خانهسیاسیزهره الهیان نماینده...

زهره الهیان نماینده مجلس: اقدامات دولت سیزدهم آینده‌ نگرانه و زیربنایی است

الهیان گفت: اطلاع‌ رسانی در ارتباط با خدمات و برنامه‌های دولت می‌تواند در ایجاد امید و نشاط در نسل جوان، نخبگان و مردم اثر کلیدی و مثبتی داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تمجید رهبر انقلاب از اقدامات دولت سیزدهم را نقطه مثبت کارنامه این دولت برشمرد و گفت: با رویکرد آینده‌نگرانه دولت سیزدهم، اقدامات اساسی و زیربنایی صورت گرفته که شاید در کوتاه مدت و زندگی روزمره ملموس نباشد اما مردم اثرات این خدمات را در آینده نزدیک لمس خواهند کرد.

به گزارش گیل و دیلم ،«زهره الهیان» در گفت‌وگویی با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم که در سخنان امروز رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت مورد تجلیل قرار گرفت، گفت: بیانات رهبر معظم انقلاب و تبیین نقاط قوت دولت بسیار راهگشاست و تأیید اقدامات زیربنایی دولت توسط ایشان نکته مثبت در کارنامه مسئولان است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی براینکه دولت‌ها معمولا آینده را فدای روزمرگی می‌کنند، تصریح کرد: در دولت سیزدهم اینگونه نبود و با رویکرد آینده‌نگرانه، اقدامات اساسی و زیربنایی توسط دولت صورت گرفته که شاید در کوتاه مدت و زندگی روزمره ملموس نباشد اما در آینده نزدیک مردم اثرات مثبت این خدمات را لمس خواهند کرد.

الهیان با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی درست در زمینه اقدامات دولت، گفت: اطلاع‌رسانی در ارتباط با خدمات و برنامه‌های دولت می‌تواند در ایجاد امید و نشاط در نسل جوان، نخبگان و مردم اثر کلیدی و مثبتی داشته باشد.

وی، بیشینه اقدامات دولت را در حوزه زیربنایی توصیف کرد و آن را زمینه‌ساز رشد و شکوفایی اقتصادی کشور در آینده دانست.

رئیس فراکسیون سازمان‌های مردم‌نهاد مجلس با بیان اینکه کارنامه دولت در حوزه دیپلماسی مثبت بوده و رهبر معظم انقلاب هم بر آن تأکید کردند، گفت: رابطه ایران با برخی از کشورها مانند عربستان، سودان و مصر در سال‌های اخیر قطع بود که در دولت سیزدهم برقرار شد. گسترش تعاملات با کشورهای آفریقایی، آمریکای لاتین و شرق آسیا در دستور کار قرار گرفت، با کشورهایی مانند چین و روسیه تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد که به شرط عملیاتی شدن نقاط مثبت در کارنامه دولت است.

الهیان با اشاره به اینکه در گفت‌وگو با وزیر امور خارجه بر کاهش فاصله بین دیپلماسی سیاسی و اقتصادی تاکید کردیم؛ گفت: دیپلماسی اقتصادی باید همپای دیپلماسی سیاسی با این کشورها با سرعت بالا پیش رود.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هم تأکید کردند که باید برنامه اجرایی زمان‌بندی شده برای توافق‌نامه‌ها به ویژه تفاهم‌نامه‌های بلندمدت وجود داشته باشد و پیگیری شوند تا موجبات رشد اقتصادی بیشتر برای کشور را فراهم کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم در بخش دیگری از این گفتگو، حوزه مسکن را از مهمترین موضوعات مورد انتظار از دولت آیت‌الله رئیسی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب هم در بیانات خود به این موضوع اشاره و تاکید داشتند تا زمانی که موضوع گرانی مسکن حل نشود، اقدامات مثبت و موثر تحت‌الشعاع آن قرار می‌گیرد.

الهیان درباره اقدامات دولت در زمینه مسکن گفت: در بحث ساخت مسکن، تحویل واحدها و ارائه زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند اقدامات خوبی انجام شده اما سرعت آن کُند است و با توجه به نیاز جامعه باید سرعت بیشتری بیابد و نیاز به نهضت ساخت مسکن و ارائه زمین رایگان باید اتفاق بیافتد. گسترش خوابگاه‌های متاهلی برای زوج‌های دانشجو از ضروریات است که دولت باید همه ظرفیت‌ها به ویژه بخش خصوصی و انبوه‌سازان موفق را به کار گیرد.

وی موضوع مورد انتظار دیگر را بحث تورم در کشور دانست و گفت: رهبر انقلاب بالا بودن تورم در این سطح را به هیچ وجه قابل قبول ندانستند و مشکلات معیشتی مردم باید با کاهش تورم کاهش یابد. دستگاه‌های دخیل باید با عزم جدی و برنامه مشخص باید در زمینه کاهش نرخ تورم گام بردارند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

شهردار لاهیجان خبر داد : افتتاح پروژه مسیر پیاده و دوچرخه سواری تالاب حاجی آباد تا پایان سال

پروژه مسیر پیاده و دوچرخه سواری تالاب حاجی آباد تا پایان سال افتتاح می شود به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، شهردار لاهیجان در جلسه شورای شهر گفت: تا پایان سال پروژه...

رونالدو نه، با موگرینی سلفی بگیرید!

مسئله ساده است: اگر نمایندگان یک ملت برای گرفتن یک سلفی با موگرینی که در ابعاد شهرت و محبوبیت هرگز به یک هزارمی کریس رونالدو هم نمی‌رسد، به آب و آتش بزنند، آیا می‌شود جوانان هیجان‌زده را نقد و...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.