×

عدم رسیدگی به ناجیان غریق باز هم حادثه آفرید

 • کد نوشته: 3165
 • ۱۳۹۵-۰۳-۳۱
 • 79 بازدید
 • ۰
 • هنوز تابستان نیامده با غرق شدن دو جوان دانشجوی اهل رشت شمار مغروقان در آبهای ساحلی شهرستان انزلی در آخرین ماه بهار به چهار تن رسید. عصر شنبه با وجود دریای طوفانی انزلی دو جوان دانشجو در منطقه طالب آباد شهرستان انزلی دل به دریا زدند و دیگر به ساحل بازنگشتند. نوجوان ۱۶ساله زنجانی نیز […]

  عدم رسیدگی به ناجیان غریق باز هم حادثه آفرید
 • هنوز تابستان نیامده با غرق شدن دو جوان دانشجوی اهل رشت شمار مغروقان در آبهای ساحلی شهرستان انزلی در آخرین ماه بهار به چهار تن رسید.

  عصر شنبه با وجود دریای طوفانی انزلی دو جوان دانشجو در منطقه طالب آباد شهرستان انزلی دل به دریا زدند و دیگر به ساحل بازنگشتند.
  نوجوان ۱۶ساله زنجانی نیز روز جمعه در نزدیکی موج شکن شرقی بندر غرق شد .
  همچنین جسد فرد دیگری روز یکشنبه در آبهای ساحلی منطقه پاسداران انزلی روی آب آمد.
  مسئول روابط عمومی هیات نجات غریق گیلان با تایید این خبر گفت : این دو جوان دانشجو که برای شنا به انزلی آمده بودند با وجود توفانی بودن دریا و تعطیلی شناگاه به دریا زدند.
  صادق صیاد با اشاره به اینکه اجساد این دو جوان و نوجوان ۱۶ساله زنجانی که روز جمعه غرق شده بود هنوز پیدا نشده افزود: سال گذشته دوناجی غریق به صورت دائم در این محل حضور داشتند اما به دلیل عدم پرداخت حقوق سال گذشته ناجیان آنان حاضر به فعالیت نشدند.
  وی با اشاره به فرارسیدن ایام تعطیلات عید فطر و همچنین آغاز سفرهای تابستانی تامین امنیت مسافران و گردشگران در دریا را مستلزم پرداخت حقوق ناجیان غریق عنوان کرد.
  صیاد با اشاره به تحریف برخی مسئولان هیات ها و مسئولان ادارات درخصوص عدم بیان واقعیت افراد غرق شده تصریح کرد:متاسفانه برخی افراد با طرح موضوعاتی درخصوص عدم استفاده از طرح سالمسازی و یا شرایط نامطلوب فرد غرق شده درهنگام استفاده از دریا، از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند.
  به گفته وی ۱۸۸ نفر از ناجیانی که پارسال در نقاط خطرافرین فعالیت کرده بودند تاکنون فقط یک سوم حقوقشان را دریافت کرده اند و به همین دلیل امسال هنوز هیچ کس حاضر به کار نشده است.
  مسئول روابط عمومی هیات نجات غریق گیلان یادآور شد: پارسال ناجیان مستقر در نقاط خطرآفرین جان ۳۸۰ نفر را نجات دادند.
  شهرستان انزلی واقع در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان از مراکز مهم گردشگری شمال کشور است و تابستان هرسال صدها هزار نفر برای شنا به این منطقه سفر می کنند.

   

  پدر بدنبال جسد مفقود پسرش در دریا

  photo_2016-06-20_04-21-55

   

  خانواده ای چشم انتظار

  photo_2016-06-20_04-23-00منبع: خبرگزاری ایرنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=3165

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *