×

سرپرست منابع طبیعی گیلان عنوان کرد: تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار در اراضی جنگلی گیلان

 • کد نوشته: 85624
 • ۱۴۰۱-۱۱-۰۳
 • 71 بازدید
 • ۰
 • سرپرست منابع طبیعی گیلان، حفاظت از عرصه های جنگلی را وظیفه مهم دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند. به گزارش گیل و دیلم ،سرخوش کرم […]

  سرپرست منابع طبیعی گیلان عنوان کرد: تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار در اراضی جنگلی گیلان
 • سرپرست منابع طبیعی گیلان، حفاظت از عرصه های جنگلی را وظیفه مهم دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

  به گزارش گیل و دیلم ،سرخوش کرم زاده در گفت وگویی، زراعت چوب را یکی از سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در راستای حفاظت از جنگل ها، زراعت چوب را در دستور کار دارد.

  وی زراعت چوب را یکی از برنامه های مهم و راهبردی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و افزود: برای توسعه زراعت چوب اقداماتی نظیر معرفی متقاضیان زراعت چوب به بانک ها جهت دریافت تسهیلات، توزیع نهال رایگان بین زارعان و آموزش و ترویج نهال کاری و زراعت چوب انجام می شود.

  سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، هدف از زراعت چوب را تامین نیاز صنایع سلولزی استان و کشور دانست و تصریح کرد: برای ادامه فعالیت صنایع سلولزی باید زراعت چوب را دنبال کنیم.

  کرم زاده، با بیان اینکه از سال ۹۷ و در راستای قانون برنامه ششم توسعه زراعت چوب را در سطح ۵۳۰۰ هکتار از اراضی ملی استان آغاز کردیم، گفت: زراعت چوب در اراضی ملی در قالب طرح های جنگل داری و به صورت احاله مدیریت انجام شده است.

  وی با اشاره به استفاده از شیوه جدید زراعت چوب جهت افزایش بهره وری و بهره برداری، ادامه داد: از سال ۹۹ تاکنون نیز ۱۸۷۳ هکتار جدید را در پنج منطقه از شهرستان های صومعه سرا و شفت به زراعت چوب اختصاص دادیم.

  سرپرست منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه سال گذشته از ۱۲۵ هکتار زراعت چوب بهره برداری شد و کاشت مجدد را آغاز کردیم، گفت: در ۱۴۵۰ هکتار دیگر نیز اقدامات اولیه زراعت چوب شامل ریشه کنی و شخم زنی برای کاشت مجدد انجام شده است.

  وی در پایان یکی از وظایف مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان را حفاظت از عرصه های جنگلی دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

  کرم زاده همچنین از استقرار ایست های بازرسی در گلوگاه ها جهت کنترل ورود و خروج چوب آلات جنگلی خبر داد و عنوان کرد: با هرگونه برداشت غیر مجاز از جنگل های گیلان برخورد می شود.

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=85624

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *