خانهاجتماعیسرپرست اداره کل راهداری...

سرپرست اداره کل راهداری گیلان خبر داد: برفروبی ۲۹۵ کیلومتری محورهای کوهستانی گیلان

سرپرست اداره کل راهداری گیلان با اشاره به برفروبی ۲۹۵ کیلومتر از محورهای کوهستانی استان، گفت: حجم این برفروبی ۴۵۵ هزار متر مکعب بوده است.

به گزارش گیل و دیلم ،غلامعلی نیک فهم در گفت وگویی، از انجام نخستین برفروبی در محورهای کوهستانی استان گیلان طی روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ آذر امسال خبر داد و اظهار کرد: در پی بارش برفی که در تعدادی از محورهای کوهستانی استان گیلان به زمین نشست، راهداران استان اولین عملیات راهداری پاییزی را اجرا کردند.

وی از برفروبی ۲۹۵ کیلومتری محورهای کوهستانی استان خبر داد و افزود: با تلاش شبانه روزی و بی وقفه راهداران حجم برفروبی به ۴۵۵ هزار مترمکعب رسید.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: بیشترین بارش های برف در محورهای سیاهکل – دیلمان در شهرستان سیاهکل، اسالم – خلخال در شهرستان تالش، پونل – خلخال در شهرستان رضوانشهر، گرمابدشت – لشکان و زیاز – شوک در شهرستان رودسر، هالیدشت – خصیب دشت و شوک – ملکوت در شهرستان املش و محورهای کوهستانی شهرستان رودبار گزارش شده است.

نیک فهم با بیان اینکه طی مدت مذکور ۶۱ نیروی راهدار با ۴۴ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، سنگین و نیمه سنگین در عملیات راهداری فعال بودند، خاطرنشان کرد: ۹۶ تن شن و نمک نیز در سطح محورهای کوهستانی که با بارش برف مواجه بودند، استفاده شده است.

سرپرست اداره کل راهداری گیلان از مردم خواست ضمن پرهیز از تردد غیر ضروری در محورهای کوهستانی استان، حتما پیش از رفتن به این‌ مناطق ضمن به همراه داشتن تجهیزات مناسب و رعایت احتیاط لازم به ویژه در گردنه های برفگیر، از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه های استان از وضعیت راه ها مطلع شوند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

پایان هفته گیلانی‌ها صاف و آفتابی

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: آسمان گیلان فردا آفتابی است و دمای هوا به تدریج افزایش می‌یابد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه آسمان گیلان هم اکنون نیمه ابری است گفت: آسمان گیلان...

لاهیجان میزبان اردوی استعدادیابی تیم ملی بسکتبال نوجوانان دختر

اردوی استعدادیابی دختران بسکتبالیست نوجوان زیر ۱۶ سال منطقه ۲ کشور با شرکت بازیکنان ۷ استان به میزبانی باشگاه چای رفاه لاهیجان برگزار شد. به گزارش گیل و دیلم ، مدیرعامل باشگاه چای رفاه لاهیجان و مسئول برگزاری استعدادیابی دختران...

بستری ۱۱ شهروند کرونایی در شبانه روز گذشته در گیلان

امروز تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان به ۲۹ نفر رسیده است. به گزارش گیل و دیلم ، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۱ شهروند گیلانی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته، در حال...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.