خانهفرهنگی هنریعضو کمیته پیگیری...

عضو کمیته پیگیری وضعیت هنرمندان بازداشتی: حدود ۴۰ سینماگر بازداشت شده‌اند؛ برای ۱۵۰ نفر محدودیت در نظر گرفته شده

یک عضو کمیته پیگیری وضعیت هنرمندان بازداشتی خبر از بازداشت حدود ۴۰ سینماگر در جریان اعتراضات اخیر داد و تاکید کرد که اکثر این افراد را چهره‌های گمنامی تشکیل می‌دهند که هنوز خانواده‌هایشان اسامی‌شان را اعلام نکرده‌اند.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از شرق ، مهدی کوهیان، عضو کمیته پیگیری هنرمندان بازداشتی درباره علت بازداشت میترا حجار، بازیگر سینما و تلویزیون اظهار کرد: «منزل خانم حجار امروز توسط ماموران تفتیش شد و او پس از تفتیش، بازداشت شده است. ما اطلاعی از ضبط وسایل الکترونیکی او نداریم.»

او ادامه داد: «تمام اطلاعات ما فعلا در همین حد است که منزل خانم حجار تفتیش شده و بازداشت شده‌اند. در طول این مدت هم در حال پیگیری موضوع هستیم ولی هنوز متوجه نشده‌ایم که نهاد بازداشت کننده خانم حجار چه نهادی است و حکم بازداشت توسط کدام شعبه صادر شده یا نهاد بازداشت کننده کجاست.»

این عضو کمیته پیگیری هنرمندان در ادامه در پاسخ به سوالی در ارتباط با تعداد بازداشت شدگان از اهالی سینما اظهار کرد: «تعداد کسانی که بازداشت شده‌اند در واقع حدود ۴۰ نفر است اما همه آن‌ها افراد مشهور نیستند. افراد گمنام بسیاری در میان بازداشت شدگان اهالی سینما هستند که ما برای حفظ حریم شخصی آنان تا زمانی که خانواده‌هایشان اسامی بازداشت شدگان را اعلام نکنند، از رسانه‌ای کردن اسامی افراد خودداری می‌کنیم.»

او تصریح کرد: «تاکید ما بر این است که نباید تصور شود که تعداد بازداشت شدگان اهالی سینما کم است یا فقط به افراد چهره ختم می‌شود.»

کوهیان در بخش دیگری از اظهاراتش خبر از تهیه لیستی از سینماگرانی داد که در جریان اعتراضات اخیر با محدودیت مواجه شدند و گفت: «ما لیستی ۱۵۰ نفره متشکل از افرادی داریم که در طول وقایع اخیر احضار شدند، بازداشت شدند، تفهیم اتهام شدند، ممنوع الخروج شدند و یا به شکل‌های مختلف توسط نهادهای مربوطه احضار و با محدودیت‌هایی مواجه شدند.»

این عضو کمیته پیگیری وضعیت هنرمندان بازداشتی با انتقاد از نوع مواجه امنیتی با هنرمندان گفت: «ما گفت‌وگوهای مفصلی با نهادهای مربوطه درباره وضعیت سینماگران داشتیم، علت تعجب ما هم از وضعیت موجود همین مساله است، چراکه در جریان این رایزنی‌ها، صحبت‌های دیگری مطرح می‌شود، قول و قرارهایی گذاشته می‌شود، نوید کاهش فضای امینی و سوءتفاهم داده می‌شود اما در عمل رفتارهای دیگری با سینماگران و هنرمندان صورت می‌گیرد.»

او خاطرنشان کرد: «ما چهارشنبه گذشته در خدمت یکی از مسئولان قوه قضائیه بودیم. در جریان این دیدار، او بسیار خوش بین بود که این فضا تغییر کند ولی دیدیم که چند روز بعد این اتفاق رخ داده و یک نفر دیگر هم بازداشت شد. تعجب می‌کنیم که نهادهای تصمیم‌گیر قصد دارند این فضا را مدیریت ‌کنند و التهابات را کاهش دهند یا در جهت افزایش سوء تفاهم و بدبینی‌های موجود میان اهالی فرهنگ و هنر و رسانه گام بر می‌دارند.»

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

سوددهی شرکت دخانیات بعداز ۳ سال با تلاش جهادی دکتر شیخان

گیل و دیلم | کسانی که دستی در علم مدیریت دارند متفق القول هستند که اگر زمانی مدیری آشنا به بدنه یک مجموعه، به مدیریت آن مجموعه منصوب شود به جهت آشنایی و احاطه فرد به تمام مسائل مجموعه،...

فعال سیاسی اصلاح طلب : راهکار برون رفت از شرایط فعلی، ترک لجبازی نظام و آغاز اصلاحات جدی با حضور مردم است

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: شرایط کشور با سال ۵۷ شباهت دارد و کشور در آستانه انقلاب است، از برخی جهات شاید صحیح باشد، اما شرایط امروز جامعه تفاوت‌های اساسی و بنیادین با قبل از انقلاب اسلامی دارد. به...

احمدی بیغش، نماینده مجلس: مولدسازی یک زیان غیرقابل جبران و یک بدعت بزرگ در قانون اساسی و ارکان قانونگذاری مملکت است / ریاست مجلس...

احمدی‌بیغش در خصوص مولدسازی گفت: کسی این خسران بزرگ را بیان نکرد، پذیرش مولدسازی و عدم واکنش منطقی نمایندگان مجلس نشان داد که مجلس از مردم عقب‌تر است، ریاست مجلس چرا یک تنه به جای نمایندگان صحبت و امضا...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.