خانهاجتماعیشهرستان‌های با رنگ‌بندی...

شهرستان‌های با رنگ‌بندی آبی در نقشه کرونایی گیلان افزایش یافت

طبق ارزیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رنگ‌بندی شهرهای کشور که امروز “یکشنبه” اعلام شد، تعداد شهرستان‌های با رنگ آبی در نقشه کرونایی گیلان از ۹ به ۱۳ مورد افزایش یافت.

به گزارش گیل و دیلم ، بر این اساس با افزایش تعداد شهرستان‌های با رنگ آبی در نقشه کرونایی گیلان، آمار شهرستان‌ها با رنگ زرد نیز از هشت به چهار مورد کاهش یافت.

بر این اساس، شهرستان‌های آستارا، رضوانشهر، ماسال، لاهیجان و املش از رنگ بندی زرد کرونایی خارج شدند و در وضعیت آبی قرار گرفتند و شهرستان رودبار از رنگ‌بندی آبی خارج و در نقشه کرونایی گیلان زرد شد.

به این ترتیب شهرستان‌های آستانه‌اشرفیه، بندرانزلی، لنگرود، رشت، خمام، رودسر، صومعه‌سرا، آستارا، رضوانشهر، ماسال، لاهیجان، املش و تالش در نقشه کرونایی استان گیلان آبی هستند.

طبق ارزیابی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌های سیاهکل، رودبار، شفت و فومن نیز در نقشه کرونایی استان گیلان در وضعیت زرد قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با اشاره به ادامه روند کاهشی بستری‌های مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان گفت: بر اساس آمار امروز “یکشنبه” ۳۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بوده که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ بیمار جدید بستری شدند.

دکتر فردین مهرابیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بستری هفت بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان اظهار کرد: از مجموع بیماران بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان ۶ نفر بدحال هستند.

وی با اشاره به کاهش تدریجی تعداد بیماران بستری مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در گیلان از عموم مردم خواست تا با رعایت توصیه‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از انتشار ویروس جلوگیری کرد.

وضعیت قرمز یا بسیار پرخطر کرونایی به شرایطی گفته می‌شود که در یک شهر از هر ۱۰۰هزار نفر دست کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا در مراکز درمانی بستری شوند، رنگ نارنجی نیز به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است و آمار روزانه بستری در این مناطق بیشتر از ۶ نفر در میان یکصد هزار نفر جمعیت محاسبه می شود.

وضعیت زرد به معنای نسبتا پرخطر کرونایی است، مناطقی که با این رنگ مشخص می شوند به این مفهوم است که در آنجا بستری روزانه کرونایی در بیمارستان ها بین چهار تا ۶ نفر از میان ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.

هر فرد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از آخرین تزریق دز واکسن کرونایش گذشته باشد باید برای تزریق دز بعدی واکسن مراجعه کند و انتظار می‌رود آحاد جامعه با انجام به موقع واکسیناسیون در حفظ حقوق شهروندی و کمک به کادر درمان در قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس همراهی کنند.

ویروس کرونا (COVID-۱۹) اواسط دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» کشور چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌ برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در این کشور اعلام کرد؛ این ویروس در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کنند.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

قالیباف: روش فعلی اداره کشور و مدیریت آن غلط است | چگونه می‌خواهیم به آیندگان جواب دهیم که پول خود را به آتش می‌کشیم

رئیس مجلس گفت: با ابراز تأسف از اینکه ما مدیران سالی ۱۰۴ میلیارد دلار به قیمت سال ۱۴۰۰، ثروت را هدر می‌دهیم، گفت: منظور بد استفاده کردن ثروت نیست بلکه منظور این است که ثروت خود را از...

آیت‌الله علوی بروجردی: در قم احساس خطر می‌کنیم/وضعیت معیشتی مردم بحرانی است/ این زندگی سزاوار مردم ایران نیست/ خطای مسئولین به روحانیت ضربه می‌زند

آیت‌الله علوی بروجردی به شدت از وضعیت حکمرانی در کشور انتقاد کرد. آیت‌الله علوی بروجردی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم، ضمن انتقاد نسبت به گرانی کالاها، وضعیت معیشتی مردم، قیمت مسکن و اجاره بها و...

اینکه می‌گویند اکثر مردم قبل از انقلاب متدین‌تر بودند دروغ است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الان در همه کشورها جز ایران کاپیتولاسیون وجود دارد، گفت: این کشف حجاب‌ها و سلبریتی‌سازی‌ها برای این است که می خواهند ما را به دوران قبل از انقلاب برگردانند. به گزارش گیل...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.