خانهاجتماعیرسوبات سد سفیدرود،...

رسوبات سد سفیدرود، معدنی برای تأمین مصالح پروژه‌های گیلان است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از وجود حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات در مخزن سد سفیدرود خبر داد و گفت: این میزان رسوبات خود معدن و پتانسیل بزرگی برای تامین مصالح پروژه های عمرانی استان است.

به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی با بیان اینکه حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات به میزان ۱۰۰ کامیون در مخزن سد سفیدرود ذخیره شده است، اظهار کرد: این میزان رسوبات می‌تواند به‌عنوان منبعی قابل‌توجه برای تأمین مصالح طرح‌های عمرانی استان استفاده شود.

وی با بیان اینکه به طور معمول ۵۰۰ هزار تا یک میلیون مترمکعب در هرسال از رسوبات سد سفیدرود برداشت می‌شود، افزود: باتوجه‌به مشکل گیلان در تأمین مصالح طرح‌های عمرانی، رسوبات سد مخزنی سفیدرود به تأمین نیاز استان کمک فراوانی خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از آمادگی این شرکت برای توزیع این مصالح برای ساخت طرح‌های عمرانی استان خبر داد و گفت: برداشت از رسوبات سد سفیدرود برای تأمین مصالح باعث برداشت کمتر از رودخانه‌ها و کاهش آسیب به محیط‌زیست می‌شود.

سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است که در زمان حاضر آب کشاورزی موردنیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار‌های استان را تأمین می‌کند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

وکیل مهران سماک: دادگاه بدوی برای متهم به قتل موکلم حکم قتل عمد صادر کرد

وکیل انتخابی مهران سماک، یکی از جان باختگان بندر انزلی، از ارسال پرونده موکل خود به دیوان عالی کشور با اعتراض متهم خبر داد و تاکید کرد که فرمانده نیروی انتظامی بندر انزلی همچنان در بازداشت است. به گزارش گیل...

محمدصادق جوادی‌حصار، سخنگوی حزب اعتمادملی: احزاب نقشی در جامعه ندارند که بخواهند پاسخگوی وضع موجود باشند

محمدصادق جوادی‌حصار نوشت: واقعیت آن است که احزاب در جامعه ایران نقش برجسته‌ای ندارند، بنابراین پاسخگویی به وضع موجود هم بر عهده آنها نیست. افراد و گروه‌هایی باید پاسخگوی وضعیت کشور باشند که قدرت را در اختیار دارند. به گزارش...

اعتراض عباس عبدی به لغو جلو کشیدن ساعت؛ فکر می‌کنند تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است!

عباس عبدی نوشت: با لغو جلو کشیدن ساعت کل نظام زندگی و کار را به هم زدند. آنان گمان می‌کنند که تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است و هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند....

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.