : امدادرسانی به ۱۷۳ حادثه دیده از ابتدای طرح امداد نوروزی در گیلان

مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر در این استان به ۱۷۳ نفر حادثه‌دیده در ۵۷ مورد حادثه امدادرسانی شده است. به گزارش گیل و دیلم ، سیاوش غلامی در گفت وگو با...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.