خانهسیاسیغلامرضا انصاری فعال...

غلامرضا انصاری فعال سیاسی و عضو پیشین شورای شهر تهران : کوتوله‌ها در بدنه کشور رسوخ کرده‌اند

عضو پیشین شورای شهر تهران به اصلاحات نیوز می گوید: در این دولت شاهد هستیم که وضعیت فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی ودرسایر حوزه‌ها روبه افول بوده است، حذف کوتوله ها و کوتوله پروران، تنها راه نجات کشور است. بنابراین باید تلاش کردتا نظام فضای آزاد و رقابتی را پذیرفته و بسترآشتی ملی و زمینه یک انتخابات رقابتی فراهم شود.

به گزارش گیل و دیلم به نقل از اصلاحات نیوز ، غلامرضا انصاری فعال سیاسی و عضو پیشین شورای شهر تهران در گفتگویی با اشاره به شرایط فعلی جامعه و‌ تاثیر آن در میزان مشارکت انتخابات مجلس، به اصلاحات نیوز می‌گوید: اگر مردم احساس کنند که در سرنوشت کشور دخیل هستند‌ و رای آنها تاثیر گذار است، قطعا در انتخابات مشارکت خواهند داشت. در نظام‌های مبتنی بر رای مردم، معمولا صاحب اصلی کشور مردم هستند و دولت و نظام خدمتگزاران مردم! در این شرایط طبیعی است که مردم برای سرنوشت خودشان و تاثیرگذاری در سرنوشت کشور و انتخاب کارگزارنی که بتوانند نیازهای کشور را تامین کنند، در چارچوب قانون مشارکت خواهند داشت.

وی ادامه داد: اما زمانی که از دموکراسی‌ و‌ انتخاب، شکل ظاهری آن را مدنظر قرار گرفته و کاریکاتور انتخابات جایگزین رقابت واقعی می گردد، نخبگان جامعه در انزوا و پوپولیستهای متوهم و شعاری جایگزین می گردد، طبیعی است که مردم فهیم و هوشمند مشارکت در این بازی نخواهند داشت و قطعا مشارکت پایین خواهد آمد.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه نظارت استصوابی در سال‌های اخیر تقریبا گلوگاه انتخابات را گرفته و‌ نفس انتخابات را بریده و اوج‌ آن را در دو انتخابات اخیر شاهد بودیم، گفت: با توجه به اینکه دولت فعلی با رأی حداقلی روی کار آمده و‌ رأی نفر اول مجلس هم برابر با رای آخرین نفر لیست شورای قبل تهران بود، در این شرایط امکان اینکه خواسته‌های مردم را در چارچوب قانون برآورده کنند، را ندارند.

انصاری می‌گوید: وقتی رقابت را از بخش فرهنگی، اجتماعی،سیاسی و اقتصادی گرفته می شود، طبعا در یک نظام غیررقابتی روز به روز کوتوله‌پروری و تملق محوری جایگزین نخبگان و کارآمدان جامعه گردیده، و کسانی که در مسند کار قرار میگیرند، واجد حداقل‌ها هستند، این آفت سیاسی را به صورت جدی در مجلس و دولت فعلی و انتخاب مدیران و کارگزاران شاهد هستیم که لیاقت در حد اداره یک دهستان هم برخوردارنیستند. تا زمانی که در روی این پاشنه بچرخد و انسداد سیاسی جدی وجود داشته باشد، قطعا بخش قابل توجهی از مردم در پای صندوق‌های رای نخواهند آمد.

عضو سابق شورای شهرتهران با بیان اینکه مشکلات کشور با توجه به اینکه در شرایط غیر رقابتی فرصت چاپلوسی برای افراد متملق به وجود می‌آید، گفت: در این وضعیت کسانی سکان امور را به دست می‌گیرند و شرایط را به سمت بحران و انفجارهدایت می نمایند. در این دولت شاهد هستیم که وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و سایر حوزه‌ها روبه افول بوده است، حذف کوتوله ها و کوتوله‌پروران، تنها راه نجات کشور است. بنابراین باید تلاش کرد تا نظام فضای آزاد و رقابتی را پذیرفته و بستر آشتی ملی و زمینه یک انتخابات رقابتی فراهم شود.

