×

عضو خبرگان رهبری: رهبری با تمام مراحل مذاکرات موافقت کرده بودند

 • کد نوشته: 8179
 • ۱۳۹۵-۰۹-۲۸
 • 67 بازدید
 • ۰
 • «نمی‌خواهم درباره برجام ارزیابی کنم فقط این را باید مد نظر داشت که رهبری برجام را پذیرفته‌اند.» به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم، چکیده گفت‌وگوی آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی با «انتخاب» را با هم می‌خوانیم: – برای دست‌یابی به برجام مذاکره‌ای با نظر مقام معظم رهبری صورت گرفت. در این مذاکره، مذاکره‌کنندگان صداقت و شجاعت‌شان […]

  عضو خبرگان رهبری: رهبری با تمام مراحل مذاکرات موافقت کرده بودند
 • «نمی‌خواهم درباره برجام ارزیابی کنم فقط این را باید مد نظر داشت که رهبری برجام را پذیرفته‌اند.»

  به گزارش پایگاه خبری گیل و دیلم، چکیده گفت‌وگوی آیت‌الله هاشم‌زاده هریسی با «انتخاب» را با هم می‌خوانیم:

  – برای دست‌یابی به برجام مذاکره‌ای با نظر مقام معظم رهبری صورت گرفت. در این مذاکره، مذاکره‌کنندگان صداقت و شجاعت‌شان را نشان داده و اثبات کردند اعتمادی که به آنها وجود داشت، درست بود.

  – نتیجه مذاکرات را مقام معظم رهبری رد نکردند؛ چرا که اگر رد می‌کردند همان روز اول همه چیز به پایان می‌رسید.

  – نمی‌خواهم درباره برجام ارزیابی کنم فقط این را باید مد نظر داشت که رهبری برجام را پذیرفته‌اند.

  – نه اعتمادی بود و نه فرش قرمزی. این فقط یک مذاکره با آمریکا و اروپا بود که مذاکره‌کنندگانی بالغ و با شهامت آن را انجام دادند.

  – در این مذاکره کسی خودش را ذلیل و خوار نکرد. رهبری با تمام مراحل مذاکرات موافقت کرده بودند؛ چرا که اگر این گونه نبود کسی جرأت نمی‌کرد مذاکره کند. مردم هم اجازه نمی‌دادند.

  – برجام فوایدی هم داشت… تنش ها و تحریم کشور را فلج کرده بود.

  – اگر برجام بهم بخورد، ما چیزی از دست نداده‌ایم. اگر آمریکایی‌ها و غرب به تعهدشان عمل کنند، این توافق ادامه پیدا می‌کند. اگر عمل نکنند، برجام ادامه نمی‌یابد. آن وقت آیا ما چیزی از دست داده‌ایم یا کلاه سرمان رفته است؟

  – ما از مذاکرات حمایت می‌کنیم. اگر هم بنا به مصلحتی لغو شود، باز هم حمایت می‌کنیم. اگر این کار را نکنیم نمی‌گویند آمریکا بدعهدی کرده است، بلکه می‌گویند یک عده در داخل مخالف بودند و مخالفت‌شان باعث شد که برجام نافرجام شود. آن وقت ما ضرر می‌کنیم و بی‌اعتبار می‌شویم.

  – اگر بنا باشد هر کس کاری کرد علیه‌اش قیام کنیم تا آخر آن طرف هم علیه ما قیام می‌کند، همیشه می‌شود حرف زدن و معرکه‌گیری کردن، در نتیجه بی‌اعتمادی رواج پیدا می‌کند/ایسنا

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=8179

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *