×

طلای المپیک پس از چهار سال به سعید محمدپور می رسد

 • کد نوشته: 5660
 • ۱۳۹۵-۰۶-۲۵
 • 62 بازدید
 • ۰
 • سعید محمدپور، وزنه‌بردار ایرانی وزن ۹۴ کیلوگرم که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن پنجم شده بود، قرار است بعد از چهار سال صاحب مدال طلای این بازی‌ها شود. در پی آزمایش مجدد تست‌های دوپینگ، معلوم شده که وزنه‌بردارهای رده‌های اول تا چهارم دوپینگ کرده بودند، و در نتیجه مدال طلای بازی‌های المپیک لندن به سعید […]

  طلای المپیک پس از چهار سال به سعید محمدپور می رسد
 • سعید محمدپور، وزنه‌بردار ایرانی وزن ۹۴ کیلوگرم که در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن پنجم شده بود، قرار است بعد از چهار سال صاحب مدال طلای این بازی‌ها شود.

  در پی آزمایش مجدد تست‌های دوپینگ، معلوم شده که وزنه‌بردارهای رده‌های اول تا چهارم دوپینگ کرده بودند، و در نتیجه مدال طلای بازی‌های المپیک لندن به سعید محمدپور تعلق خواهد گرفت.

  فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گفته که بدون شک نتیجه آزمایش‌‌های جدید نشان می‌دهد که چندین وزشکار دوپینگ کرده بودند، و در نتیجه مدال‌هایشان از آن‌ها گرفته می‌شود. همچنین، این سازمان که امروز برگزار کننده یک جلسه‌ برای نتیجه‌گیری درباره آزمایش‌های جدید است، گفته است که امروز بیانیه رسمی خود را منتشر خواهد کرد. تکلیف مدال‌های دیگر هم به زودی مشخص خواهد شد.

  با توجه به اینکه علاوه بر چهار نفر اول مسابقات وزنه‌برداری وزن ۹۴ کیلوگرم، نفرهای پنجم و ششم هم دوپینگ گرده بودند، مدال‌های نقره و برنز به کیم مین جائه (کره جنوبی) و توماس زیلینسکی (لهستان) تعلق خواهد گرفت، که بازی‌های لندن را رده هشتم و نهم به پایان رسانده بودند.

  در هفته‌ها و ماه‌های اخیر، موج جدیدی از آزمایش دوباره نمونه‌های گرفته شده از ورزشکاران حاضر در المپیک‌های پکن ۲۰۰۸ و لندن ۲۰۱۲، نشان داده که بسیاری از ورزشکاران دوپینگ کرده بودند.

  در وزنه‌برداری، نتیجه آزمایش دوباره نمونه‌ها نشان داد که ۱۱ وزنه‌بردار (که شش نفرشان صاحب مدال شده بودند) در بازی‌های لندن دوپینگ کرده بودند.

  هفته گذشته فدراسیون بین‌المللی المپیک اعلام کرد که در پی آزمایش دوباره ۱۴۵ نمونه لندن (که از ورزشکارهای نه کشور در دو رشته ورزشی گرفته شده بود)، نتیجه ۱۵ نمونه مثبت بوده است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=5660

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *