خانهاقتصادیعضو مجمع تشخیص:...

عضو مجمع تشخیص: ۱۹.۷ میلیون ایرانی از امکانات اولیه زندگی مانند مسکن، اشتغال، سلامت، خوراک و پوشاک محروم هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته در حال حاضر ۱۹ میلیون ایرانی از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از مهر؛ علی آقا محمدی صبح پنجشنبه در پنجمین اجلاس رؤسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها و اولین اجلاس مشترک با معاونین شهرسازی و معماری در اصفهان اظهار داشت: اینکه برای اصفهان شعار شهر زندگی در نظر گرفته‌اید یک وظیفه است، ما برای زندگی آمده‌ایم.

وی با بیان اینکه فعالان حوزه معماری نیز در نوع خود ایثارگر هستند، افزود: این افراد ذره ذره جان و زمان خود را می‌گذارند تا اثری را خلق کنند که این خود نوعی ایثار است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خیلی نیازی نیست شهر اسلامی را تعریف کنیم، افزود: باید توجه داشت که ما تاریخ عمیق داشتیم و باید آن را حفظ کنیم، دین اسلام عالم فیلسوف و شهرساز را تربیت کرد که نمونه آن کمتر در دیگر ادیان دیده می‌شود.

آقامحمدی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب هنر، فرهنگ، زبان‌ها، مباحث سیاسی، مباحث اقتصادی و … را به خوبی می‌شناسند، افزود: این در حالی است که کسانی به نام دین همه چیز را نابود کرده‌اند و این در حالی است که دانایی ندارند.

غرب زدگی به معنای کنار گذاشتن هویت است

وی با بیان اینکه غرب زدگی به معنای کنار گذاشتن هویت است، ابراز داشت: اولین مأموریت ما زندگی است و باید در راستای بهبود کیفیت آن به صورت درست حرکت کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خیلی‌ها برای از بین بردن ضعف‌ها سعی در پاک کردن صورت مساله دارند، افزود: نمی‌توان با دیوار کشیدن بین اصفهان و برخی از محلات مشکلات را از بین برد.

وی با بیان اینکه دوهزار و ۲۰ محله و ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت در سراسر ایران وجود دارد که از امکانات اولیه زندگی مانند مسکن، اشتغال، تحصیلات تا ۱۲ سال، سلامت، خوراک و پوشاک محروم هستند، ابراز داشت: در این شرایط چطور می‌توان گفت مسلمانانی وجود دارند که شهرسازی اسلامی را در دستور کار دارند.

آقامحمدی با بیان اینکه ما در برنامه‌ریزی‌هایمان سعی بر آن داریم تا ابتدا برنامه ریزی کنیم و پس از آن به تخصیص بودجه برسیم، گفت: از این رو از ظرفیت افراد جوان در محلات برای شناسایی نیازها استفاده کردیم و به نتایج خوبی نیز رسیدیم.

شناسایی ۸۷۴ هزار تارک تحصیل در کشور

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه در این روند ۸۷۴ هزار تارک تحصیل ۶ تا ۱۷ سال در کشور شناسایی شد، افزود: همه این افراد با کد ملی شناسایی و به استان‌ها برای ثبت‌نام ابلاغ شده است و مدارس با هر ثبت‌نام این افراد ۲ میلیون تومان بودجه دریافت می‌کنند و تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از آنها به تحصیل برگشته‌اند.

وی با بیان اینکه ما در محلات با بحران نیروی انسانی مواجه هستیم، ابراز داشت: ما فرصت‌های شغلی را شناسایی کرده‌ایم و به دنبال نیروی کار هستیم به گونه‌ای که در تهران ۲۰۰ هزار نفر فرصت شغلی داریم که نیازمند نیروی کار است.

یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور قابلیت توانمندسازی ندارند

آقامحمدی تاکید کرد: یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در کشور قابلیت توانمندسازی ندارند و این افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار خواهند گرفت.

با بیان اینکه ما در اصفهان ۸۵ محله داریم که باید ساماندهی شود، افزود: در این زمینه از شهردار و شورای شهر اصفهان درخواست داریم همکاری لازم را داشته باشند و ما نیز حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

چرا تغییر ندادن ساعت به بن بست خورد؟/ کل نظام زندگی و کار مردم را به هم زدند

اگر شما بخواهید بر یک ساختمان ۵ طبقه دو طبقه جدید اضافه کنید، باید همه محاسبات ساختمان را دوباره انجام دهید، چون بار‌های وارده به ساختمان تغییر می‌کند. ساعت روزانه نیز همین گونه است. ساعت رسمی در سراسر کشور...

وزیر آموزش و پرورش: به عنوان کسی که در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، می‌گویم مجلس ما بسیار عمیق است

به عنوان یک تحصیل کرده، کسی که خیلی از مدارج و رتبه‌های دانشگاهی را طی کرده است و در بیش از ۲۰ کشور تدریس کرده، باید بگویم مجلس ما بسیار عمیق است. این باعث افتخار برای من بود که...

اظهارات جنجالی معاون آبفای گیلان؛ دستگاه‌های تصفیه آب خانگی جمع‌آوری شود | کیفیت و سلامت آب شرب بالاست

در پی توضیحات خود بر جمع آوری دستگاه‌های تصفیه خانگی تاکید کرد و افزود: این دستگاه‌ها املاح مفید و الزامی برای بدن، مانند آهن و منیزیم را از آب آشامیدنی می‌گیرند. به گزارش گیل و دیلم به نقل از دیارمیرزا،...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.