خانهاجتماعیسرپرست منابع طبیعی...

سرپرست منابع طبیعی گیلان: مسافران از روشن کردن آتش در جنگل ها خودداری کنند

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گفت: به دلیل وزش باد گرم، افزایش دما و کاهش شدید رطوبت هوای استان، مردم محلی و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خودداری کنند.

به گزارش گیل و دیلم ، سرخوش کرم زاده در گفت وگویی با اشاره به گرم شدن شرایط جوی و وزش باد گرم در گیلان، اظهار کرد: افزایش دما، وزش باد گرم و همچنین کاهش شدید رطوبت در گیلان، احتمال آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع را چند برابر کرده است.

وی با تاکید بر حفظ و حراست از جنگل‌ها و منابع طبیعی، افزود: بی احتیاطی و رها کردن آتش و حتی خاکستر در جنگل ممکن است فاجعه آمیز باشد.

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با تاکید بر اینکه مردم و مسافران از روشن کردن آتش در جنگل‌ها بپرهیزند، گفت: به دلیل وزش باد گرم، افزایش دما و کاهش شدید رطوبت هوای استان، مردم محلی و مسافران از روشن کردن آتش در مراتع و مناطق جنگلی خودداری کنند و در صورت روشن کردن آتش، قبل از ترک محل از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کنند.

کرم زاده از آماده باش یگان‌های حفاظت منابع طبیعی گیلان جهت مقابله با حریق خبر داد و اضافه کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر گرم شدن شرایط جوی گیلان، نیروهای یگان حفاظت استان برای مهار آتش سوزی و خاموش کردن حریق در عرصه‌های طبیعی و جنگل‌ها در آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به نقش مشارکتی و اثرگذار مردم در حفاظت از جنگل‌ها، افزود: مردم به ویژه روستاییان گیلانی با مشاهده هرگونه حریق در طبیعت، مورد را فوری از طریق سامانه تلفنی ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان گزارش دهند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.