خانهمذهبیصدیقی، امام جمعه...

صدیقی، امام جمعه موقت تهران: آمریکا امروز از ایران می ترسد / اگر قدرت در دستان ولی خدا نباشد، چیزی از ایران باقی نخواهد ماند / نزدیکترین شخص به وجود امام زمان (عج) هدایت جامعه را بر عهده می گیرد؛ این فرد را دشمن نمی‌تواند بشکند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ترس استکبار از جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز آمریکا به معنای واقعی کلمه از جمهوری اسلامی ایران می ترسد و نیروهای جمهوری اسلامی ایران نظیر حزب الله لبنان خواب را از استکبار ربوده اند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از ایسنا ،آیت الله کاظم صدیقی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۳۰ آذر ماه در آیین استقبال از هفته بصیرت شهرستان ورامین در حوزه علمیه امام صادق (ع) اظهار کرد: قدرت خداوند بالاتر از هر قدرتی است و اگر انسان بر قدرت خداوند متعال باور داشته باشد و بداند هر کجا می رود، تحت حاکمیت الهی است، بسیاری از رفتارها را انجام نمی دهد.

امام جمعه موقت تهران افزود: اگر انسان با خداوند باشد، هیچ قدرتی نمی تواند آن را از بین ببرد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب ادامه داد: بهترین فردی که نزدیکترین شخص به وجود امام زمان(عج) باشد، به عنوان ولی فقیه جامعه، نیابت امام عصر(عج) را برای هدایت جامعه بر عهده می گیرد و فردی که نائب امام زمان(عج) می شود مورد عنایت خود حضرت خواهد بود و برای من یقین است این فرد را دشمن نمی تواند بشکند.

صدیقی اضافه کرد: وجود امام عصر، روحانیت را در برابر گرگ های درنده حفظ کرده و حفظ خواهد کرد، چرا که روحانیت، مرزبان دین و اعتقادات تشیع هستند.

امام جمعه موقت تهران متذکر شد: قبل از انقلاب اسلامی، علمای بزرگی نظیر مرحوم شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم را داشته ایم‌. رضاخان تلاش کرد تا روحانیت و حوزه علمیه را نابود کند و انواع توهین ها را به مقام مرجعیت و روحانیت کرد و کسی حق اعتراض نداشت.

وی افزود:قبل از انقلاب، مراجع تقلید قدرتی نداشته و اجازه نداشتند، جلوی منکرات را بگیرند اما امروز به برکت انقلاب اسلامی، روحانیت دارای قدرت و صلابت است.

امام جمعه موقت تهران متذکر شد:امروز به برکت انقلاب اسلامی و نقش بی بدیل امام راحل و مقام معظم رهبری، ایران اسلامی به عنوان یک حکومت شیعه، قدرت اول منطقه است.

وی اضافه کرد: خطر فتنه ۸۸ ، کمتر از جنگ هشت ساله نبود. بسیاری از امکانات و شبکه ها در اختیار سران فتنه ۸۸ قرار داشت و اگر ولایت فقیه نبود، چیزی از روحانیت و ارزش های دینی نمی ماند.

صدیقی گفت: در فتنه ۷۸ بسیاری از متدینین فکر می کردند کار انقلاب اسلامی تمام است اما به برکت ولایت فقیه و نقش بی بدیل مقام معظم رهبری، این توطئه و فتنه هم خنثی شد.

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: اگر قدرت در دستان ولی خدا نباشد، چیزی از ایران و قدرت ایران باقی نخواهد ماند و ما باید قدر نعمت ولایت را بدانیم.

وی با اشاره به ضرورت روحیه داشتن در برابر فتنه های مختلف گفت: باید با شجاعت در برابر فتنه گران ایستاد و ترس و واهمه ای به خود راه نداد.

صدیقی با اشاره به عظمت حماسه ماندگار ۹ دی ادامه داد: حماسه ۹ دی یک عنایت بزرگ الهی بود و قطعا دست عنایت امام زمان(عج) پشت این حماسه بود و بساط فتنه ۸۸ را جمع کرد.

امام جمعه موقت تهران گفت: ولایت فقیه استمرار حرکت انبیا و مقدمه سازی ظهور امام عصر(عج) است و جهان به سرعت در حال نزدیک شدن به ظهور است.

صدیقی، جهاد تبیین را یک رسالت دانست و گفت: امروز باید به داد آموزش و پرورش رسید و روحانیت باید در راستای جهاد تبیین در میان دانش آموزان حاضر شوند و به شبهات آنان پاسخ دهند و هرکس کوتاهی کند، روز قیامت باید پاسخگو باشد.

وی در پایان با تجلیل از مردم ورامین گفت: ورامین همواره با علما و روحانیت پیوند داشته است و در ادوار مختلف انتخابات همیشه حضور باشکوه در صحنه داشته و شهدای ۱۵ خرداد این منطقه در تاریخ انقلاب اسلامی می درخشند

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.