×

رسوبات سد سفیدرود، معدنی برای تأمین مصالح پروژه‌های گیلان است

 • کد نوشته: 85627
 • ۱۴۰۱-۱۱-۰۳
 • 61 بازدید
 • ۰
 • مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از وجود حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات در مخزن سد سفیدرود خبر داد و گفت: این میزان رسوبات خود معدن و پتانسیل بزرگی برای تامین مصالح پروژه های عمرانی استان است. به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی با بیان اینکه حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات به میزان ۱۰۰ […]

  رسوبات سد سفیدرود، معدنی برای تأمین مصالح پروژه‌های گیلان است
 • مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از وجود حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات در مخزن سد سفیدرود خبر داد و گفت: این میزان رسوبات خود معدن و پتانسیل بزرگی برای تامین مصالح پروژه های عمرانی استان است.

  به گزارش گیل و دیلم ، وحید خرمی با بیان اینکه حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسوبات به میزان ۱۰۰ کامیون در مخزن سد سفیدرود ذخیره شده است، اظهار کرد: این میزان رسوبات می‌تواند به‌عنوان منبعی قابل‌توجه برای تأمین مصالح طرح‌های عمرانی استان استفاده شود.

  وی با بیان اینکه به طور معمول ۵۰۰ هزار تا یک میلیون مترمکعب در هرسال از رسوبات سد سفیدرود برداشت می‌شود، افزود: باتوجه‌به مشکل گیلان در تأمین مصالح طرح‌های عمرانی، رسوبات سد مخزنی سفیدرود به تأمین نیاز استان کمک فراوانی خواهد کرد.

  مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از آمادگی این شرکت برای توزیع این مصالح برای ساخت طرح‌های عمرانی استان خبر داد و گفت: برداشت از رسوبات سد سفیدرود برای تأمین مصالح باعث برداشت کمتر از رودخانه‌ها و کاهش آسیب به محیط‌زیست می‌شود.

  سد سفیدرود بزرگ‌ترین سد مخزنی گیلان است که در زمان حاضر آب کشاورزی موردنیاز ۱۷۲ هزار هکتار از مجموع ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار‌های استان را تأمین می‌کند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=85627

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *