×

ریاست اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته وقف : نوزده وقف جدید در سال ۹۵ داشته ایم/ دیلمان پیشتاز در وقف / کسانی که در رودبنه شعار انتخاباتی می دهند خودشان هزینه های ملک موقوفه شان را پرداخت کرده اند

 • کد نوشته: 7569
 • ۱۳۹۵-۰۹-۰۶
 • 161 بازدید
 • ۰
 • حجت السلام مهدی بازدار رئیس اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به بسیجیان دریادل، هفته وقف را که در پیش است گرامی داشته و تبریک گفت. حجت السلام بازدار افرادی که کارهای خیرخواهانه انجام می دهند را مومن و معتقد دانست و افزود:خداوند همواره کسانی […]

  ریاست اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته وقف : نوزده وقف جدید در سال ۹۵ داشته ایم/ دیلمان پیشتاز در وقف / کسانی که در رودبنه شعار انتخاباتی می دهند خودشان هزینه های ملک موقوفه شان را پرداخت کرده اند
 • حجت السلام مهدی بازدار رئیس اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج به بسیجیان دریادل، هفته وقف را که در پیش است گرامی داشته و تبریک گفت.
  img_20161126_191915
  حجت السلام بازدار افرادی که کارهای خیرخواهانه انجام می دهند را مومن و معتقد دانست و افزود:خداوند همواره کسانی را که عمل خیری انجام می دهند حیات پاکیزه و جاودان عطا می کند .وی وقف را چشمه همیشه جاری دانست و خاطرنشان کرد ممکن است کسانی دستبردی به موقوفات برده باشند و مصادره به مطلوب کنند اما پس از گذشت زمان به حالت قبل برخواهد گشت.

  رئیس اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل بیان داشت:اگر به تاریخ وقف در ایران رجوع کنیم می بینیم که در زمان شاه عباس دوران زیبا و باشکوهی در خصوص موقوفات داشتیم و هدف از وقف فقرزدایی از جامعه بوده که پس از شاه عباس و در زمان نادرشاه به دلیل کشور گشایی موقوفات تحت اختیار نادر شاه قرار گرفت و سپس در زمان رضاخان تمامی موقوفات تحت عنوان اصلاحات اراضی تکه تکه شد و در اختیار کسانی قرار گرفت که نباید می گرفت و از زمان جمهوری اسلامی و به حین وجوه امام خمینی(ره)موقوفات به حالت گذشته برگشت و سازمان اوقاف نیز اقدامات لازم را انجام داد که الحمدالله در سال ۱۳۹۰ رهبر معظم انقلاب فرمودند که امروز سازمان اوقاف یک نهاد مفتخر است.
  img_20161126_191901
  وی با بیان اینکه شهرستانهای لاهیجان و سیاهکل در سال ۱۳۹۵در بحث وقف پیشتاز هستند افزود:سهم این دو شهرستان تعداد ۲۰ موقوفه بود که تاکنون ۱۹ مورد موقوفه در لاهیجان و سیاهکل به ثبت رسیده و انتظار ما این است در ۴ماه باقی مانده سال ۱۳۹۵ تعداد موقوفات از میزان سهمیه در نظر گرفته شده نیز بیشتر شود.

  حجت الاسلام بازدار خاطرنشان کرد: از حیث موقوفات بخش دیلمان با ۱۰ مورد موقوفه که ۹ مورد آن توسط آقای علی سالخورده انجام شد و ۴ مورد موقوفه هم سهم شهرستان سیاهکل و ۵ مورد هم در شهرستان لاهیجان اتفاق افتاده است.

  رئیس اداره اوقاف لاهیجان و سیاهکل ادامه داد:تاکنون یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان وقف جدید داشتیم که ۴مورد در ۳ماه ابتدایی سال ۱۳۸۵و ما بقی در طول ۵ماهه این که در خدمت مردم لاهیجان و سیاهکل هستم انجام شده و این نشانه اعتماد مردم به اوقاف است.

  وی احداث غسالخانه و سرویس بهداشتی در امام زاده سید محمود و امام زاده صالح در سیاهکل با اعتبار ۶۵ میلیون تومان،اتمام حسینیه امام زاده احمد فشتال ،احداث حسینیه،دیوار چینی آشپزخانه و انباری امام زاده سید احمد دیلمان را دارای ۹۰درصد پیشرفت دانست که ۷۵ میلیون برای این پروژه برآورد شده بود که تا کنون ۶۵میلیون هزینه شده است را از جمله پروژه های انجام شده این اداره عنوان کرد.

  حجت الاسلام مهدی بازدار یاد آور شد مبالغی که برای اجرای پروژه ها عنوان می شود از اعتبارات دولتی نبوده و تماما توسط خیرین و نذورات هزینه شده است.

  وی دیگر کارهای انجام شده توسط اداره اوقاف لاهیجان را همسطح سازی امام زاده سید محمد صالح لمش را با پیشرفت ۳۰درصد و هزینه ۳۰میلیون تومان،احداث سرویس بهداشتی،زائر سرا و انباری در مسجد دو برادران برفجان که ۷۰درصد پیشرفت کار دانسته و ۵۰میلیون هزینه شده است،ارائه بازسازی بقعه متبرکه سید اسماعیل انارستان که ۷۰درصد پیشرفت و ۹۰میلیون هزینه در برداشته،احداث جایگاه نماز میت و سقف مسجد امام زاده حسن(آپیرجنگی)بازکیاگوراب به اتمام رسید و ۴۱میلیون هزینه گردید،ساخت دفتر هیئت رضا،بازسازی سقف،ساخت حفاظ ضریح در مسجد چهار پادشاهان لاهیجان که ۹۸میلیون تومان هزینه در برداشته،احداث حصار دور آستان مقدس آقا سید حسین، خیابان کشاورزی که ۸۰درصد پیشرفت داشته و تا این لحظه ۱۷میلیون هزینه شده است.همسطح سازی قبور،احداث قبور در امامزاده محمد یمنی لاهیجان انجام شد و ۶۵میلیون تومان هزینه شد،ساخت امام زاده قادر پیامبر دیلمان و دیوار چینی آن تاکنون ۷۰درصد پیشرفت داشته و تا این لحظه ۳۰۰میلیون تومان هزینه شده است دانست و خاطرنشان کرد: گلدسته و گنبد این امامزاده هم توسط یکی از خیرین خریداری شده بود نصب گردید.

  رئیس اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل افزود: تاکنون در مدت ۵ماه بیش از ۳۰پروژه را آغاز کردیم و بخش اعظمی از این پروژه ما به اتمام رسید.
  img_20161126_191919
  بازدار در ادامه با گلایه از اصحاب رسانه گفت: پیش از این از اصحاب رسانه خواستیم تا نیازهای شهرستان را به ما منعکس کنند اما متاسفانه هیچ واکنشی را از سوی رسانه ها در این دو شهرستان ندیدیم توقع ما بیشتر از این است زیرا اصحاب رسانه به راحتی می توانند نیازهای مردم را به گوش مسئولین برسانند.

  حجت الاسلام بازدار اضافه کرد: انتظار داشتم با ورود اصحاب رسانه تاکنون مشکل بخش رودبنه حل شود چون با اقداماتی که بنده به همراه مدیر کل محترم انجام دادیم توقع ما این است که مشکل مردم رودبنه برطرف شود و اصحاب رسانه این موضوع را به گوش همگان برسانند مردم عزیز رودبنه تنها قربانی یک سری شعارهای انتخاباتی هستند که در زمان انتخابات می گویند مشکل ملک موقوفه شما را حل خواهم کرد،این حرفها غیر قانونی است و مشکل ملک های موقوفه مردم رودبنه توسط هیچ فردی برطرف نخواهد شد مگر اینکه خود مردم رودبنه بخواهند و اقدام کنند.علت برطرف نشدن این مشکل تاکنون تنها به دلیل طعمه قرار دادن مردم بوسیله شعارهای انتخاباتی بوده است. نکته جالب آنجاست که خود آن افراد کلیه هزینه های املاک موقوفه خود را پرداخت نموده اند و مدارک آن نیز موجود می باشد.

  وی در پاسخ به خبرنگار لاهیجان درخصوص راه حل برطرف کردن مشکل مردم رودبنه گفت:۲راهکار برای این موضوع وجود دارد و آن این است که یا مردم کل منطقه را از ما خریداری نمایند یا اینکه مردم با مراجعه به اداره اوقاف هزینه ملک موقوفه خود را پرداخت کنند و هنگام ثبت سند ۳/۵دنگ به نام اوقاف سند خواهد خورد.

  رئیس اداره اوقاف شهرستان های لاهیجان و سیاهکل نیاز شهرستان را تبلیغ و ترویج فرهنگ اسلامی دانست و بیان کرد که به شدت در این زمینه نیازمند موقوفات هستیم،موقوفات خرید جهیزیه نوعروسان،موقوفاتی که به قرآن اختصاص داده میشود، کمک به بیماران صعب العلاج از جمله موقوفاتی هستند که در این شهرستان بسیار ضعیف می باشند.

  حجت الاسلام بازدار اظهار داشت: برخلاف شهرستانهای دیگر برای اولین بار اقداماتی انجام دادیم و اینکه به مدت ۲روز از رادیو جوان دعوت کردیم که برنامه ویژه ایی داشته و هم مشاهیر شهرستان و هم اقداماتی که انجام می دهیم را بازتاب دهد و اگر مشکلی رخ ندهد روزهای ۱۱و۱۲ در شهرستان حضور خواهند یافت و مکان استقرار این عزیزان متعاقبا اعلام خواهد شد.

  وی در خصوص برنامه های هفته وقف بیان داشت:زنگ وقف در یکی از مدارس شهرستان،افتتاح نمایشگاه وقف و اقتصاد مقاومتی،مراسم یادبود واقفین خیراندیش،افتتاح پروژه های عمرانی بقاع متبرکه شهرستان های لاهیجان و سیاهکل ارائه گزارش در نماز جمعه،تقدیر از واقفین نمونه خوش حساب،طرح ویزیت رایگان در ۲بیمارستان سیدالشهدا و ۲۲آبان ،کاروان شادی،همایش شهرستانی همه واقف باشیم را از جمله برنامه های اداره اوقاف شهرستان لاهیجان و سیاهکل عنوان نمود.

  

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=7569

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *