×

رشد ۳۷ درصدی بودجه گیلان

 • کد نوشته: 90968
 • ۱۴۰۲-۰۵-۰۱
 • 38 بازدید
 • ۰
 • رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: اعتبار بودجه امسال این استان ۳۷ درصد بیشتر از پارسال است. به گزارش گیل و دیلم ، شراره کاووسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در یک نشست خبری از تحقق بودجه و اعتبارات سفر رئیس جمهور به این استان خبر داد. او گفت: اعتبار بودجه […]

  رشد ۳۷ درصدی بودجه گیلان
 • رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: اعتبار بودجه امسال این استان ۳۷ درصد بیشتر از پارسال است.

  به گزارش گیل و دیلم ، شراره کاووسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در یک نشست خبری از تحقق بودجه و اعتبارات سفر رئیس جمهور به این استان خبر داد.

  او گفت: اعتبار بودجه امسال گیلان، ۳ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان است که این میزان در مقایسه با پارسال ۳۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

  او با بیان اینکه توزیع بهینه منابع در شهرستان‌ها در گیلان از اولویت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی است، افزود: در توزیع اعتبار، طرح‌ها بر اساس اهمیت اولویت بندی شده اند.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان همچنین گفت: در دوره کنونی اعتبار تنها بر اساس شاخص جمعیتی توزیع نشده، بلکه شاخص‌های محرومیت و وسعت شهرستان‌ها هم ملاک قرار گرفته است.

  کاووسی از احصای ۲ هزار و ۵۹۰ طرح نیمه تمام سال ۱۴۰۰ در استان گیلان خبر داد و افزود: توزیع اعتبارات به این طرح‌ها بر اساس پیشرفت طرح‌ها، مطالبات مردمی، طرح‌های مناطق محروم، طرح‌های حوزه رشد تولید و ایجاد اشتغال انجام می‌شود.

  او با بیان اینکه ۲۴۱ طرح سال ۱۴۰۱ تأمین اعتبار شده است، تصریح کرد: این طرح‌ها هم اکنون به طور متوسط ۷۸ درصد پیشرفت دارند.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان یادآور شد: به دستور استاندار، تمرکز این سازمان بر اتمام طرح‌های نیمه‌تمام معطوف شده است.

  کاووسی با اشاره به برخی از طرح‌های فراملی در گیلان گفت: تکمیل راه آهن رشت کاسپین، احیای تالاب انزلی، هوشمندسازی و انسداد مرز آستارا و عملیات آبخیزداری از جمله این طرح‌ها هستند.

  او همچنین به طرح‌های بین منطقه‌ای در گیلان اشاره کرد و افزود: تکمیل آزادراه رشت قزوین و تکمیل سایت آموزشی درمانی در لاکان رشت ماهیت بین منطقه‌ای دارند.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان طرح‌های استانی را از دیگر طرح‌های استان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: پسماند، تکمیل تقاطع غیرهمسطح میدان گیل لاهیجان، کمک به ترمیم پل‌های آسیب‌دیده از سیلاب از جمله این طرح‌ها هستند.

  کاووسی با اشاره به ۱۲۹ مصوبه تأمین اعتبارات سفر رئیس جمهور به گیلان گفت: ۷ هزار و ۱۴۱ میلیارد تومان تعهد سازمان مدیریت و برنامه ریزی بوده است که حدود ۵۰ درصد آن تا پایان سال ۱۴۰۱ محقق شده است.

  او بیشترین اعتبارات تخصیص یافته از محل سفر را برای وزارت نیرو، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان اعلام کرد و افزود: حدود ۳۳ درصد کل اعتبارت استان به راه آهن رشت کاسپین و آزادراه رشت قزوین تخصیص یافته است.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان همچنین با اشاره به عملکرد تحقق بودجه‌ای گیلان گفت: ۲ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان رقم بودجه‌ای این استان در سال گذشته بوده که ۶۹ درصد آن تخصیص یافته است.

  به گفته کاووسی، یکی از موضوعاتی که از ۵ درصد اعتبارات عمرانی گیلان برای آن هزینه می‌شود موضوع جمعیت است

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=90968

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *