×

فرمانده سپاه فومن: پدیده “قلیان سراها” در فومن به مرحله هشدار رسیده است

 • کد نوشته: 23501
 • ۱۳۹۶-۰۷-۲۱
 • 77 بازدید
 • ۰
 • فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه پدیده قلیان گریبان فومن را گرفته است گفت: بحث جمع کردن قلیان‌سراها در این شهرستان فقط مطرح می‌شود اما به مرحله عمل نمی‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور درباره عرضه قلیان در سفره خانه‌های این شهرستان اظهار داشت: در شرایطی که […]

  فرمانده سپاه فومن: پدیده “قلیان سراها” در فومن به مرحله هشدار رسیده است
 • فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه پدیده قلیان گریبان فومن را گرفته است گفت: بحث جمع کردن قلیان‌سراها در این شهرستان فقط مطرح می‌شود اما به مرحله عمل نمی‌رسد.

  به گزارش «پایگاه خبری گیل و دیلم» سرهنگ پاسدار فردین میرزاپور درباره عرضه قلیان در سفره خانه‌های این شهرستان اظهار داشت: در شرایطی که بسیاری از کشورهای دنیا مصرف سیگار در اماکن عمومی را ممنوع کرده‌اند در کشور ما به بهانه ایجاد اشتغال، قلیان‌سراها را افزایش داده‌اند.

  فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه افزایش قلیان‌سراها سلامت جامعه و جوانان را هدف قرار داده است گفت: ازدیاد قلیان‌سراها به بهانه ایجاد شغل، بی‌انگیزگی و بیکاری اجتماعی را گسترش داده و سبب بروز مشکلات برای جامعه می‌شود.

  میرزاپور با بیان اینکه در بسیاری از کشورها در عرضه سیگار نیز مردم با محدودیت‌های سختگیرانه مواجه می‌شوند تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما با اینکه عرضه قلیان چندین برابر سیگار سلامتی انسان را تهدید می‌کند بسیار فراگیر شده است.

  وی با اشاره به اینکه نقش مسئولان در برخورد با این آسیب اجتماعی بسیار با اهمیت است خاطرنشان کرد: با توجه به قوانین، هر مسئولی دارای یک مسئولیت اجتماعی بوده و برخورداری از یک اجتماع سالم نیز خود از کمترین حقوق و مطالبات اجتماعی شهروندان است.

  میرزاپور با تاکید بر اینکه قلیان‌سراها منشاء خیلی از ناهنجاری‌های اجتماعی است ابراز داشت: ازدیاد قلیان‌سراها زمینه آسیب‌های اجتماعی زیادی را فراهم می‌کند که وزارت کشور در حوزه آسیب‌های اجتماعی و وزارت بهداشت در حوزه سلامت اجتماعی در این خصوص وظیفه بسیار مهمی را دارند.

  وی با بیان اینکه فومن یکی از شهرستان‌های مذهبی و گردشگری گیلان به‌شمار می‌رود و نباید در آن زمینه آسیب اجتماعی فراهم شود اذعان داشت: باید در برخورد با قلیان‌سراها تمامی جوانب در نظر گرفته شود اما مباحث فرهنگی نیز بهتر است در اولویت قرار گیرد.

  فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه پدیده قلیان گریبان شهرستان فومن را گرفته است بیان کرد: تصور می‌کنم جمع کردن قلیان‌سراها عنوانی باشد که تنها مطرح می‌شود و به مرحله عمل نمی رسد؛ مسئولان برای این منظور باید چاره اندیشی کرده و راهکارهای مناسبی را ترتیب دهند.

  لینک کوتاه مطلب:

  https://gildeylam.ir/?p=23501

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *