×

عارف: پرونده انتخابات۸۸ اعم از حصر و زندان‌ها بسته شود

 • کد نوشته: 6764
 • ۱۳۹۵-۰۷-۲۶
 • 161 بازدید
 • ۰
 • مراسم بازگشایی مدارس با حضور عارف رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم خاتمه دادن به پرونده حوادث انتخابات سال ۸۸ گفت: مسائل و مشکلات سال ۸۸ باید در یک فضای کارشناسی ریشه‌یابی شود و سهم هر فرد، گروه و جریان از حوادث سال ۸۸ مشخص شود. به گزارش پایگاه خبری […]

  عارف: پرونده انتخابات۸۸ اعم از حصر و زندان‌ها بسته شود
 • مراسم بازگشایی مدارس با حضور عارف
  رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم خاتمه دادن به پرونده حوادث انتخابات سال ۸۸ گفت: مسائل و مشکلات سال ۸۸ باید در یک فضای کارشناسی ریشه‌یابی شود و سهم هر فرد، گروه و جریان از حوادث سال ۸۸ مشخص شود.

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم چکیده گفت‌وگوی محمدرضا عارف با ایلنا را می‌خوانیم:

  – (انتشار «سیاست‌های کلی انتخابات»): این سیاست‌ها در پی کار کارشناسی دقیقی که در مجمع تشخیص مصحلت نظام انجام شد و اصلاحیه‌ای که از سوی مقام معظم رهبری انجام گرفت، به استناد اصل ۱۱۰ قانون اساسی از سوی ایشان ابلاغ شد.

  – با توجه به این‌ که نکات کارشناسی دقیقی در تهیه این ابلاغیه در نظر گرفته شده، در صورتی که در تهیه قانون جامع انتخابات نیز این نکات رعایت شود، قطعاً شاهد مشارکت بیشتر و رقابتی سالم‌تر در فضای انتخاباتی کشور خواهیم بود.

  – آن چه در این ابلاغیه نیز مورد تاکید قرار گرفته، نشان دهنده اهمیت مطلب و همچنین جهت‌گیری نظام در خصوص انتخابات است.

  – (تاکید مجدد رهبری در خصوص عدم ورود نظامیان به انتخابات) با این ابلاغیه دیدگاه رهبری در این رابطه کاملاً شفاف شد و قطعاً تمامی نهادهای نظامی و امنیتی این مسئله را رعایت می‌کنند و از ورود به انتخابات خودداری خواهند کرد.

  – مسئله ورود نظامیان به انتخابات و جانبداری از نامزدهای انتخاباتی یکی از انتقادهایی بود که در همان زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ همواره مطرح کردیم و شخصاً در مبارزه‌های انتخاباتی سال ۹۲ نیز بارها این مسئله را بیان کردم و امروز باید از شورای نگهبان به خاطر نظارت دقیق برای رعایت این مسئله تقدیر کنیم.

  – امیدواریم از این پس مبنا و فصل الخطاب اقدام‌های تمام نهادهای ذی‌ربط اعم از هیات‌های ناظر و اجرایی و همچنین تمامی شرکت‌کنندگان در انتخابات‌ها، ابلاغیه رهبری باشد.

  – مسائل و مشکلات سال ۸۸ باید در یک فضای کارشناسی ریشه‌یابی شود و سهم هر فرد، گروه و جریان از حوادث سال ۸۸ مشخص شود. باید پرونده حوادث انتخابات در سال ۸۸ اعم از حصر و زندان‌ها بسته شود؛ چرا که این مسئله به صلاح کشور است و برای این‌ که بتوانیم این پرونده را خاتمه دهیم، به فضایی کارشناسی برای شناسایی علل و عوامل این حوادث نیاز داریم.

  – مهم‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده مشارکت حداکثری و حفظ انسجام است.

  منبع :ایلنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=6764

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *