×

سرپرست منابع طبیعی گیلان: مسافران از روشن کردن آتش در جنگل ها خودداری کنند

 • کد نوشته: 88120
 • ۱۴۰۲-۰۱-۲۳
 • 45 بازدید
 • ۰
 • سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: به دلیل وزش باد گرم، افزایش دما و کاهش شدید رطوبت هوای استان، مردم محلی و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خودداری کنند. به گزارش گیل و دیلم ، سرخوش کرم زاده در گفت وگویی با اشاره به گرم شدن شرایط جوی و وزش […]

  سرپرست منابع طبیعی گیلان: مسافران از روشن کردن آتش در جنگل ها خودداری کنند
 • سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: به دلیل وزش باد گرم، افزایش دما و کاهش شدید رطوبت هوای استان، مردم محلی و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خودداری کنند.

  به گزارش گیل و دیلم ، سرخوش کرم زاده در گفت وگویی با اشاره به گرم شدن شرایط جوی و وزش باد گرم در گیلان، اظهار کرد: افزایش دما، وزش باد گرم و همچنین کاهش شدید رطوبت در گیلان، احتمال آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع را چند برابر کرده است.

  وی با تاکید بر حفظ و حراست از جنگل‌ها و منابع طبیعی، افزود: بی احتیاطی و رها کردن آتش و حتی خاکستر در جنگل ممکن است فاجعه آمیز باشد.

  سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تاکید بر اینکه مردم و مسافران از روشن کردن آتش در جنگل‌ها بپرهیزند، گفت: به دلیل وزش باد گرم، افزایش دما و کاهش شدید رطوبت هوای استان، مردم محلی و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خودداری کنند و در صورت روشن کردن آتش، قبل از ترک محل از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنند.

  کرم زاده از آماده باش یگان‌های حفاظت منابع طبیعی گیلان جهت مقابله با حریق خبر داد و اضافه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر گرم شدن شرایط جوی گیلان، نیروهای یگان حفاظت استان برای مهار آتش سوزی و خاموش کردن حریق در عرصه‌های طبیعی و جنگل‌ها در آماده باش کامل هستند.

  وی با اشاره به نقش مشارکتی و اثرگذار مردم در حفاظت از جنگل‌ها، افزود: مردم به ویژه روستاییان گیلانی با مشاهده هرگونه حریق در طبیعت، مورد را فوری از طریق سامانه تلفنی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گزارش دهند.

  برچسب ها

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=88120

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *