خانهاجتماعیسرپرست راهداری گیلان...

سرپرست راهداری گیلان عنوان کرد: اجرای ۱۷ کیلومتر روشنایی در راه های گیلان/ میانگین ۲۰ ساله ناوگان حمل و نقل کالا

سرپرست راهداری گیلان میانگین سن ناوگان حمل و نقل کالا در استان را ۲۰ سال دانست و گفت: در ناوگان حمل و نقل مسافر نیز با میانگین ۱۱ سال برای اتوبوس و ۳۱ سال برای مینی بوس و ۱۱ سال برای سواری مواجه هستیم.

به گزارش گیل و دیلم، غلامعلی نیک فهم، با بیان اینکه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان ۱۳ هزار کیلومتر راه همسنگ را تحت نگهداری خودش دارد، اظهار کرد: براساس تدابیر اندیشیده شده در طرح زمستانی امسال، اولویت با بازگشایی راه های اصلی و بزرگراه هاست.

وی با اشاره به وجود ۵۰ گردنه در گیلان به طول ۳۶۸ کیلومتر، از فعال شدن ۵۳ راهدارخانه در محورهای اصلی و فرعی و روستایی خبر داد و خاطرنشان کرد: ۶۰ اکیپ راهداری شامل ۳۹۱ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری و ۵۴۲ نیروی راهدار آماده طرح زمستانی هستند.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با بیان اینکه راهدارخانه های سیار را در گردنه ها مستقر کردیم، گفت: به دنبال بارش برف، عملبات برفروبی و ماسه پاشی و نمک پاشی از همان محل آغاز می شود.

نیک فهم از شناسایی ۹۷ نقطه پرحادثه در سطح راه های استان خبر داد و تصریح کرد: امسال ۱۷ نقطه پرحادثه را در دستور کار داریم که تاکنون نسبت به رفع و اصلاح ۱۰ نقطه در مرکز و شرق استان اقدام کردیم و هفت نقطه در غرب گیلان در دست اجراست که تا پایان سال اصلاح می شود.

وی طول روشنایی حوزه استحفاظی گیلان را ۲۱۷ کیلومتر دانست و اضافه کرد: این اداره کل از سال ۱۴۰۰ اجرای ۳۰ کیلومتر روشنایی را در دستور کار دارد که تاکنون برای بهره برداری از ۱۷ کیلومتر آن اقدام شده است و تا پایان سال نسبت به بهره برداری از ۱۳ کیلومتر باقی مانده اقدام می شود.

سرپرست راهداری گیلان با بیان اینکه در هشت ماهه امسال اقدام به روکش آسفالت گرم ۵۹ کیلومتری و ماسه آسفالت پنج کیلومتری کردیم، ادامه داد: همچنین در ۸۲ کیلومتر از محورهای استان روکش حفاظتی انجام شده و برای ۵۳۵۰ کیلومتر از راه ها لکه گیری با آسفالت گرم ۴۲۹۲ تنی را داشتیم.

وی از برنامه ریزی برای اجرای روکش آسفالت ۱۸۰ کیلومتری راه های اصلی، فرعی و شریانی استان تا پایان سال خبر داد و بیان کرد: طی هشت ماهه امسال در ۱۸۱ کیلومتر از راه های روستایی استان نیز پروژه های روکش و آسفالت را اجرایی کردیم. همچنین تا پایان سال روکش و آسفالت ۲۵ کیلومتری راه های روستایی را در دستور کار داریم.

نیک فهم، با اشاره به برخورداری ۵۹ درصدی راه های روستایی گیلان از آسفالت، خاطرنشان کرد: در آسفالت شرایط آب و هوایی و مصالح و قیر بسیار مهم است و با توجه به بارش زیاد برف و باران در گیلان و توپوگرافی منطقه، هر پنج سال باید بهسازی آسفالت داشته باشیم.

وی از فعالیت ۱۰ هزار و ۶۷۴ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی استان اعم از کالا و مسافر خبر داد و گفت: میانگین سن ناوگان حمل و نقل کالا در استان ۲۰ سال است؛ در ناوگان حمل و نقل مسافر نیز با میانگین ۱۱ سال برای اتوبوس و ۳۱ سال برای مینی بوس و ۱۱ سال برای سواری مواجه هستیم.

سرپرست راهداری گیلان از نصب ۶۳ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور و ۲۲ سامانه نظارت تصویری در کلیه محورهای شریانی، شریانی اصلی، آزادراهی و بزرگراهی استان خبر داد و اضافه کرد: ۴۶ سامانه ترددشمار نیز در ۹۲ محور رفت و برگشت استان فعال است؛ همچنین ناوگان حمل و نقل عمومی را به جی.پی.اس، دوربین کنترل سرعت، پلاکخوان و سامانه سپهتن مجهز کردیم.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

حسینی، معاون رئیسی: در یک سال و نیم گذشته توفیقات قابل ملاحظه‌ای حاصل شده / بانیان وضع موجود فرافکنی می‌کنند؛ ضرورت دارد نیروهای انقلابی...

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولت مردمی بی وقفه در تلاش است تا مشکلات مردم و کشور کاهش یابد، گفت: بانیان وضع موجود با فراغ بال و با قیافه حق به جانب و ژست دفاع از مردم، فرافکنی...

وزارت کشور: دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شد / در مهرماه امسال همزمان با شروع اعتراضات، این دستورالعمل آماده ابلاغ نبود / دستورالعمل...

عبدالله مرادی مدیر کل امور سیاسی وزارت کشور با اعلام اینکه دستور العمل برگزاری تجمعات قانونی تهیه شده است، گفت که این دستورالعمل به زودی به دستگاهها ابلاغ می‌ شود. وی اضافه کرد: در این دستورالعمل باید مرجع صدور...

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد؛ ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبودی و ترخیص ۷ بیمار کرونایی طی شبانه روز گذشته از مراکز درمانی گیلان خبر داد و گفت: تعداد بستری های کرونایی گیلان ۲۸ نفر است. به گزارش گیل و دیلم ، فردین مهرابیان...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.