خانهاجتماعیسرپرست منابع طبیعی...

سرپرست منابع طبیعی گیلان عنوان کرد: تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار در اراضی جنگلی گیلان

سرپرست منابع طبیعی گیلان، حفاظت از عرصه های جنگلی را وظیفه مهم دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

به گزارش گیل و دیلم ،سرخوش کرم زاده در گفت وگویی، زراعت چوب را یکی از سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و اظهار کرد: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در راستای حفاظت از جنگل ها، زراعت چوب را در دستور کار دارد.

وی زراعت چوب را یکی از برنامه های مهم و راهبردی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری دانست و افزود: برای توسعه زراعت چوب اقداماتی نظیر معرفی متقاضیان زراعت چوب به بانک ها جهت دریافت تسهیلات، توزیع نهال رایگان بین زارعان و آموزش و ترویج نهال کاری و زراعت چوب انجام می شود.

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، هدف از زراعت چوب را تامین نیاز صنایع سلولزی استان و کشور دانست و تصریح کرد: برای ادامه فعالیت صنایع سلولزی باید زراعت چوب را دنبال کنیم.

کرم زاده، با بیان اینکه از سال ۹۷ و در راستای قانون برنامه ششم توسعه زراعت چوب را در سطح ۵۳۰۰ هکتار از اراضی ملی استان آغاز کردیم، گفت: زراعت چوب در اراضی ملی در قالب طرح های جنگل داری و به صورت احاله مدیریت انجام شده است.

وی با اشاره به استفاده از شیوه جدید زراعت چوب جهت افزایش بهره وری و بهره برداری، ادامه داد: از سال ۹۹ تاکنون نیز ۱۸۷۳ هکتار جدید را در پنج منطقه از شهرستان های صومعه سرا و شفت به زراعت چوب اختصاص دادیم.

سرپرست منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه سال گذشته از ۱۲۵ هکتار زراعت چوب بهره برداری شد و کاشت مجدد را آغاز کردیم، گفت: در ۱۴۵۰ هکتار دیگر نیز اقدامات اولیه زراعت چوب شامل ریشه کنی و شخم زنی برای کاشت مجدد انجام شده است.

وی در پایان یکی از وظایف مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان را حفاظت از عرصه های جنگلی دانست و خاطرنشان کرد: یگان حفاظت این اداره کل به صورت شبانه روزی در سطح عرصه های ملی حضور دارد و با تشکیل گشت های حفاظتی ثابت و سیار به مقابله با قاچاق چوب می پردازند.

کرم زاده همچنین از استقرار ایست های بازرسی در گلوگاه ها جهت کنترل ورود و خروج چوب آلات جنگلی خبر داد و عنوان کرد: با هرگونه برداشت غیر مجاز از جنگل های گیلان برخورد می شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

وکیل مهران سماک: دادگاه بدوی برای متهم به قتل موکلم حکم قتل عمد صادر کرد

وکیل انتخابی مهران سماک، یکی از جان باختگان بندر انزلی، از ارسال پرونده موکل خود به دیوان عالی کشور با اعتراض متهم خبر داد و تاکید کرد که فرمانده نیروی انتظامی بندر انزلی همچنان در بازداشت است. به گزارش گیل...

محمدصادق جوادی‌حصار، سخنگوی حزب اعتمادملی: احزاب نقشی در جامعه ندارند که بخواهند پاسخگوی وضع موجود باشند

محمدصادق جوادی‌حصار نوشت: واقعیت آن است که احزاب در جامعه ایران نقش برجسته‌ای ندارند، بنابراین پاسخگویی به وضع موجود هم بر عهده آنها نیست. افراد و گروه‌هایی باید پاسخگوی وضعیت کشور باشند که قدرت را در اختیار دارند. به گزارش...

اعتراض عباس عبدی به لغو جلو کشیدن ساعت؛ فکر می‌کنند تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است!

عباس عبدی نوشت: با لغو جلو کشیدن ساعت کل نظام زندگی و کار را به هم زدند. آنان گمان می‌کنند که تغییر ساعت و زندگی مردم در دست و اراده آنان است و هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند....

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.