خانهاجتماعیرئیس پلیس راه...

رئیس پلیس راه گیلان خبر داد: استقرار ۶۵ اکیپ گشتی پلیس راه در طرح زمستانی گیلان

رئیس پلیس راه گیلان از استقرار ۶۵ تیم گشتی پلیس راه در محورهای مهم کوهستانی و برفگیر استان همچنین محورهای جلگه ای پر تردد و مهم خبر داد و تصریح کرد: ۳۰۰ نفر از همکاران پلیس راه استان در طرح امسال حضور دارند.

به گزارش گیل و دیلم، سرهنگ جاور صفاری، از برگزاری نشست مشترک طرح راهداری زمستانی با حضور چهار استان مجاور گیلان، اردبیل، زنجان و قزوین خبر داد و اظهار کرد: این نشست جهت شناسایی نقاط ضعف و قوت طرح های زمستانی سال های گذشته برگزار و برای هم افزایی و هم پوشانی و تعامل استان های مجاور برنامه ریزی شد.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت منسجم و فرماندهی واحد در طرح زمستانی پلیس راه به ویژه در گردنه های برفگیر شامل حیران، کوهین، اسالم – خلخال و پونل – خلخال، افزود: اطلاع رسانی لازم درباره تغییر شرایط جوی و بارش برف، اعمال محدودیت های ترافیکی درست و به هنگام، کنترل تجهیزات زمستانی در مبادی ورودی چهار استان و هماهنگی برای پاکسازی و برفروبی محورهای آزادراهی، بزرگراهی، اصلی و فرعی در دستور کار است.

رئیس پلیس راه گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، از استقرار ۶۵ تیم گشتی پلیس راه در محورهای مهم کوهستانی و برفگیر استان همچنین محورهای جلگه ای پر تردد و مهم خبر داد و تصریح کرد: ۳۰۰ نفر از همکاران پلیس راه استان در طرح امسال حضور دارند.

صفاری، با بیان اینکه مجموعا شاهد مشارکت ۱۶۰۰ نیروی انسانی اعم از پلیس راه و هلال احمر و اورژانس و راهداری در طرح زمستانی امسال هستیم، گفت: ۵۵ راهدارخانه ثابت و سیار مشترک پلیس راه و راهداری را تجهیز کردیم.

وی تسهیل در عبور و مرور رانندگان، جلوگیری از انسداد راه ها، کمک رسانی و امدادرسانی به مردم در جاده های برف گیر، تامین ایمنی تردد و پیشگیری از بروز تصادفات، کمک به بستن زنجیر چرخ رانندگان و اسکان در راه ماندگان را جزو اولویت های طرح زمستانی دانست و متذکر شد: تمرکز طرح بر روی محورهای پر بارش استان از جمله فومن – سراوان، سنگر – سیاهکل و رشت – امامزاده هاشم است؛ همچنین برای محور سیاهکل دیلمان راهدارخانه سیار پیش بینی کردیم.

رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به ورود دو میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو به گیلان در سه ماهه زمستان سال ۱۴۰۰، اضافه کرد: شاهد افزایش ۳۵ درصدی ورود خودرو به گیلان بودیم و متاسفانه ۱۲۷ نفر در تصادفات جاده ای جان خود را از دست دادند و لذا به دنبال جلوگیری از تکرار حوادث تلخ در طرح زمستانی امسال هستیم.

وی از بلوک بندی محورها مهم و پر بارش استان جهت کاهش حوادث و امدادرسانی به هنگام خبر داد و تاکید کرد: رانندگان حتما قبل از حضور در جاده های برفی به ویژه مناطق ییلاقی و کوهستانی از وضعیت راه ها اطلاع حاصل کنند و حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند، زیرا همکاران پلیس راه از تردد خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری می کنند.

صفاری، تمرکز پلیس راه در محورهای ارتباطی را بر استقرار دوربین های کنترل سرعت و نظارت تصویری دانست و بیان کرد: در حال حاضر ۶۶ سامانه ثبت تخلف سرعت و ۲۱ سامانه هوشمند نظارتی داریم که روزانه به صورت میانگین ۳۰۰ فقره تخلف سرعت را ثبت و ضبط می کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

رشیدی کوچی، نماینده مجلس: اساسا طرح و کمیسیونی به نام صیانت در مجلس وجود ندارد / برخی از همکاران باید پاسخ دهند که چرا...

یک عضو کمیسیون مشترک صیانت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا جایی که بنده و سایر همکارانم در جریان هستیم اساسا طرح یا کمیسیون ویژه‌ای تحت عنوان صیانت در مجلس وجود نداشته و برخی از همکاران باید پاسخ...

ترقی، عضو ارشد حزب موتلفه : تنها ۲ درصد مردم با اینترنت کار می‌کنند؛ فقط برای این ۲ درصد، اینترنت را به مساله اصلی...

یک چهره سیاسی اصولگرا اظهار کرد: در حال حاضر فقط ۲ درصد از مردم با اینترنت کار می‌کنند، تمام اقتصاد کشور از طریق اینترنت انجام نمی‌شود و ۹۸ درصد در جای دیگری است. فقط برای ۲ درصد به مساله...

بستری ۱۲ بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۷ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۲ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.