خانهاجتماعیعضو شورای مرکزی...

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز: به ما گفتند ۱۴میلیارد دلار نقدینگی در منازل مردم است که اگر وارد بازار شود کارخانه‌ها راه می‌افتند!

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: کار امام جمعه پلمب نیست بلکه تنها می‌تواند تذکر دهد.

به گزارش گیل و دیلم ، سیدرضا اکرمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به وظیفه خطیب نماز جمعه گفت: اصولا فلسفه نماز جمعه این است که مقداری به مبحث تقوا که خودسازی، خداپرستی، خود ندیدن و امثال این موارد است پرداخته شود لذا در خطبه باید به این موارد اشاره شود. همچنین خطیب جمعه باید مسائل روز محلی، ملی و بین‌المللی را مطرح کند که این مسائل در زمان‌های مختلف فرق می‌کند به عنوان مثال روزی مسئله ارز مطرح است، روز دیگر مسئله تورم، تحریم، جنگ و مسائلی از این قبیل مطرح است لذا با توجه به مناسبت‌ها امام جمعه می‌تواند به صورت متن مسائل را مطرح و تذکر دهد.

او افزود: اقتصاد مانند خون در بدن است، این خون باید همیشه در جریان باشد و نباید در جایی لخته شود و مسائلی نظیر سکته را به وجود آورد. در حال حاضر به ما گفتند ۱۴میلیارد دلار نقدینگی در منازل مردم است که اگر این سرمایه وارد بازار شود اشتغال ایجاد می‌شود و کارخانه‌ها راه می‌افتند اما اگر این سرمایه احتکار شده و گنج شود غیر از مصیبت برای دارنده و جامعه نتیجه دیگری نخواهد داشت.

اکرمی با تاکید بر اینکه اظهارات خطیب جمعه جنبه تذکری دارد، تصریح کرد: بنابراین امام جمعه می‌تواند از طریق تذکر و نه دستور به موارد مذکور ورود پیدا کند. در مجموع همانطور که قرآن و نهج‌البلاغه کتاب تذکر هستند همه خطبه‌ها جنبه تذکری دارند و امام جمعه می‌تواند این موارد را مطرح کند که نمازگزاران در جریان قرار بگیرند و برای رفع مشکل اقدام کنند.

او در واکنش به اینکه آیا خطیب جمعه می‌تواند به صورت عملی اقدام کند و مواردی نظیر پلمب مرکز تجاری را انجام دهد، خاطرنشان کرد: خیر، کار امام جمعه پلمب نیست بلکه تنها می‌تواند تذکر دهد. اقدام قانونی باید توسط قوه قضائیه، قوه مجریه و امثالهم انجام شود.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز: حاکمیت در بحث حجاب دخالت نکند

نماینده تبریز در مجلس گفت: اصولا حاکمیت نباید در بحث حجاب دخالت کند. در قرآن هم توصیه حجاب به زنان مومن و همسران رسول خداست. مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس در مورد لایحه عفاف و حجاب، گفت: رفتار انسان...

سیدحسن خمینی: ما «جمهوری اسلامی» هستیم؛ امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) تأکید کرد: ما «جمهوری اسلامی» هستیم و امارت اسلامی، خلافت اسلامی و حتی حکومت اسلامی نیستیم. نتیجه انقلاب جمهوری اسلامی است و اگر به...

هشدار کوچکی نژاد نسبت به حذف ارز ٢٨۵٠٠ تومانی ؛ دوباره جهش قیمتی رخ می‌دهد | دو سال از عمر دولت گذشته نتیجه جراحی‌ها...

عضو کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: معتقدم دولت نباید به این شکل با ارز بازی می‌کرد اما اگر حالا بخواهد ارز ترجیحی را قطع کند باید منتظر جهش قیمتی هم باشد. به گزارش گیل و دیلم به نقل از...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.