×

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس : واقعیت با آنچه تلویزیون می‌گوید متفاوت است/ اوضاع اقتصادی کشور به شدت خراب است

 • کد نوشته: 90963
 • ۱۴۰۲-۰۵-۰۱
 • 133 بازدید
 • ۰
 • جلیل رحیمی جهان‌آبادی می‌گوید: وقتی مردم در کف خیابان حضور دارند و از بازار خرید می‌کنند و هنگامی که داخل مغازه، دست داخش جیب خود می‌کنند، چه چیزی را احساس می‌کنند و می‌بینند. این موضوعات را باید دید و راجع به این واقعیت‌ها و نارضایتی مردم باید سخن گفت. به گزارش گیل و دیلم ، […]

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس : واقعیت با آنچه تلویزیون می‌گوید متفاوت است/ اوضاع اقتصادی کشور به شدت خراب است
 • جلیل رحیمی جهان‌آبادی می‌گوید: وقتی مردم در کف خیابان حضور دارند و از بازار خرید می‌کنند و هنگامی که داخل مغازه، دست داخش جیب خود می‌کنند، چه چیزی را احساس می‌کنند و می‌بینند. این موضوعات را باید دید و راجع به این واقعیت‌ها و نارضایتی مردم باید سخن گفت.

  به گزارش گیل و دیلم ، جلیل رحیمی جهان‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص وضعیت اقتصادی کشور به رویداد۲۴ می‌گوید: اوضاع اقتصادی کشور به شدت خراب است؛ اینکه دولت چه می‌گوید یا اینکه صدا و سیما چه چیزی را مطرح می‌کنند، یک امر دیگر است. موضوع حائزاهمیت در این باره، نظر مردم و واقعیت‌های جامعه است.

  او می‌گوید: وقتی مردم در کف خیابان حضور دارند و از بازار خرید می‌کنند و هنگامی که داخل مغازه، دست داخش جیب خود می‌کنند، چه چیزی را احساس می‌کنند و می‌بینند. این موضوعات را باید دید و راجع به این واقعیت‌ها و نارضایتی مردم باید سخن گفت. متاسفانه سیاست اقتصادی دولت به گونه‌ای بود که پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و بعد از اینکه در تامین ارز ناتوان شد و همچنین نتوانست مذاکرات برجام را به نتیجه برساند، با مشکلات بسیار اساسی روبرو شد.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس می‌گوید: تورم بالا، مشکلات عدیده در حوزه‌های مسکن، اجاره بها، تامین مایحتاج مردم و تامین نیاز‌های اولیه، چالش تولید در بخش کشاورزی و بخش دامپروری و همچنین در بخش‌های مختلف دیگر اقتصادی، واقعاً فشار اداره زندگی را روی مردم زیاد کرده است و متاسفانه هیچ تناسبی بین درآمد و این هزینه‌ها وجود ندارد و به عبارت ساده‌تر، دخل و خرج خانواده‌ها همخوانی ندارد و به هبمن واسطه، سفره‌هایشان کوچک و کوچک‌تر می‌شود.

  رحیمی جهان‌آبادی می‌گوید: اینکه دولت روی به ارائه آمار و ارقام می‌آورد با آنچه وجود دارد، تفاوت دارد. به هر حال در بسیاری از کشور‌هایی که اوضاع اقتصادی وخیم دارند، معمولاً بین تلویزیون و یخچال یک اختلاف عمیقی وجود دارد، چراکه تلویزیون یک چیزی می‌گوید، اما وقتی مردم درب یخچال خود را باز می‌کنند، یخچال چیز دیگری نشان می‌دهد؛ یعنی واقعیت چیز دیگری است

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=90963

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *