×

رئیس کمیسیون اصل نود مشخص شد

 • کد نوشته: 3223
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۱
 • 68 بازدید
 • ۰
 • داود محمدی، نماینده قزوین در مجلس ایران با رأی اکثریت نمایندگان مجلس به ریاست کمیسیون اصل نود انتخاب شد. او با ۱۵۲ رأی موافق از مجموع ۲۳۴ رأی به این سمت برگزیده شد. نامزد دیگر این پست فرهاد تجری بود. آقای محمدی که در مجلس نهم نایب رئیس کمیسیون اصل نود بود، برای یک سال […]

  رئیس کمیسیون اصل نود مشخص شد
 • داود محمدی، نماینده قزوین در مجلس ایران با رأی اکثریت نمایندگان مجلس به ریاست کمیسیون اصل نود انتخاب شد.

  او با ۱۵۲ رأی موافق از مجموع ۲۳۴ رأی به این سمت برگزیده شد. نامزد دیگر این پست فرهاد تجری بود.

  آقای محمدی که در مجلس نهم نایب رئیس کمیسیون اصل نود بود، برای یک سال ریاست این کمیسیون را بر عهده می‌گیرد.

  بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس، کمیسیون اصل نود که از کمیسیون‌های خاص مجلس است، “به منظور سامان دادن و کارآمدسازی مجلس و نمایندگان، خصوصا نسبت به طرز کار قوای مجریه و قضاییه و مجلس مبتنی بر اصول متعدد قانون اساسی بالاخص اصل نودم” تشکیل می‌شود.

  رئیس کمیسیون اصل نود با پیشنهاد هیئت رئیسه مجلس و با رأی نمایندگان از بین اعضای ثابت کمیسیون انتخاب می‌شود. اعضای ثابت این کمیسیون نمی‌توانند عضو کمیسیون‌های ۱۳ گانه تخصصی باشند.

  اعضای ثابت این کمیسیون را علی لاریجانی، فرهاد تجری، داود محمدی، بهرام پارسایی، فردین فرمند، ولی داداشی و محمدرضا امیرحسنخانی تشکیل می‌دهند و ۱۳ نفر اعضای غیر ثابت آن هستند.

  20160222224800cb-119886_374.jpg222

  دو روز پیش اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس ایران مشخص شدند که ریاست بیشتر کمیسیون‌ها را نمایندگان حامی دولت بر عهده گرفتند .

  در مجلس ایران ۶ کمیسیون خاص و ۱۳ کمیسیون تخصصی وجود دارد و بر اساس آیین نامه، هر نماینده مجلس با توجه به تجربه٬ تحصیلات و سوابق کاری باید عضو یکی از کمیسیون‌های تخصصی باشد.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3223

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *