×

عکس هنگام ترور سفیر روسیه بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ شد

 • کد نوشته: 11397
 • ۱۳۹۵-۱۱-۲۶
 • 70 بازدید
 • ۰
 • جایزه شصتمین دوره رقابت‌های برترین عکس مطبوعاتی سال، به عکاس خبرگزاری آسوشیتد پرس رسید. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»شصتمین دوره از رقابتهای “وُرلد پرس فوتو” (برترین عکس مطبوعاتی سال) که در آمستردام برگزار شد، جایزه بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۷ را به شات فراموش نشدنی “برهان آزبیلیسی” عکاس ترکیه‌ای خبرگزاری آسوشیتد پرس اعطا […]

  عکس هنگام ترور سفیر روسیه بهترین عکس خبری ۲۰۱۷ شد
 • جایزه شصتمین دوره رقابت‌های برترین عکس مطبوعاتی سال، به عکاس خبرگزاری آسوشیتد پرس رسید.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم»شصتمین دوره از رقابتهای “وُرلد پرس فوتو” (برترین عکس مطبوعاتی سال) که در آمستردام برگزار شد، جایزه بهترین عکس خبری سال ۲۰۱۷ را به شات فراموش نشدنی “برهان آزبیلیسی” عکاس ترکیه‌ای خبرگزاری آسوشیتد پرس اعطا کرد.
  این عکس ثانیه‌ای پس از ترور”آندره کارلوف”، سفیر روسیه در ترکیه به دست “مرت آلتینتاش” گرفته شده و او را در حالی که اسلحه به دست کنار جسد بی‌جان سفیر ایستاده و دست دیگر خود را به سمت آسمان بالا برده، نشان می دهد.
  اعضای هیئت منصفه این جایزه متشکل از عکاسان حرفه ای و سردبیران سرویس عکس در خبرگزاری های مختلف معتقدند این عکس مفهوم تعصب و افراطی‌گری را به خوبی منعکس کرده و شایستگی آن را دارد که عنوان بهترین عکس خبری سال را از آن خود کند.
  “مرت آلتینتاش” یک افسر پلیس ترکیه بود که سفیر روسیه را حین سخنرانی در یک نمایشگاه هنری ترور کرد. وی بعد از ترور، فرار نکرد و در مقابل دوربین‌ها چند تیر شلیک کرد. آلتینتاش دقایقی بعد از ترور، به دست نیروهای امنیتی کشته شد.
  رقابت “وُرلد پرس فوتو” یک مسابقه جهانی عکاسی است که از سال ۱۹۵۵ در هلند و در ۲۲ حوزه راه‌اندازی شده است.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=11397

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *