×

سرانجام ماجرای کی روش و برانکو از زبان تاج

 • کد نوشته: 3397
 • ۱۳۹۵-۰۴-۰۴
 • 156 بازدید
 • ۰
 • مهدی تاج در نشست خبری گفت: مقداری در مورد اردوی تیم ملی صحبت می‌کنم و بحث اخیر مسائل روز و صحبت هایی که امروز با کی روش و برانکو داشتیم. به صورت جدا صحبت کردیم. خودم این دیدار را تنظیم کردم. نظر برانکو این بود که فقط در روزهای فیفا دی اردوها باشد که ما […]

  سرانجام ماجرای کی روش و برانکو از زبان تاج
 • مهدی تاج در نشست خبری گفت: مقداری در مورد اردوی تیم ملی صحبت می‌کنم و بحث اخیر مسائل روز و صحبت هایی که امروز با کی روش و برانکو داشتیم. به صورت جدا صحبت کردیم. خودم این دیدار را تنظیم کردم. نظر برانکو این بود که فقط در روزهای فیفا دی اردوها باشد که ما گفتیم اردوهای دیگر هم نیاز است.

  تاج ادامه داد: قطر یک ماه به اردو می‌رود و برنامه‌ریزی خوبی دارد و همین وضعیت را ازبکستان پیش‌رو دارد و آنها برنامه‌ریزی خاصی دارند. ما باید در این برنامه تیم ملی را اصل بدانیم. فیفادی را برای تیم‌های اروپایی نوشتند چون آنها لیگ پویا و بازیکنان خوبی دارند. اما کشورهایی مثل ما و مشابه ما فرصتی برایشان نیست تا در فیفادی خود را آماده کنند و یا فقط به این روزها اکتفا کنند.

  وی افزود: از ژاپن و کره گرفته تا قطر و چین این شرایط را دارند هر چند که در گروه ما شرایط ازبکستان و کره مناسب‌تر است و برای ما عملی نیست که فقط برای آماده‌سازی به فیفادی چشم داشته باشیم و بعد با رقبا بازی کنیم چون در کمتر از ۲۰ روز باید ۹ امتیاز کسب کنیم و اگر این اتفاق نیفتد کارمان سخت می‌شود.

  تاج گفت: برای همین فدراسیون فوتبال حق دارد برای توسعه فوتبال فکر کند و نباید اجازه دهیم کارمان مثل دفعه قبل سخت شود، چون اگر تیم ملی به جام‌جهانی نرود آنگاه انگار یک خاک مرده روی کل فوتبالمان می‌ریزند و شاید برای بهترین بازی هم فقط ۲ هزار نفر به ورزشگاه بروند.

  رئیس فدراسیون فوتبال تأکید کرد: باشگاه‌ها هم حق دارند و به آنها هم حق می‌دهیم اما ما با هر مجموعه‌ای برای تیم ملی صحبت کردیم همگان توسعه تیم ملی را می‌خواهند و کسی با  ‌آن مشکل ندارد و همه دنبال این بحث هستند.

  وی گفت: کشورهایی مثل غنا، الجزایر و ژاپن جوانانشان را به اروپا می‌فرستند و بعداً در تیم ملی از آن استفاده کنند که این یک کار هوشمندانه است اما ما فقط همین بازیکنان لیگ و لژیونرها را داریم . با این حال قرار است برنامه‌ای را داشته باشیم تا نه تیم م لی و نه باشگاه‌ها در آن ضرر نکنند.

  تاج تأکید کرد: برنامه‌ریزی جدیدی را با کی‌روش نهایی و اعلام کردیم اما فعلاً برنامه‌های تیم ملی آسیب دیده و دو اردو برگزار نمی‌شود. البته اینها اسمش اردو نیست بلکه برنامه‌های تیم ملی است و برنامه‌های ما عقب افتاده اما حالا هم یک برنامه داریم که طبق آن شاید لیگ دو، سه روز زودتر آغاز شود تا تیم ملی ضرر نکند.

  رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: درباره اختلافات اخیر هم باید بگویم سازمان لیگ مسئول برنامه‌ریزی همه باشگاه‌هاست و در همه دنیا با سرمربی تیم ملی جلسات می‌گذارد چون طبق آیین‌نامه این حق برای سازمان لیگ موجود است چون اعضای آن همه ذینفع هستند و از گروه‌های خود دفاع می‌کنند با این حال پیشنهاد ما این است که اگر برنامه‌ریزی انجام می‌شود که جای اعتراض به آن است این اعتراض توسط مدیران به مجموعه اعلام شود یعنی این مدیران هستند که باید به ما جواب منطقی بدهند.

  وی افزود: در مورد این برنامه همه باشگاه‌ها می‌توانند نظر بدهند اما سرمربیان باشگاه‌ها باید نظرشان را به باشگاه‌ها بدهند تا آنها به سازمان لیگ این نظرات را ارسال کند. یعنی اگر مدیران اعتراض کنند ما بررسی می‌کنیم.

  تاج گفت: امروز برانکو را دعوت کردیم و مفصل در مورد شرایط با او صحبت کردیم اما وی می‌گوید که چرا تاج و فدراسیون به این دعواها ورود نمی‌کند اما ما در یک ماهی که آمده‌ایم چیزی را معطل نگذاشته‌ایم و واکنشم منطقی و طبق مدیریت خودم است نه چیزی که بقیه می‌خواهند.

  وی افزود: بحثی را با برانکو داشتیم و به او گفتم که مدیر باشگاه باید اعتراض می‌کرد و این حرف من مورد تأیید دوستان قرار گرفت چون در همه باشگاه‌ها این اتفاق می‌افتد. البته نوع گفتار هم نوع مناسبی نیست و باید در شأن همه افراد باشد.

  تاج تأکید کرد: اصلاً کی‌روش نگفته بود کسی تست ندهد و بازیکنان باید تست بدهند اینکه برانکو گفته کی‌روش می‌خواهد قهرمان لیگ را انتخاب کند نیز در این مورد برانکو امروز منظورش را توضیح داد اما ما باید نگاه علمی به قضایا داشته باشیم و بهترین مدل انعکاس اعتراضات به برنامه‌های تیم ملی از طریق مراجع تعریف شده قانونی است و اول، دوم و سوم این مدیران باشگاه هستند که باید اعتراض کنند.

  وی تصریح کرد: وقتی اینها را منعکس می‌کنیم باید مدیر باشگاه جواب بدهد الان هم دو گزینه مطرح شده و آنها را به باشگاه‌ها می‌دهیم از سوی دیگر نیز وضعیت سختمان را به برانکو شرح دادم و برای برنامه‌های آینده تیم ملی و اینکه برای آما ده‌سازی رقابت‌های پیش‌رو زمان کمی داریم نیز با او به صحبت پرداختم.

  رئیس فدراسیون فوتبال درباره برنامه‌های فصل ‌آینده گفت: بر اساس برنامه اعلام شده تیم‌ها چهارشنبه باید در لیگ قهرمانان بازی کنند و سپس یکشنبه یا دوشنبه در لیگ به میدان بروند. چهارشنبه مجدداً در لیگ قهرمانان بازی کنند و شنبه در لیگ مسابقه دهند. هنوز نمی‌دانیم با توجه به اینکه قرعه‌کشی لیگ را انجام نداده‌ایم شاید یکی از این مسابقات دربی باشد.

  تاج با بیان اینکه فدراسیون فوتبال از جذب بازیکنان خوب در تیم‌های استقلال و پرسپولیس رضایت دارد، گفت: این موضوع باعث رضایت من و فدراسیون فوتبال شده است چرا که امسال نمایندگان ما در لیگ قهرمانان باید طوری  عمل کنند که عملکرد ضعیف فصل گذشته را بپوشاند. احتمال دارد سهمیه ما ۲+۲ شود که بدبینانه‌ترین حالت است اما در حالت خوش‌بینانه ممکن است ۳+۱ شود. پس هر چهار تیم ما در آسیا حضور خواهند داشت که اگر این اتفاق بیفتد …

  وی افزود: اینها اتفاقاتی است که ما پیش‌بینی می‌کنیم تمام مسائل و جداول را کنار هم می‌گذاریم تا بهترین گزینه انتخاب شود. با برنامه‌ای که می‌نویسیم فشارها روی تیم‌ها کم خواهد شد امیدواریم شرایط خوبی فراهم شود.

  رئیس فدراسیون فوتبال درباره چالش بین کی‌روش و برانکو گفت: امیدوارم این حرف‌ها تمام شود و کسی دیگر به آن نپردازد. با هر دو نفر دراین خصوص صحبت کردیم.

  تاج در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه شما به برانکو می‌گویید مسائل را از طریق باشگاه پیگیری کند اما کی‌روش از طریق فیس‌بوک مطالبی را بیان می‌کند،‌گفت: با همه صحبت کردیم و یک طرفه صحبت نکردیم بحث ما این است که فوتبال نیاز به آرامش دارد و نیازمند کمک تمام مجموعه‌ها هستیم. رسانه‌ها، مسئولین و اهالی فوتبال همه این را می‌خواهند موضوعاتی که در صحبت‌های کی‌روش دیدیم فقط دلسوزی است اما اگر ادبیاتش تند است بحث دیگری است.

  وی تصریح کرد: اگر برنامه‌ها تأیید شد برای این بود که بعد از این فرصت دیگری برای اردوی مناسب تیم ملی نداریم. وقتی باشگاه‌ها اعتراض کردند به آن اهمیت دادیم چرا که فدراسیون هم مسئول باشگاه‌ها و هم تیم ملی است. باشگاه‌ها هم برای ما به نوعی تیم ملی هستند چرا که باید در آسیا بازی کنند. در  این فوتبال همه باید سود ببرند پس چیزی بهتر از آرامش نیست.

  رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که آیا امروز کی‌روش و برانکو با یکدیگر رودرو شدند، گفت: جلسه ما با کی‌روش از ۸ صبح شروع شده و تا الان  ادامه دارد با کی‌روش بحث‌های تیم ملی را داشتیم به هر حال برنامه‌های تیم ملی لغو شده و باید برنامه‌ریزی کنیم. امروز یک گروه را دعوت کردیم. فتاحی و بهروان از سازمان لیگ آمدند و صحبت کردند و سپس امور بین‌الملل آمد. جلسه‌ای هم با سردبیران روزنامه‌ها داشتیم که جلسه خوبی بود. سپس جلسه‌ای با برانکو و طاهری داشتیم که به خاطر تأخیر نیم ساعته از آنها عذرخواهی کردم اما نشد که برانکو و کی‌روش را با هم رودررو کنیم.

  تاج در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه‌ای برای رفع سوءتفاهمات بین دو طرف دارد یا نه، گفت: برای هر دو طرف توضیح دادیم که باید چطور رفتار کنیم. بنا داریم جلسه‌ای با مدیران باشگاه‌ها برگزار کنیم که اگر تیم ملی به جام جهانی نرود چه اتفاقی می‌افتد و اگر برود چه اتفاقاتی خواهد افتاد. باید حداقل‌ها رعایت شود. در خصوص حق پخش تلویزیونی، تبلیغات دور زمین و تبلیغات روی پیراهن‌ها صحبت خواهیم کرد. این جلسات را با اعضای فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان هم خواهیم داشت.

  رئیس فدراسیون فوتبال در پایان در گفت‌وگوی خودمانی از اهالی رسانه خواست از حضور مقابل درب فدراسیون پرهیز کنند تا هم شأن آنها و هم شأن فدراسیون رعایت شود و اگر هم قرار به برگزاری جلسه‌ای برای پاسخگویی بود از طریق فدراسیون اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  منبع:وبسایت رسمی برنامه ۹۰

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3397

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *