×

روزنامه جمهوری اسلامی: اگر قسط و عدل حاکم نباشد جامعه دینی نیست حتی اگر نام جمهوری اسلامی داشته باشد

 • کد نوشته: 92521
 • ۱۴۰۲-۰۶-۲۳
 • 57 بازدید
 • ۰
 • روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اگر در جامعه‌ای، قسط و عدل حاکم نباشد، چنان جامعه‌ای را نمی‌توان دینی نامید حتی اگر نام و عنوان جمهوری اسلامی بر آن گذاشته باشند. روزنامه جمهوری اسلامی تاکید کرده اگر قسط و عدل حاکم نباشد جامعه دینی نیست حتی اگر نام جمهوری اسلامی داشته باشد. به گزارش گیل و دیلم […]

  روزنامه جمهوری اسلامی: اگر قسط و عدل حاکم نباشد جامعه دینی نیست حتی اگر نام جمهوری اسلامی داشته باشد
 • روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اگر در جامعه‌ای، قسط و عدل حاکم نباشد، چنان جامعه‌ای را نمی‌توان دینی نامید حتی اگر نام و عنوان جمهوری اسلامی بر آن گذاشته باشند.

  روزنامه جمهوری اسلامی تاکید کرده اگر قسط و عدل حاکم نباشد جامعه دینی نیست حتی اگر نام جمهوری اسلامی داشته باشد.

  به گزارش گیل و دیلم به نقل از جمهوری اسلامی، به دلیل فقدان عدالت اقتصادی در جامعه، عده‌ای ثروتمند و عده‌ای فقیر می‌شوند. راه چاره اینست که در ضوابط حاکم بر فعالیت‌های اقتصادی تجدید نظر شود تا راه برای جاری شدن عدالت هموار گردد. اگر در جامعه‌ای، قسط و عدل حاکم نباشد، چنان جامعه‌ای را نمی‌توان دینی نامید حتی اگر نام و عنوان جمهوری اسلامی بر آن گذاشته باشند.

  این روزنامه در پایان تاکید کرده است: علت اینکه در جامعه ما که نام و عنوان نظام جمهوری اسلامی را دارد میلیون‌ها خانواده محروم وجود دارند و فاصله طبقاتی بیداد می‌کند اینست که مسئولان نظام تصور می‌کنند با توصیه و شعار می‌توانند عدالت را برقرار کنند! آنها متاسفانه هنوز به این نکته توجه نکرده‌اند که توصیه و شعار و رهنمود دادن مربوط به دوران کنار بودن از حاکمیت است. وقتی حکومت و قدرت در دست اهل دین است، کسی به شعار آنها اعتنا نمی‌کند بلکه همه در انتظار عمل هستند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=92521

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *