×

رییس کل دادگستری استان گیلان: شناسایی ریشه های ناهنجاری موجب کاهش آسیب های اجتماعی است

 • کد نوشته: 12335
 • ۱۳۹۵-۱۲-۰۹
 • 60 بازدید
 • ۰
 • رییس کل دادگستری استان گیلان گفت:شناسایی به موقع ریشه های ایجاد فقر و ناهنجاری،توجه به اخلاقیات، کانون خانواده،فرهنگ و اعتقادات مذهبی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» ،احمد سیاوش پور در چهارمین گردهمایی فصلی مدیران، معاونین و رؤسای کمیته های امداد گیلان با اشاره به روند تاسیس […]

  رییس کل دادگستری استان گیلان: شناسایی ریشه های ناهنجاری موجب کاهش آسیب های اجتماعی است
 • رییس کل دادگستری استان گیلان گفت:شناسایی به موقع ریشه های ایجاد فقر و ناهنجاری،توجه به اخلاقیات، کانون خانواده،فرهنگ و اعتقادات مذهبی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» ،احمد سیاوش پور در چهارمین گردهمایی فصلی مدیران، معاونین و رؤسای کمیته های امداد گیلان با اشاره به روند تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و خدمات ارزنده این نهاد انقلابی یاد و خاطر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.

  وی با بیان اینکه عمل رسیدگی به امور نیازمندان یکی از امور ارزشمندی است که آثار آن در دنیا و آخرت در زندگی خدمت گزاران از طرف خداوند متعال وعده داه شده است ،افزود:کمیته امداد یک نهاد تاثیرگذار در کاهش فقر است، یکی از ویژگی های کم نظیر نظام جمهوری اسلامی ایران توجه به موضوع مردم سالاری است که یکی از اساسی ترین و ماندگارترین پایه اصولی نظام بعد از اسلامیت و پذیرفتن مکتب الهی است.

  رییس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر اینکه موضوع مردم سالاری باید در عمل بروز و ظهور پیدا کند تصریح کرد:امام (ره) بر پایه همین موضوع و با هدف رسیدگی به امور محرومان و مستضعفین جامعه که صاحبان اصلی انقلاب هستند اقدام به تاسیس کمیته امداد کرد و این نهاد مردمی بعد از گذشت ۳۸ سال همچنان بر پایه مشارکت مردم و کمک به نیازمندان استوار است.

  سیاوش پور خاطرنشان کرد:شناسایی به موقع ریشه های ایجاد فقر و ناهنجاری،توجه به اخلاقیات، کانون خانواده،فرهنگ و اعتقادات مذهبی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

  وی اشتغال را یکی از مهمترین دغدغه های مسئولین دانست و افزود:۷۶درصد از مجرمینی که دستگیر می شوند بیکار بوده و یا شغل ثابتی ندارند.

  رییس کل دادگستری استان گیلان مشکل اشتغال را از نگرانی های اساسی افراد مددجو دانست و گفت:در صورت آموزش و یادگیری راهی برای کسب درآمد، این افراد می توانند امید بیشتری برای بهبود زندگی و آینده خود داشته باشند.

  سیاوش پور در پایان با اشاره به اینکه استان از مواهب خدادادی فراوانی برخوردار است ولی نیروی کار آماده برای بهره برداری از این امکانات وجود ندارد و کمتر دیده می شود که مردم به اشتغال زایی بپردازند افزود:ارائه آموزش و فراهم آوردن زمینه های اشتغال خانواده ها یکی از راه های اثرگذار در کاهش فقر در جامعه است و کمیته امداد می تواند در مسیر توانمندسازی خانواده ها بر پایه ایجاد شغل برای آنها گام های ارزنده ای بردارد که این مسئله نیازمند حمایت همه جانبه دولت و مسئولین است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=12335

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *