خانهاجتماعیرسوبات سد سفیدرود،...

رسوبات سد سفیدرود، معدنی برای تأمین مصالح پروژه‌های گیلان است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از وجود حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات در مخزن سد سفیدرود خبر داد و گفت: این میزان رسوبات خود معدن و پتانسیل بزرگی برای تامین مصالح پروژه های عمرانی استان است.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی با بیان اینکه حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات به میزان ۱۰۰ کامیون در مخزن سد سفیدرود ذخیره شده است، اظهار کرد: این میزان رسوبات می‌تواند به‌عنوان منبعی قابل‌توجه برای تأمین مصالح طرح‌های عمرانی استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه به طور معمول ۵۰۰ هزار تا یک میلیون مترمکعب در هرسال از رسوبات سد سفیدرود برداشت می‌شود، افزود: باتوجه‌به مشکل گیلان در تأمین مصالح طرح‌های عمرانی، رسوبات سد مخزنی سفیدرود به تأمین نیاز استان کمک فراوانی خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از آمادگی این شرکت برای توزیع این مصالح برای ساخت طرح‌های عمرانی استان خبر داد و گفت: برداشت از رسوبات سد سفیدرود برای تأمین مصالح باعث برداشت کمتر از رودخانه‌ها و کاهش آسیب به محیط‌زیست می‌شود.

سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است که در زمان حاضر آب کشاورزی موردنیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار‌های استان را تأمین می‌کند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.