خانهاجتماعیرئیس پلیس پیشگیری...

رئیس پلیس پیشگیری استان گیلان: ۸۲ درصد از جرایم در هشت شهرستان گیلان رخ می دهد

رئیس پلیس پیشگیری استان گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۸۲ درصد از جرایم در هشت شهرستان رخ می‌دهد، گفت: بیش از ۶۰ درصد از جرایم در ۱۹ کلانتری انجام می‌شود.

به گزارش گیل و دیلم ، سرهنگ محمد حجتی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اینکه حجم بالای جرایم به وقوع پیوسته در گیلان مربوط به جرایم خرد است، گفت: سرقت از اماکن خصوصی، سرقت سیم و کابل برق بالاترین میزان سرقت در استان گیلان است.

رئیس پلیس پیشگیری استان گیلان با بیان اینکه ۵۵ درصد از آمار پلیس مربوط به جرایم خرد است، افزود: برای مقابله با این نوع جرایم ۵۴۰ روستای استان گیلان به دوربین‌های مداربسته مجهز شده تا رصد میدانی در این مناطق داشته باشیم.

سرهنگ حجتی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از سارقین، معتاد نیز هستند، بیان کرد: در راستای مبارزه با معتادان متجاهر، ۱۰ هزار سارق را دستگیر کردیم که ۹ هزار و ۹۰۰ نفر از این افراد درگیر اعتیاد هستند.

وی تصریح کرد: یکی از استان‌هایی هستیم که کاهش یک درصدی در حوزه سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته را داریم.

رئیس پلیس پیشگیری استان گیلان با اشاره به اجرای طرح امنیت محله محور گفت: این طرح برای پیشگیری از وقوع جرم سرقت اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۸۲ درصد از جرایم در ۸ شهرستان و بیش از ۶۰ درصد از جرایم در ۱۹ کلانتری انجام می‌شود که برای مقابله با این موضوع طرح امنیت محله محور در بیش از ۹۶ نقطه استان اجرایی شده است.

وی با اشاره به اینکه در طرح امنیت محله محور بیش از هزار و ۹۰۰ نفر دستگیر شده‌اند، عنوان کرد: در ۸ ماهه نخست امسال ۳۰۰ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ برقرار شده که ۷۰ هزار تماس مربوط به حوزه اجتماعی و حدود ۹۴۰ هزار پرونده قضائی نیز تشکیل شده است و اجرای این طرح تا پایان امسال به طور روزانه ادامه خواهد داشت.

حجتی با اشاره به اینکه به حضور پلیس در ۲۸ مدرسه استان گیلان به منظور ارائه آموزش پیشگیری از سرقت بیان کرد: در ۸ ماهه نخست امسال در ۹۶۰ مسجد استان نیز حضور یافتیم و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از وقوع سرقت و مقابله با اعتیاد را ارائه دادیم.

رئیس پلیس پیشگیری استان گیلان بیان کرد: در حوزه سرقت طلاجات اطفال کاهش ۸۰ درصدی داریم

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.