او ادامه داد: قطعا در صورت رقابتی شدن انتخابات و فضای باز سیاسی، باتوجه به سرمایه کارآمد اجتماعی و منابع خدادادی مشکلات قابل حل خواهد بود. انسان در جامعه گرفتار انسداد و غیرآزاد، مدام بین انتخاب «درست »و «نادرست» درکشاکش و تردیداست.از یک سو با عملی که می داند درست است جان خود را به خطر می اندازد و از سوی دیگر با سکوت در برابر انسداد، آرمان هایش را می بازد و می اندیشد، که فریاد برآورده و مرگ خود را جلو بیندازد و یا سکوت کند و جان دادن تدریجی خود را نظاره‌گر باشد.

شاهد هستیم که وضعیت فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و سایر حوزه‌ها روبه افول بوده است، حذف کوتوله ها و کوتوله‌پروران، تنها راه نجات کشور است.دولت به جای حل مشکلات، به مسائلی میپردازد که اصلا موضوع و مسئله مردم نیست.و بجای حل چالشهای کشنده اقتصادی ،سیاسی و معیشتی مردم به دنبال بسته ترنمودن فضای سیاسی و اجتماعی هستند،و مهم ترین برنامه اعلامی شان حل مشکل بی حجابی و جهان ستیزی است.

انصاری می‌گوید: رویکرد کوتوله پروری مانند بیماری مزمن در بدنه مدیریتی کشور نهادینه شده. یکی از دلایل اصلی ناکارآمدی دولت و نارضایتی اکثریت مردم وجود این رویکرد خطرناک مدیریتی است.دولت به جای حل مشکلات، به مسائلی میپردازد که اصلا موضوع و مسئله مردم نیست.و بجای حل چالشهای کشنده اقتصادی ،سیاسی و معیشتی مردم به دنبال بسته ترنمودن فضای سیاسی و اجتماعی هستند،و مهم ترین برنامه اعلامی شان حل مشکل بی حجابی و جهان ستیزی است.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه طرفداران وضع موجود در شرایط خوشبینانه، چیزی حدود ۱۵ درصد هستند، گفت: اگر همه این ۱۵ درصد هم در انتخابات شرکت کنند، میزان مشارکت چیزی کمتر از ۲۵ درصد خواهد بود

Get notified whenever we post something new!

spot_img

Create a website from scratch

Just drag and drop elements in a page to get started with Newspaper Theme.

Continue reading

عضو شورای شهر لاهیجان : خیابان شیشه گران و باند کندرو استخر لاهیجان سنگ فرش شود

ایستگاه آتش نشانی و پایگاه اورژانس در زیر پل روگذر میدان گیل احداث شود دکتر ابراهیم خوشحال در جلسه شورای شهر گفت : جهت افزایش خدمات رسانی آتش نشانی و اورژانس و کوتاه شدن زمان رسیدن به محل...

عضو شورای شهر لاهیجان : سنگ فرش خیابان شهید کریمی بزودی آغاز می شود

به گزارش گیل و دیلم به نقل از روابط عمومی شورای شهر لاهیجان ، فرشید فلاح در جلسه شورای شهر گفت : با توجه به اینکه دو سال از عمر شورای ششم پشت سر گذاشته شد و وارد سال...

فخرفروشی روزنامه دولت رئیسی به دولت روحانی؛ آنچه برای «ژنرال‌های نفتی» آرزوی محال بود تحقق یافت

روزنامه ایران نوشت: درآمدهای ایران از محل صادرات نفت و گاز در سال گذشته در محدوده عدد ۵۵ میلیارد دلار؛ افزایشی دست کم 43 درصدی در خلال تنها یک‌سال! روزنامه ایران امروز در گزارشی با عنوان «آنچه برای ژنرال های نفتی...

Enjoy exclusive access to all of our content

Get an online subscription and you can unlock any article you come across.